Android için Gamepad/Oyun Kolu ile Oynanan En İyi Oyunlar

Android oyunları Gamepad ile oynamak ister misiniz? Gamepad ile oynanabilecek Android için en iyi oyunları hazırladık. Denetleyici desteğine sahip oyunlar için pazar büyüyor. Android TV, Nvidia Shield Console ve diğer sistemler gamepad/oyun kolu desteğine sahip oyunları ön planda tutuyor ve onları daha popüler hale getiriyor. Gamepad’ler ve Bluetooth denetleyicilerinin yaygınlaşması, bir denetleyiciyle mobil cihazlarınızda oyun oynamanızı her zamankinden daha kolay hale getirmiştir. Android için gamepad/oyun kolu desteğine sahip en iyi oyunları paylaşmak istiyoruz.

Android cihazlarınızda oyunları oyun kolu ile oynamak isteyenler için bir liste hazırladık. Oynadığınız ve listemizde olmayan oyun varsa yorumlarınızla bizimle paylaşın. Evet işte sizler için hazırladığımız en iyi Android Gamepad oyunları.

1. Crashlands (Ücretli)

Crashlands gamepad/oyun kolu desteği ile en iyi oyunlardan biridir. Galaksiler arası bir kamyon şoförü olarak oynuyorsun. Talihsiz bir dizi olay sizi yabancı bir gezegene götürüyor. Amacınız zanaat ve gezegenden uzaklaşmaktır. Kötü bir adamla dolu bir hikaye satırı da var. 500’den fazla eşyalar, kendi kendini yöneten bir envanter ve basit savaş döşemecisi var. Bulut tasarrufunu da destekliyor. Bu, birden çok cihazda ve hatta PC’de oynayabileceğiniz anlamına gelir. Uygulama içi satın alımlar olmaksızın, oyun ücretsizdir.

Android için Crashlands oyunu indir (Play Store)


2. Machinarium (Ücretli)

Machinarium klasik oyunlardan biridir. Bu bulmaca oyununda, etrafı arayı, bir şeyler bulun ve sonra birlikte bulmaca koyun. Amacınız, robot kız arkadaşınızı onu kaçıran bazı kötü muamelelerden kurtarmaktır. Oyun bazı büyüleyici grafikler, sevimli bir kahraman ve bazı keyifli bulmaca özellikleri içerir. Bir süre önce gamepad/oyun kolu desteğini ekledi. Gerçekten iyi çalışıyor. Uygulama içi satın almadan ödemesi gereken bir kez oynanır. Ayrıca, geliştiriciler, diğer büyük unvanlarına denetleyici desteği eklemeyi planlıyorlar.

Android için Machinarium oyunu indir (Play Store)


3. Minecraft (Ücretli)

Minecraft, en popüler oyunlardan biridir. Sizi, rastgele üretilen dünyalara düşürecek, bol bol şeyler yapacak. 2017’deki güncellemeler oyununu konsol ve PC muadilleriyle uyumlu hale getirdi. Yani bir dünyada bir oyunda başlayabilir ve daha sonra başka bir sistemde oynayabilirsiniz. Bu, çapraz oyun desteği seviyesine sahip birkaç oyundan biridir. Uygulama içi satın alımlar, karakter skin’leri gibi isteğe bağlı estetik şeyler var.

Android için Minecraft oyunu indir (Play Store)


4. Modern Combat 5 (Ücretsiz)

Modern Combat 5: Blackout, şu anda en popüler birinci kişi nişancı oyunlardan biridir. İyi grafikler, kampanya modu, çevrimiçi çok oyunculu mod ve oynamak için bir çok içerik barındırıyor. Yedi karakter sınıfından seçim yapacaksınız. Her biri açılabilir becerileri ve yetenekleri vardır. Küresel ve kadrolu sohbetlerde diğer oyuncularla sohbet edebilirsiniz. Oyun son zamanlarda eSports aktivitesinin bir sıcak yuvası oldu. Ayrıca gamepad/oyun kolu denetleyici desteği var.

Android için Modern Combat 5 oyunu indir (Play Store)


5. NBA Jam (Ücretli)

NBA Jam şu an en iyi basketbol oyunlarından biridir. Ayrıca gamepad/oyun kolu desteğinin olması da mümkün. İki-iki basketbol oynayacaksınız. Ayrıca, daha rahat bir dizi kurallar geçer. Ayrıca, yerel çok oyunculu oyunların yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki insanlara karşı çevrimiçi çok oyunculu oynayabilirsiniz. Mobil oyun stiline daha iyi uyan kısa oyun süreleri vardır. Ayrıca, uygulama içi satın alma yapılmayan ödüllü bir oyundur. Muhtemelen en iyi mobil basketbol oyunudur.

Android için NBA Jam oyunu indir (Play Store)


6. Never Alone: Ki Edition (Ücretli)

Never Alone: Ki Edition bir eylem platformudur. Anlatı odaklı bir oyundur. Hikaye çizgisi aslında oldukça iyidir. Çeşitli seviyeleri dolaşırken Nuna ve Fox gibi oynayacaksınız. Bu oyunun eşsiz kısmı mekaniğidir. Hem Nuna hem de Fox’ı bağımsız olarak kontrol edeceksiniz ve ilerlemek için küçük bulmacaları çözmeniz gerekecek. Geleneksel bir Eskimo hikayesini izliyor. Hiçbir uygulama içi satın alma olmadan tek bir fiyatla oyuna sahip olabilirsiniz.

Android için Never Alone: Ki Edition oyunu indir (Play Store)


7. Oddworld serisi (Ücretli)

Android’de şu anda iki tane Oddworld oyunu var. Her ikisinde de gamepad/oyun kolu desteği var. İlki, Oddworld: Stranger’s Wrath. Kötü adamları ele geçirirken bir macera hikayesini tamamlamak için koşuşturacaksınız. Hem birinci hem de üçüncü kişi perspektiflerine sahiptir. Diğeri Oddworld: Munch’s Oddysee. Munch’s Oddysee, Oddworld’ı kurtarmak için kötü adamları almanız gerekecek. Her iki oyun da, uygulama içi satın alma yapılmaksızın oynayabilirsiniz. Her ikisi de aynı ve ucuz fiyatıyla satın alınabilir.

Android için Oddworld: Stranger’s Wrath oyunu indir (Play Store)

Android için Oddworld: Munch’s Oddysee oyunu indir (Play Store)


8. Riptide GP serisi (Ücretli)

Jet ski’lerde gerçekleşen yarış oyunları serisidir. Amacınız yarış yapmak ve artistik hareketler yapmak. Oyun giderek daha karmaşık ve daha iyi hale geliyor. Oyunun ilk serisi diğerlerine göre daha zayıf kalıyor ve en son serisi doğal olarak en iyisidir. Neyse ki, hepsi oldukça ucuzdur. İkincisi, uygulama içi satın alma işlemlerine sahip ancak oyunun tadını çıkarmanız için onlara tamamen ihtiyacınız yok. Her üç oyun da gamepad/oyun kolu desteğine sahiptir.

Android için Riptide GP oyunu indir (Play Store)

Android için Riptide GP2 oyunu indir (Play Store)

Android için Riptide GP: Renegade oyunu indir (Play Store)


9. Rockstar Games Oyunları (Ücretli)

Rockstar Games, denetleyici desteğine sahip oyunlar için mükemmel bir seçenektir. Rockstar Games tarafından geliştirilen altı oyun oynamaya değer. Buna Grand Theft Auto oyun da dahildir. Tam listeyi verecek olursak; Grand Theft Auto III, Vice City, San Andreas, Liberty City Stories ve Chinatown Wars’dır. Ayrıca Bully oyununu mobil cihazlar için serbest bıraktılar. Bir GTA oyunu gibi oynuyor. Aradaki fark, lisedeki bir çocuğu oynuyorsunuz. Vice City ve GTA III gibi eski oyunların kenarları biraz kaba. Ancak, genelde bu oyunlar çok iyi oynanıyor. Ayrıca, oyun içi satın alma olmadığı için sadece bir kez satın almanız yetiyor.

Android için Grand Theft Auto III oyunu indir (Play Store)

Android için Grand Theft Auto: Vice City oyunu indir (Play Store)

Android için Grand Theft Auto: San Andreas oyunu indir (Play Store)

Android için GTA: Liberty City Stories oyunu indir (Play Store)

Android için GTA: Chinatown Wars oyunu indir (Play Store)

Android için Bully: Anniversary Edition oyunu indir (Play Store)


10. SEGA Oyunları (Ücretsiz)

SEGA son zamanlarda SEGA Forever adlı bir şeyi yapmaya başladı. Esasen klasik başlıklarının çoğunu mobil cihazlara taşıyor. Sonic the Hedgehog 1 ve 2, Altered Beast, Kid Chamaleon ve Phantasy Star II oyunları bunların arasındadır. Hepsi konsol versiyonlarının rekreasyonları bulunmaktadır. Bu katı denetleyici desteği içerir.  Bununla birlikte, her oyun reklamlarla indirmek için ücretsizdir. Reklamları kaldırmak için bir uygulama içi satın alma işlemi olarak küçük bir fiyat ödeyebilirsiniz.

Android için Sonic the Hedgehog 1 oyunu indir (Play Store)

Android için Sonic the Hedgehog 2 oyunu indir (Play Store)

Android için Altered Beast oyunu indir (Play Store)

Android için Kid Chameleon oyunu indir (Play Store)

Android için Phantasy Star II oyunu indir (Play Store)


11. Bazı Square Enix Oyunları (Ücretli)

Square Enix, akıllı cihazlar üzerine çok çalıştılar ve platform için bir sürü oyun yaptılar. Birçoğu da gamepad/oyun kolu desteğine sahip. Oyun puanı desteği olan bazı başlıkların birçoğu, Final Fantasy başlıklı oyunların çoğu, Secret of Mana, Tomb Raider I ve II ve diğerleri. Square Enix oyunlarının çoğu eski konsol oyunlarının tam kopyalarıdır. Bağlantı noktalarının birçoğu orijinallerine de çok yakın. Oldukça pahalı olabilirler. Bununla birlikte, ayrıca bir uygulama içi satın alma işlemi bulunmamaktadır.

Android için Square Enix oyunları (Play Store)


12. Telltale Games Oyunları (12 oyun)

Telltale Games, Google Play’de en popüler geliştiricilerden biridir. Ayrıca bir sürü oyun var. Minecraft Story Mode (iki sezon), The Walking Dead (üç sezon), Batman, Game of Thrones, Tales from the Borderlands ve Guardians of the Galaxy (Galaksinin Koruyucuları) gibi oyunları içeriyor. Bu oyunlar konsol türevleri ile hemen hemen aynıdır. Buna gamepad/oyun kolu desteği de dahildir. Her biri aynı zamanda epizodik bir maceradır.

Android için Telltale Games oyunları indir (Play Store)


13. Unkilled (Ücretsiz)

Unkilled, şu anda mevcut olan en iyi birinci şahıs shooter/nişancı oyunlardan biridir. Sizden yapmanızı isteyeceği çok şey var. Buna 300’den fazla kampanya misyonu dahildir. Aynı zamanda çevrimiçi PvP’ye sahiptir. Tek başınıza veya arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Aynı zamanda sağlam oyun mekaniği, gamepad/oyun kolu desteği ve daha fazlasıyla birlikte geliyor. Grafikler bile bir mobil oyun için gerçekten iyi. Geliştiriciler oyuna yeni içerik ekleyerek mükemmel bir iş çıkarmışlar. Ücretsiz bir oyundur ancak uygulama içi satın alma seçenekleri vardır.

Android için Unkilled: Zombi Avlama Oyunu indir (Play Store)


14. Crossy Road (Ücretsiz)

Yodo1 Games oldukça popüler bir oyun geliştiricisidir. Ancak, Crossy Road oyunu sadece HIPSTER WHALE tarafından geliştirilmiştir. Crossy Road, Rodeo Stampede, Rooms of Doom, Mega Jump 2 ve OMG: TD! oyunlarına sahiptir. Bunların birçoğunda denetleyici desteği var. Crossy Road gamepad/oyun kolu desteği sağlar. Dolayısıyla, çoğunlukla dolaşım için denetleyiciye ihtiyacınız olacak. Bununla birlikte, bir şeyler gerçekleştirmek için ekrana dokunmanız ve hızlıca kaydırmanız gerekmez. Bu oyunlar, çocuk dostu, ucuz ve oynamak için eğlencelidir.

Android için Crossy Road oyunu indir (Play Store)

Gamepad ile oynayabileceğiniz Android için en iyi oyunları sıralamaya çalıştık. Sizinde bu konuda bir fikriniz varsa, yorumlarınızı bekliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir