Android Ekran Video Kaydı için Ücretsiz En İyi Uygulamalar

Android için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi ekran kaydedici uygulamaları paylaşmak istiyoruz. Kullanım kolaylığı veya sağladığı kayıt seçenekleri ile en iyi ekran videosu kaydetme uygulamalarını yazımızda bulacaksınız. Basit ekran kaydedicileri bir kenara bırakın, HD kalitesinde ekran videosu çekmek, oyun içi görüntüleri kaydetmek ve düzenlemek için başarılı uygulamalardır.

İlk önce, Android telefonlarda ekran videosu kaydetmek, oyun için video yakalamak için kullanabileceğiniz uygulamalara bakalım. Herkese hitap edecek bu uygulamalardan hangisi daha iyi bir uygulamadı diye soracak olursanız, benim favorim 2 ve 5 numaradır. Özellikle Ekran Kaydedici uygulamanın, kayıt için sağladığı özellikler biraz daha cezbedicidir.

1. AZ Screen Recorder

AZ Screen Recorder, ekran kaydedici uygulamalarının standardı haline gelmiş bir uygulamadır. Hafif ve kolay erişilebilir bir uygulamadır. Kaydedilen içeriğe müdahale etmeyen bir yer paylaşımı düğmesi bulunur. Buna ek olarak, oyun akışları veya yorumlar gibi şeyler için ön kamerayı da ekleyebilirsiniz. Yerleşik küçük bir video düzenleyicisi bile var. Bu şekilde önemli olmayan parçaları kaldırabilirsiniz. Tabii ki, root gerektirmez, filigran koymaz, zaman sınırlaması yok ve daha fazlasını sunar.

Android için AZ Screen Recorder indir (Play Store)


2. DU Recorder

DU Recorder, 1080p / 60FPS kalitesinde ekran videosu kaydetmeyi sağlayan ücretsiz bir ekran kaydedici uygulaması. Uygulama aynı zamanda 20 dilde çalışıyor, iyi bir kullanıcı arayüzü ve yerleşik bir video düzenleyicisi var. Ayrıca, ön tarafa bakan bir kamera, sallama jestleri ve bir GIF üreticisi gibi eğlenceli şeyleri de içeriyor. İndirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir. Yine de bazı sorunları vardır. Tablet kullananların bir çoğu hatalarla karşılaşmış.

Android için DU Recorder indir (Play Store)


3. Mobizen Ekran Kaydedici

Android ekran videosu kaydetmek için kullanabileceğiniz en iyi ekran videosu uygulamalarından biridir. Full HD ekran kaydedici uygulaması isteyenler tavsiye edilir. 1080P / 60FPS kalitesinde ekran kaydedebilirsiniz. Oyun videosu kaydetmek isteyenler için, oyunla beraber ses kaydınızı da kaydedebilirsiniz. Kaydedilen videoları düzenlemek içinde dahili video düzenleyici içerir. Ücretsiz olmasının yanı sıra filigransız temiz bir kayıt imkanı sağlar.

Android için Mobizen Ekran Kaydedici indir (Play Store)


4. Google Play Oyunlar

Oyun akışını kaydetmek isteyenler için en iyi uygulama Google Play Oyunlar’dır. Ayrıca bir ekran kayıt fonksiyonu da vardır. Oldukça iyi çalışıyor. Ancak, çoğunlukla yalnızca oyuncular içindir. Oyunu doğrudan ekran kaydedicisiyle birlikte uygulamadan başlatıyorsunuz. Oyunun ortasında kayıttan çıkıp istediğiniz herhangi bir uygulamaya geçerek oyunlara yönelik sınırlamaları çevirebilirsiniz. Ancak, o noktada, muhtemelen yalnızca AZ’yi öneriyoruz. Oyun oynayışı kaydetme özelliği sayesinde en sevdiğiniz mobil oyunları oynarken en iyi anlarınızı kolayca kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. 720p kalitesinde ekran videosu kaydetme yeteneğine sahiptir.

Android için Google Play Oyunlar (Play Store)


 5. Ekran Kaydedici

AppSmartz uygulama geliştiricileri tarafından tasarlanmış olan Ekran Kaydedici uygulaması ile video çekmek, ekran videoları kaydetmek ve daha bir çok gelişmiş özellikleri bulabilirsiniz. Ön kamera olsun veya olmasın, Android ekranını video formatlarında kaydetme ve yakalama imkanı sağlar. Ön kamera etkinleştirildiğinde, kendi videonuzla birlikte mobil ekranın videosunu kaydedebilirsiniz.

Mobil cihazınızda bulunan herhangi bir uygulamanın ekran kaydı canlı uygulama kullanım modunda yapılabilir, herhangi bir mesaj yazmak, herhangi bir videoyu izlemek veya herhangi bir sesi dinlemek veya mobil ekranda bulunan herhangi bir şey kaydedilebilir. Uygulamanızda Ekran Kaydı video seçeneği ile oyun oynamaları kaydedebilirsiniz.

Diğer uygulamalarda olmayan kayıt seçenekleri sağlar;

  • Video formatının çözünürlük kalitesini değiştirebilirsiniz.
  • Kaydedilecek videonun Çerçeve oranını ayarlama seçeneği sağlar.
  • Video yönünü dikey veya yatay olarak seçme imkanı sağlar.
  • Ses kaydının yapılıp yapılmayacağını seçebilirsiniz.
  • Video sıkıştırmasını etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için seçenek içerir.

Android için Ekran Kaydedici indir (Play Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir