Android İyileştirmek ve Optimize Etmek için Ücretsiz En İyi 10 Uygulama

Android, Google’ın tüm optimizasyon çalışmalarına rağmen, belirli bir kullanımdan sonra yavaşlama eğilimindedir. Yeni ART çalışma süresi, eski Dalvik motorundan daha iyi performans sergiliyor, ancak uygulamalarınızın, Android cihazınızın değerli kaynaklarını tüketen gereksiz dosyalar oluşturmasını engelleyemezsiniz.

Bu Android sistemin performansını önemli ölçüde etkilemektedir. İşte o zaman, bazı optimizasyon veya bakım onarım görevlerini yerine getirmek için performansı arttıran uygulamaları kullanmak gerekir. Birincisi depolama alanını boşaltmayı, yavaşlamaları önlemeyi ve işlemleri hızlandırmayı gerektiriyor.

Android Performansını Arttıran Ücretsiz En İyi Uygulamalar

İyi haber, önbellek temizleme, önyükleme işlemlerini optimize etme, işlemci hızlarını arttırma, uygulamaları uyku moduna sokma, arka plan verilerini kısıtlama ve aygıtı güç tasarrufu moduna ayarlama gibi her türlü bakım görevine yönelik çok sayıda Android uygulaması olmasıdır. Sizin için, Android telefonu iyileştirmek ve optimize etmek için en iyi uygulamaları sıralamak istedik.

Android telefonunuzun performansını arttırmak, temizlemek, iyileştirmek ve optimize etmek için bu ücretsiz uygulamaları kullanabilirsiniz.


1. Android Assistant

Android Assistant, önbellek ve diğer geçici verileri temizlemek, telefonun başlangıcını yavaşlatan başlangıç uygulamalarını engellemek ve manuel kesinti olmaksızın birden fazla APK yüklemek veya birden çok uygulamayı kaldırmak için kullanılabilir.

Telefonun dahili belleğinde daha fazla boş alan sağlamak için uygulamaları SD karta da taşıyabilir ve pil ömrünü arttırmak için pil tasarrufu özelliğini etkinleştirebilir. Uygulamanın kendisi hafiftir ve cihazınızın kaynaklarını fazla kullanmaz.

Android için Android Assistant indir (Play Store)


2. ROM Toolbox Lite

ROM Toolbox Lite, hepsi bir arada paketi, Android telefonu yönetmek için çok sayıda önemli araç sunar. Uygulamaları yedeklemek ve geri yüklemek, sistem yazı tiplerini değiştirmek, dosyaları yönetmek vb. için kullanılabilir.

Premium sürümü, uygulama bulucu, önbellek temizleyici, işlemci denetleyicisi, depolama iyileştirici, vb. gibi ek özelliklerin kilidini açar. Bu uygulama, uygulamaları yönetmek ve cihazın performansını arttırmak ve performansı arttırmak için çeşitli düzeltmeler yapmak için kullanılabilir.

Android için ROM Toolbox Lite indir (Play Store)


3. 3C Toolbox

3C Toolbox, yazılımın yanı sıra donanımı da ayarlamayı ve kontrol etmelerini sağlayan hepsi bir arada aygıt yönetim aracıdır. Tümleşik özellik ve araçlardan bazıları CPU kontrolü, ekran ayarları, RAM yönetimi, pil kalibrasyonu, sistem optimize edici vb.

Uygulama, daha iyi hız ve performans elde etmek için arka plan süreçlerini, kaynak kullanımını, donanım ayarlarını izlemek ve ayarları buna göre değiştirmek için kullanılabilir.

Android için 3C Toolbox indir (Play Store)


4. Clean Master

Clean Master, sayısız optimizasyon görevini yerine getirmek için çok yönlü bir araçtır. Uygulama, antivirüs, bellek yükseltici, uygulama yöneticisi, dosya parçalayıcı ve önemsiz dosya temizleyici gibi bir dizi bakım aracı içeriyor. Clean Master, kaynakları tüketen ve uygulamaların askıya alınmasına veya kilitlenmesine neden olan kötü amaçlı dosyalar ve uygulamalar olup olmadığını kontrol etmek için kullanılabilir.

Önemsiz ve geçici dosyaları temizleyebilir ve hatta daha iyi performans ve gelişmiş pil ömrü için bellek arttırma yeteneğine sahiptir. Uygulama, önemli dosyalar ve klasörleri Android cihazınızdan parçalayabilir, böylece yanlış ellere düşmez.

Android için Clean Master indir (Play Store)


5. DU Speed Booster

DU Speed Booster çok kullanışlı ve kullanıcı dostu bir uygulamadır – kullanışlı özelliklere sahip güzel bir tasarım sunar. Bu uygulama, hafıza artırıcı, çöp temizleyici, telefon hızlandırıcı, oyun yükseltici ve ağ hızı ölçme gibi çeşitli araçlar sağlar.

Örneğin, Facebook gibi kaynak sıkıntısı çeken bir uygulamayı açtığınızda, kaynakların izlenmesi ve boşaltılması için etkin bir motor kullanıyor. Oyun yükselticisi, daha iyi FPS ve geliştirilmiş oyun deneyimi sağlamak için kullanılabilir. Ayrıca, telefon hızlandırıcısı ve çöp temizleyicisi performansı artırır.

Android için DU Speed Booster indir (Play Store)


6. 360 Security

360 Security, çok özellikli bir güvenlik çözümüdür. Uygulama, Android cihazınızın sisteminde derin gizlenmiş olabilecek, kötü amaçlı yazılımları ve çeşitli kötü amaçlı dosyaları denetler. Ayrıca, yüklü uygulamalar tarafından biriktirilen önbellek ve geçici verileri temizleyebilir.

Verileriniz için yer açar ve daha da önemlisi, cihazınızın en iyi deneyimi sunmasını engelleyebilecek kötü amaçlı dosyaları siler. Sonuç, performansı daha iyi olan pürüzsüz bir Android telefon.

Android için 360 Security indir (Play Store)


7. Greenify

Greenify hafif bir otomatik optimizasyon uygulamasıdır. Arka planda çalışan uygulamaları uyku moduna sokar ve böylece yararlı kaynakları serbest bırakır, telefonu hızlandırır ve pil ömrünü artırır. Uygulama monitör uygulamaları çalıştırır, yüksek düzeyde bellek ve pil tüketen uygulamaları hazırda bekletir.

Arka plan süreçlerine ağ erişimini bile engeller. Uygulama ücretsizdir ve Android telefonu iyileştirmek için faydalı uygulamalardan biridir.

Android için Greenify indir (Play Store)


8. CCleaner

CCleaner, masaüstü bilgisayarlar için en sevdiğim temizleme programlarından biridir ve artık Android için de mevcuttur. Önbellek dosyalarını temizleme, çoğaltmaları kaldırma, uygulamaları kaldırma, arama günlüğünü ve SMS’leri temizleme ve sistem kaynaklarını izleme imkanı sağlar. Uygulama, cihazdaki verileri temizleme ve optimize etme sayesinde Android performansını arttırmak için kullanılabilir.

Ayrıca, Android telefonu yavaşlatma eğilimi gösteren diğer geçmiş kayıtları temizleme yeteneğine sahiptir. Bu sayede, daha hızlı, istikrarlı ve daha iyi tepki veren bir Android telefon oluyor.

Android için CCleaner indir (Play Store)


9. App MGR III

App MGR III, uygulama yöneticisi ve önbellek temizleyicisi içeren karma bir uygulamadır. Uygulama, zarif ve kullanıcı dostu bir arayüz sağlamak için Google’ın materyal tasarımından yararlanmaktadır. Tek bir adımda tüm uygulamaların önbellek verilerini toplu olarak temizlemenize olanak tanır.

Ayrıca, uygulamalarınız tarafından depolanan verileri kolayca izleyebilmeniz için, uygulama, yüklü uygulamalarla ilgili yararlı depolama alanı bilgileri sunar. Ayrıca tema ve reklamsız kullanım gibi daha fazla özellik sağlayan ücretli bir sürüm sunmaktadır.

Android için App MGR III indir (Play Store)


10. SD Maid

SD Maid harici hafıza kartındaki gereksiz dosyaları temizlemeye odaklanmaktadır. Önemsiz dosyaları tanımlamak ve kaldırmak için gelişmiş bir motor kullanır ve zamanla telefonunuzu veya sekmenizi yavaşlatabilir. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra bile devam edebilecek günlükleri ve raporları temizler.

Ayrıca, kurulu uygulamaların veritabanlarını optimize edebilir, böylece yanıt sürelerini iyileştirip daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. SD Maid, Android cihazınızın performansını geliştirir ve size her zamankinden daha iyi bir deneyim sunar.

Android için SD Maid indir (Play Store)


Sonuç olarak;

Optimizasyon bir kerelik bir işlem değildir. Cihazı hızlandırmak için bir süre sonra yapılması gereken ve tekrar eden bir işlemdir. Gerekli durumlarda bakım görevlerini çalıştırabilir veya Android telefonun sağlıklı kalmasını sağlamak için periyodik olarak uygulayabilirsiniz. Uygulama listesinden tam olarak yararlanın, iyileştirmek ve optimizasyon yapmak için iki veya daha fazla uygulama kullanın.

Bazı uygulamaları kullanırken sinir krizi geçirecektim. Kullanım açısından en kolay uygulamaları söylememi isterseniz, SD Maid, App MGR III, CCleaner, 360 Security, DU Speed Booster, Clean Master ve Android Assistant. Kullanım kolaylığı açısından gerçekten başarılı uygulamalardır.

Android telefondan daha iyi bir performans istiyor musunuz? Listemizdeki herhangi bir uygulamayı denediniz mi? Yorumlar bölümünü kullanarak bize yazın. Deneyimlerinizi bekliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir