BiglyBT reklamsız yeni Vuze tabanlı ücretsiz torrent programı

BiglyBT, en iyi Vuze / Azureus tabanlı olarak reklamsız olarak kullanabileceğiniz yeni bir çapraz platform açık kaynak torrent istemcisi. BiglyBT’nin ilk sürümü şu an Vuze’ye oldukça benziyor, ancak geliştiricilerin torrent istemcisi için büyük planları var.

BiglyBT, Azureus ve Vuze geliştiricisi tarafından geliştirildi. Azureus 2003 yılında BitTorrent’in henüz emekleme aşamasında başladı. İstemci, yeni özellikler ve seçeneklerle birlikte gönderildi ve birçok kullanıcı tarafından hızlıca favori haline geldi.

Vuze, cihaz oynatma, meta arama seçenekleri ve medya oynatma gibi özellikleri içerir. Ayrıca, istemcide görüntülenen reklamın dışında kalan ve indirirken dahili virüsten koruma, DVD yazma veya ortam oynatma gibi eklenti özelliklere sahip olan bir artı sürüm mevcut.

Not: BiglyBT, Java gerektirir. Entegre bir Java çalışma zamanı ortamı ile birlikte gelir, böylece sel istemcisini kullanmak için Java’nın sisteme genel olarak yüklenmesi gerekmez.

BiglyBT

Vuze kullanıcıları istemciye olan benzerliklerini fark edecektir. Temelde, BiglyBT’nin ilk sürümü Vuze’ye benziyor ancak Vuze’nin istemcisinin ücretsiz sürümünde sergilediği reklamlar olmaksızın.

Kaldırılan özellikler; içerik ağı, oyun tanıtımları, DVD yazma ve yükleyicideki teklifleridir. En az DVD yazma özelliği, ücretsiz sürümün bir parçası olmayan bir Vuze+ özelliğidir.

Vuze ve BiglyBT arasındaki bir diğer fark ise, bu kodların patent kodunu içerdiği halde, ikinci kodun açık kaynak olması.

Ortak dosyaları paylaşan torrentler arasında birleştirme. BiglyBT, birden çok torrentde benzer dosyaları otomatik olarak algılar ve dosyaları indirmek için torrentleri birleştirir ve mümkünse eksik torrentleri onarır.

Reklamsız, tamamen açık kaynaklı olduğu ve tescilli kodu içermediği için, BiglyBT temel olarak Vuze’nin daha iyi bir versiyonudur. Geliştiricilerin program için büyük planları var. Vuze’nin gelişimi son zamanlarda durmuş gibi görünüyor.

BiglyBT indir

BiglyBT ücretsiz torrent programı Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 ve Mac OS X 10.7.3 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan programın son sürümünü indirebilirsiniz.

Windows 32-Bit için BiglyBT indir (11MB)

Windows 64-Bit için BiglyBT indir (11MB)

Mac OS X için BiglyBT indir (10MB)

Peki siz, hangi BitTorrent istemcisini kullanıyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir