Bzzt! Image Editor fotoğraf düzenleme ve optimize etme programı

Bu günlerde web sitelerin çoğunda hız üzerinde duruluyor ve kesinlikle bir web sitenin kalitesini ölçmek için bir ölçü haline geldi. Resimler veya fotoğraflar, web sitelerin güzel görünmesini sağlarken, görüntülerin yüklenmesi ve tamamen görüntülenmesi için daha fazla veri tüketmesi nedeniyle, bir web sitenin toplam yükleme süresini artırır. Büyük boy görüntüler, web sitenizi gereksiz yere yükleme nedeniyle ağırlaştırabilir. Peki çözüm nedir? Web sitenize yüklemeden önce resimleri optimize etmek gerekir. Özellikle web site yöneticilerinin, web dostu görüntüler oluşturmasına yardımcı olabilecek, Windows PC için “Bzzt! Image Editor” programını deneyebilirsiniz. Resim optimize etme, dönüştürme ve resim boyutunu küçültme programı arıyorsanız iyi bir yardımcı olabilir.

Bzzt! Image Editor

Bzzt! Image Editor, resimlerinizi web sitenize göndermeden önce hızla resimlerinizi optimize edebilen ücretsiz basit bir araçtır. Optimize etmek, görsel çekiciliğinizi bozmadan görüntülerinizi daha küçük çözünürlükte hale getirmek anlamına gelir. Resimleri sıkıştırma, çevirme, boyutlandırma ve dönüştürme özellikleri sağlayan görüntü düzenleme uygulamasıdır.

Genel olarak, bir DSLR fotoğraf makinesinde veya hatta bir telefon kamerasında çektiğimiz görüntüler çok iyi bir çözünürlüktedir ve büyük bir boyuta sahiptir. Ancak web sitenizde 16 MP fotoğraf göstermenize gerek yoktur. Genel amaçlı olarak, bu görüntüleri küçültebilir ve neredeyse görüntü açısından aynıdır. ‘Bzzt! Image Editor ‘sizin için bunu yapar.

Kullanımı ve kullanıcı arayüzü

Basit arayüz, daha büyük RAW resimlerinizde sürüklemenizi ve yeniden boyutlandırılmış ve optimize edilmiş görüntüleri geri almanızı sağlar. Çıktı görüntüsünün kalitesini kontrol etmek için değiştirilebilen birkaç başka ayarlar var.

İki çıkış biçimi arasında seçim yapabilir ve sürgüyü ayarlayarak istediğiniz çıktı kalitesini seçebilirsiniz. Varsayılan olarak, program orijinal görüntünün üzerine yazacaktır, ancak siz de değiştirebilirsiniz. İkinci seçenek görüntüyü aynı klasöre kaydetmenize ancak adını değiştirmenize olanak tanır ve üçüncü seçenek, özel bir konum belirlemenizi sağlar.

Edit/Düzenleme özelliğinde, her düzenleme aracında zorunlu olan iki temel resim düzenleme özelliği bulacaksınız. Bzzt! Image Editor, görüntüleri kaydetmeden önce yeniden boyutlandırmanıza ve döndürmenize izin verir. Boyutlarınızı girebilirsiniz ve kaynak görüntü büyükse – program aynı anda en / boy oranını koruyarak otomatik olarak yeniden boyutlandırır. Döndürme özelliği de etkinleştirilebilir ve görüntüler kaydedilmeden önce saat yönünde / saatin tersi yönünde döndürülür.

Bzzt! Image Editor indir

Bzzt! Image Editor, web sitenize veya bloga yüklemeden önce resimlerinizi yeniden boyutlandırmak ve optimize etmek için basit bir çözüm arıyorsanız harika bir araçtır. Optimize edilmiş görüntüler, web sayfanın yükleme hızını arttırır ve böyle sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için hızlı sayfa yüklenmesine imkan sağlar. Ayrıca, diğer dosyalar için bazı disk alanından tasarruf edeceksiniz.

Windows için Bzzt! Image Editor indir (12MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir