Windows PC için ücretsiz BitDefender Anti-Ransomware aracı

Çoğu antivirüs yazılımı, anti-ransomware koruması sunarken, bunları ransomware yazılım tehlikelerine karşı korumak için Windows bilgisayarınıza ek bir katman katmanız durumunda hiçbir zarar vermez. Ransomware, sisteminize aldatma yoluyla girer ve sonra bir dosyaya veya veriye erişimi kilitler ve erişim kazanmak için fidye ödenmesini ister.

Windows bilgisayarınızı kilitleyen fidye yazılımlar hakkında endişe ediyor musunuz? Antivirüs firması Bitdefender, biraz rahatlamanıza sağlayacak ücretsiz bir araca sahiptir. Bitdefender Anti-Ransomware aracının en son sürümü, fidye yazılımının en yaygın şifreleme yöntemlerinden CTB-Locker, Locky, Pertya ve TeslaCrypt’e karşı koruma sağlıyor.

Bugün, BitDefender AntiCryptoWall olarak da bilinen BitDefender Anti-Ransomware’e bakacağız. Fidye yazılımlarına karşı etkili savunma yöntemlerinden birisi diyebiliriz.

BitDefender Anti-Ransomware

Kurulum dosyasını BitDefender web sitesinden indirdikten sonra, kurmak için çalıştırın. Kurulum tamamlandıktan sonra, sistem tepsisinin üstünde programın penceresini göreceksiniz. Temel genel program ayarlarını yapmak için Ayarlar simgesine tıklayın. Koruma açık konumdadır zaten, herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur.

BitDefender Anti-Ransomware’in bilgisayarınıza bağışıklık kazandıracaktır. Temelde, %appdata% ve %startup% çalıştırılabilir dosyaların çalışmasına izin vermiyor.

Bu ücretsiz fidye yazılımdan koruma aracı, ransomware bulaşmış sistemlere ikinci bir enfeksiyonun önlenmesi için yerleştirdiği “işaretçileri” taklit ederek yapar ve ayrıca bilinmeyen uygulamaların bir sistemin sabit diskindeki olağan dışı yerlerden başlatılmasını engeller.

Windows bilgisayarınız şimdi CryptoWall ve CTB-Locker fidye yazılımına karşı korunacaktır. Bu fidye yazılımı sisteminizi kontrol altına alıp, yerel dosyalarınızı virüs bulaşmış bilgisayarla ilişkili rastgele oluşturulmuş 2048 bit RSA ile şifreliyorlar. Kamu anahtarı enfekte olmuş sistemde kalırken, özel anahtar yalnızca bir fidye ödeyerek elde edilebilir. Ödeme yapılmaması halinde, anahtar silinir.

BitDefender Anti-Ransomware indir

BitDefender Anti-Ransomware ücretsiz fidye yazılımlardan koruma programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur.

Windows için BitDefender Anti-Ransomware indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir