IFTTT İnternete bağlı tüm hesapları bir araya getiren otomasyon hizmeti

Hepimiz çok meşgulüz, değil mi? Kişisel e-postalar, iş e-postaları, artan şekilde web tabanlı yaşamlarımız, yedeklemeler, bulut depolama ve temel çevrimiçi hizmetler ile birlikte sosyal medyaya boğulmuş durumdayız. Peki ya hepsini bir araya getirmenin bir yolu olsaydı?

İnternet eğlenceli ve kullanışlı deneyimlerle dolu harika bir şey, ancak hayatımızı da zorlaştırabilir. Dünyadaki çok sayıda web sitesi ve uygulamanın büyük bir olasılıkla bunları yönetmede veya temel görevleri tamamlamada zorluk çekersiniz. Neyse ki sizin için, internete bağlı herhangi bir şey için nihai bir otomasyon hizmeti görevi gören tek bir web aracı mevcut. Onun adı IFTTT denir.

IFTTT

IFTTT ana hizmetleri veya daha fazla zor işletme yazılımı kullanıyor olsanız da, sosyal medya hesaplarınızla, bulut depolama alanınızla, e-postalarınızla ve diğer tüm çevrimiçi hizmetler arasında veri toplayıp bunları birbirine bağlayan otomasyon araçlarından biridir. Görevleri belirli bir donanımın bulunduğu konuma veya konuma göre otomatikleştirebilirsiniz ve tersi de yapabilirsiniz. Görevleri belirli bir donanımın bulunduğu konuma göre otomatikleştirebilirsiniz ve tersi de yapabilirsiniz.

IFTTT ne anlama geliyor?

If This, Then That’in kısaltmasıdır. IFTTT, sevdiğiniz hizmetler ile daha fazla şey yapmanıza yardımcı olur. Alexa, Facebook, Twitter, Instagram, Fitbit, Skype’ı ve yüzlerce uygulamayı tek bir yerden yönetin.

IFTTT İndir

IFTTT Nedir?

IFTTT 2010 yılında başlatılan hem bir web sitesi hem de “İnternet’i sizin için çalışmaya hazırlayın” sloganı olan Android ve iOS cihazlar için bir mobil uygulaması mevcuttur. Buradaki fikir, en sevdiğiniz uygulamalarınızdan ve web sitelerinizden uygulama etkin aksesuarlara ve akıllı cihazlara kadar her şeyi otomatikleştirmek için IFTTT’yi kullanmanızdır.

Örneğin, Philips Hue akıllı aydınlatma sistemine sahipseniz, bir Facebook fotoğrafında her etiketlendiğinizde IFTTT’yi otomatik olarak bir ışığı açmak için kullanabilirsiniz. Başka bir örnekte, Instagram fotoğraflarına yorum yaptıklarında otomatik olarak okuyucuları e-postayla göndermek için IFTTT’yi kullanabilirsiniz. IFTTT’de hayatınızı kolaylaştıracak çok sayıda kombinasyon vardır.

IFTTT şu an Android cihazları ve Apple iOS Hatırlatıcılar ve Fotoğraflar gibi uygulamaları ve Facebook, Instagram, Flickr, Tumblr, Google Calendar, Google Drive, Etsy, Feedly, Foursquare, LinkedIn, SoundCloud, WordPress, YouTube gibi uygulama ve web siteleri destekleyen 400’den fazla hizmeti destekleyen harika bir otomasyon uygulamasıdır.

IFTTT indir

IFTTT uygulaması Android ve iOS (iPhone, iPad, iPod touch) mobil cihazlar için harika bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Tek bir yerden tüm hesapları takip etmek ve kontrol etmek faydalı olacaktır.

Aşağıdaki bağlantılardan Android ve iOS için IFTTT uygulamasını indirebilirsiniz.

Android için IFTTT uygulaması indir

iOS için IFTTT uygulaması indir

IFTTT webden giriş sayfası


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir