Bitdefender Antivirus Free Edition İndir

Bitdefender Antivirus Free Edition, Windows, Mac ve Android cihazlar için koruma sağlayan ücretsiz antivirüs programı. Windows 10, yerleşik bir virüsten koruma aracı olan Windows Defender ile birlikte gelir. O zaman aklınıza, Bitdefender Antivirus Free Edition gibi bir üçüncü taraf güvenlik programını kullanmam gerekir diye düşünebilirsiniz.

Virüslere ve diğer tehditlere karşı koruma sağlamanın yanı sıra, zararlı yazılım taramalarına daha kolay bir yaklaşım sunar. Bitdefender, bilgisayarınızı virüslerden korumanın yanı sıra, kimlik avı saldırılarına, dolandırıcılık ve şüpheli etkinlik işaretlerine karşı koruma sağlayan ve ayrıca bilgisayarınızı yormadan hafif çalışan bir programdır.

Bitdefender Antivirus Free Edition

Bitdefender Antivirus Free Edition’ın en iyi yanı, ayrıntılarını merak etmeden bilgisayarlarını güvende tutmak isteyen herkes için tasarlanmış olmasıdır. Program kurulduktan sonra, muhtemelen bir daha asla bakmanız gerekmeyecek – her şey sizin için arka planda halledilir ve endişelenilecek hiçbir karmaşık yapılandırma yoktur.

BitDefender Antivirus Free Edition virüs ve zararlı yazılımları algılama için çok yönlü bir yaklaşım kullanmaktadır. Bilinen ve bilinmeyen tehditleri toplamak ve buna göre karantinaya almak için imkan sağlar.

Virüs tarama ve kaldırma

İsteğe bağlı ve erişimli tarama yapma imkanı sunuyor. Güçlü tarama motorları sayesinde virüs, solucan, truva atları, fidye yazılımları, ve casus yazılımların algılanmasına ve kaldırılmasına sağlar.

Tam bir sistem taraması yapmak veya tek tek dosyaları manuel olarak kontrol etmek istediğinize karar vermek size kalmış. Genelde programı ilk kullandığınızda, tam bir sistem taraması yapmak faydalı olmaktadır. Sonraları farklı tarama modlarını kullanabilirsiniz.

Gelişmiş tehdit algılama sistemi

Bitdefender Antivirus Free, etkin uygulamaları yakından izlemek için davranışsal tespit tekniğini kullanmaktadır. Uygulamaların, davranışlarına göre algılama yeteneği, güvenlik açısından en önemli etkenlerden birisi olacaktır.

Bu algılama sistemi sayesinde, şüpheli bir şey algılandığında, program anında harekete geçerek, olası tehditleri engeller. Sıradan güvenlik özelliklerini bir kenara iten bu sistem sayesinde daha fazla güvenlik kazanımı elde edilecektir.

Anti-Phishing fidye yazılım koruması

Son zamanları modası olan fidye yazılımlar, bilgisayarınızı veya önemli dosyalarınızı ele geçirerek fidye karşılığında serbest bırakmaktadır. Bu gerçekten büyük tehlikeler içermektedir. Bitdefender Antivirus Free fidye yazılım konusunda başarılı olsa da, sadece bu alana yönelik geliştirilen fidye yazılımlardan korunmak için en iyi ücretsiz anti-ransomware programlara göz atabilirsiniz.

Anti-Fraud dolandırıcılık koruması

Fidye yazılımı ile karıştırılabilir ancak, ikisi de ayrı bir koruma sistemidir. Gelişmiş filtreleme sistemi sayesinde, olumsuz ve ahlaksız içerikler barındıran siteler ve diğerleri gibi sizi aldatmaya çalışan web sitelerini ziyaret etmek istediğinizi size uyarmaktadır. Elbette kontrol yine sizdedir, ancak program o sayfanın tehlikeli olduğunu söylüyorsa kesinlikle giriş yapmamanızı tavsiye ederim.

Bitdefender Antivirus Free Edition indir

Bitdefender Antivirus Free Edition ücretsiz antivirüs programı Windows, Mac, Android telefon ve tabletler için ayrı yükleyiciler içermektedir. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olanı indirin. Mac OS X sistemler için 30 günlük deneme sürümü vardır, ücretsiz sürüm yoktur.

Windows için Bitdefender Antivirus Free Edition indir (287 MB)

Mac OS X için Bitdefender Antivirus Free Edition indir (16 MB)

Android için Bitdefender Antivirus Free Edition indir (Play Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir