Android Varsayılan Tarayıcıyı Değiştirme (Resimli Anlatım)

Android telefon veya tablette Chrome, Edge, Firefox, Opera vb tarayıcıları varsayılan tarayıcı olarak ayarlamayı göstereceğim. Microsoft Edge web tarayıcısı her ne kadar beta aşamasında olsa da, Android mobil cihazlar için kullanılabilir durumda. İlk kez kullanıma sunulduğunda hiçbir özelliği olmayan boş bir araba gibiydi. Birkaç güncellemeden sonra PC’de kullanırken beklediğiniz gibi etkileyici bir web tarayıcısına dönüşmüştür.

Android mobil cihazlarda varsayılan bir web tarayıcı ayarlamak çoğumuz için önemli olmasa da, çoğu zaman uygulama kısayolundan bir web tarayıcı başlatıp istediğiniz kadar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Varsayılan olarak değiştirmek istediğiniz tarayıcının cihazınızda yüklü olması gerektiğini söylemek gerek yok herhalde. Eğer mevcut uygulama yoksa, Play Store üzerinden hemen indirin ve aşağıdaki adımları takip edin.

Android varsayılan tarayıcıyı değiştirme

Sizde Android cihazınızda varsayılan tarayıcıyı değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın. Şunu da belirtmek isterim ki; Android sürümlerine göre ayar seçenekleri farklılık göstermektedir. Yapacağınız en iyi şey Ayarlar’ı açmak ve varsayılan uygulama ayarları veya varsayılan tarayıcı ayarları seçeneğini bulmaktır.

1. Adım:

Android telefon veya tabletten Ayarlar‘ı açın, Uygulamalar bölümüne gidin ve ardından İleri Düzey seçeneğine dokunun.

2. Adım:

Uygulamaları yapılandır ekranında Varsayılan uygulama ayarları seçeneğine ve ardından Internet seçeneğine dokunun.

3. Adım:

Burada, mevcut Android telefonunuzda yüklü olan uygulamaları göreceksiniz. varsayılan olarak ayarlamak istediğiniz tarayıcıyı aktif hale getirmeniz yeterli. Örneğin, benim Android telefonumda Chrome, Edge ve Opera tarayıcıları yüklü. Buradan istediğim bir tarayıcıyı seçerek varsayılan tarayıcı olarak ayarlarım.

Evet yapacaklarınız bu kadar! Bundan sonra bir bağlantı tarayıcıda açılacağı zaman, varsayılan olarak ayarladığınız web tarayıcı da açılacaktır.

Umarız içeriğimiz sizler için faydalı olmuştur. Olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyoruz. Yardım istediğiniz bir konuda da yardımcı olmaya çalışırım.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir