Android Telefondaki Uygulamaları Gizlemenin Yolları

Android uygulamaları gizlemek için yardımcı olacak bazı yöntemleri paylaşıyoruz. Uygulamaların içeriğini çocuklarınızdan veya görmesini istemediğiniz kişilerden uzak tutmanın en kolay yolu gizlemektir. Uygulamaları, Android telefonunuzda gizlemek kesinlikle mümkündür ve kullanabileceğiniz birden fazla çözüm vardır. Uygulayabileceğiniz bu yöntemler ayrıca cihazınızın üreticisine de bağlıdır.

Uygulamaları, hem bulundukları konumdan hem de Android ana ekrandan nasıl gizleyeceğinizi konuşacağız. Samsung, HTC ve LG telefonlarda programsız uygulama gizleme nasıl yapılır anlatacağız ve ardından ekstra başlatıcı uygulamaları ile Android telefonlarda uygulama gizleme hakkında bilgi vereceğiz.

Android uygulama gizleme

Bazı uygulama üreticileri, uygulamaları gizlemek için dahili seçenekler sunar – tabii ki, hemen hemen aynı şeyi yapıyor olsa da farklı isimler altına girerler. Ne yazık ki, üçüncü taraf uygulamalar söz konusu olduğunda beklediğiniz gibi çalışmaz. Yine de, Android telefonunuzdaki uygulamaları gizleyemeyeceğiniz anlamına gelmez – nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır:

Samsung telefonlarda uygulamaları gizleme

Samsung cihazları, Güvenli Klasör adı verilen bir uygulama ile birlikte gelir; yüklediğiniz uygulamaların alternatif sürümlerine erişebileceğiniz özel bir şifreli alan oluşturur; ancak normal uygulamalardan farklı olarak, Güvenli Klasör’de depolanan sürümlerin içerikleri bir şifre, PIN, model veya biyometrik ile kilitlenir.

Samsung cihazınızdaki ana ekrandan uygulamaları gizlemek istiyorsanız, Ayarlar uygulamasını açın ve Ekran > Ana Ekran > Uygulamaları gizle bölümüne gidin.

Gizlemek istediğiniz simgeleri seçebilirsiniz ve artık uygulama simgeleri ana ekranda görünmeyecek. Yine de, uygulamaların uygulama listesinde ve arama sonuçlarında görünmeye devam edeceğini bilmelisiniz.

HTC telefonlarda uygulamaları gizleme

HTC U11 ve diğer cihazlarda uygulama gizlemek çok kolay, çünkü bu seçeneğe uygulama ayarlarından erişebilirsiniz.

Uygulama ekranını açın ve en üstteki üç nokta simgesine hafifçe dokunun. “Uygulamaları göster / gizle” adlı seçeneği seçin. Artık gizlemek istediğiniz uygulamaları seçebilirsiniz. Bazı uygulamaları göstermek isterseniz onay kutularını temizleyin. Seçtikten sonra bitti düğmesine dokunun.

LG telefonlarında uygulamaları gizleme

LG telefon ana ekranından uygulamaları gizlemek için Ayarlar > Ekran > Ana ekran > Uygulamaları gizle seçeneklerine gidin. Bu, gizli olabilecek uygulamalar listesine erişmenize izin verir. Sadece ana ekrandan hangi uygulamaları kaldırmak istediğinizi seçmeniz gerekir.

LG ve diğer Android markaları, ana ekranda veya uygulama ayarları menüsünde “Uygulamaları gizle” seçeneğini de sağlar.

Başlatıcı uygulamaları ile uygulamaları gizleme

Android telefonda sistem uygulaması olmayan uygulamaları gizlemek için Play Store üzerinden başlatıcı uygulamalar kullanabilirsiniz. Örneğin, Nova Launcher uygulamasının ayarları menüsünde, uygulamaları kolayca gizleyebileceğiniz bir Uygulama & widget bölümü bulunur.

Android Özelleştirmek için En İyi 12 Başlatıcı Uygulamalar

Apex Launcher ayrıca bunu ayarlar bölümünden yapmanızı sağlar.

Aynı zamanda, Samsung’un Gizli Klasörü’ne benzer, uygulamaları gizlemeyi sağlayan diğer markaların da bulunduğu, örneğin Huawei’nin Galeri kasası var.

Uygulamaları gizlemek için en iyi Anroid uygulaması

Android uygulamaları gizlemek için en iyi ücretsiz uygulama olan PrivacyHider uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamaları, uygulama bildirimlerini ve kendisini gizlemeyi sağlayan çok başarılı bir uygulamadır. PrivacyHider uygulaması ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki bağlantıdan bulabilirsiniz.

Android için PrivacyHider uygulaması (inceleme ve indirme)

Android telefonunuzdaki uygulamaları gizlemek için ne gibi bir çözüm kullanıyorsunuz? Yorumlar bölümünde bize bildirin!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir