CamStudio İndir – Kullanımı Kolay Ücretsiz Ekran Kaydetme Programı

CamStudio, ekran, oyun veya yazılım demoları kaydetmek için kullanabileceğiniz ücretsiz ekran kaydetme programı. Tüm ekran ve ses kayıtlarını bilgisayarınıza kaydedebilir, AVI veya SWF video dosyası olarak kaydetmenizi sağlar.

Ekran kayıt programları oyun oynamak, bilgisayar bakım ve onarım dersleri vermek, yazılım uygulamaları ve daha fazlasını göstermek için kullanılabilir. Yapacağınız kayıtları daha sonra YouTube, Facebook gibi sosyal medya sitelerine yükleyebilir veya kendi sitenize bir Flash video dosyası olarak ekleyebilirsiniz. Camstudio, bunları yapmanıza yardımcı olan bir açık kaynaklı ekran kayıt yazılımıdır.

Ekran kaydetmek isteyenler için faydalı bir program olduğunu düşünüyorum. CamStudio programını kullananlar, deneyimlerini aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

CamStudio: Ücretsiz ekran kaydetme programı

CamStudio çok faydalı bir ekran videosu kaydetme programı olmasına rağmen, rakiplerinin sahip olduğu birkaç temel özellikler yoktur. Bununla birlikte, kullanımı kolay arayüzü ile daha hızlı öğrenebilir ve kullanıcı desteği formu, bu programı daha kullanışlı hale getirmektedir. Bu ücretsiz ekran yakalama programının sağladığı özelliklere bir göz atmak istiyorum.

CamStudio programının artı yönleri

Her programın olduğu gibi CamStudio programının da artı ve eksi yönleri vardır. İlk önce artı yönlerine değinmek istiyorum.

Ücretsiz olması

Ücretsiz programlar her zaman denemeye değer yazılımlardır. Herhangi bir ücret ödemeden kullanabileceğiniz ve istediğiniz zaman kolayca kaldırabileceğiniz programlardır. CamStudio ücretsiz olmasının yanı sıra, bir çok yazılımdan daha dayanaklıdır. Bazı alternatifler fiyat açısından oldukça ucuz olsa da diğer uygulamalar yüzlerce liraya mal olabilir. Bu ücretsiz programı, profesyonel programlar ile karşılaştırmak yanlış olur, ancak ucuz ekran kayıt programlarına göre daha iyi bir alternatif olabilir.

Farklı ve çok yönlü kayıt seçenekleri

Camstudio birkaç farklı şekilde kaydetme yeteneğine sahiptir. Kaydetmek için ekranınızın belirli bölgelerini seçebilir, programı sabit bir bölgeye yerleştirebilir, açık olan belirli pencereleri kaydedebilir veya çoklu monitör desteği için tüm ekranları kaydedebilirsiniz. Doğrudan açık bir web tarayıcısından kayıt yapabildiğiniz için, özellikle çok yönlü bir araçtır.

Özel fare imleç vurgulayıcısı

Camstudio’da bir kayıt sırasında, özellikle bilgisayar üzerinde nasıl yapılır videoları hazırlamak isteyenler için hedef kitlenizin imleçle birlikte takip etmesini kolaylaştırmak için fare işaretçisini şekiller ve renklerle vurgulanan farklı bir biçime değiştirmeyi sağlar. Farklı bir renk görüntülemek için sol ve sağ fare tıklamalarını ayarlayarak, sunumları kaydetmek için kullanışlı bir araçtır.

Çeşitli ses kayıt seçenekleri

Camstudio, mikrofondan veya doğrudan hoparlörlerden ses kaydı yapmanıza olanak tanır. Bu özellik, eğitim sunumları hazırlarken kendi sesinizi kaydetmeyi veya oyun içi olaylara seslendirme eklemeyi sağlar. Ses ile video kaydı yapmak isteyenler için faydalı bir özelliktir.

CamStudio programının eski yönleri

CamStudio programının artı yönleri olduğu gibi eksi yönleri de vardır. Buna göre diğer programlarla karşılaştırma yapabilir ve hangisinin daha yetenekli olduğuna karar verebilirsiniz.

Uygulama uyumluluğu

Camstudio, oyun videosu kaydetme yeteneğine de sahiptir, ancak tam ekran özelliklerini pek desteklemez. Bir oyunu pencere modunda çalıştırırsanız, bu uygulama grafik çekerken iyi bir iş çıkarıyor. Bununla birlikte, ses olmadan siyah, boş bir ekran sunarken, kayıt sırasında iyi çalışmayan bazı oyunlar da var.

Zayıf grafik çözümleri

Bir 3D grafik oyununu kaydettiğinizde, çok daha düşük bir çözünürlükte kaydedilir. Çerçeve oranını artırmak kaliteyi artırırken, sosyal medya kanallarına yüklemeyi seçerseniz çok daha büyük bir dosya haline gelir.

CamStudio kullanım videosunu izleyin;

CamStudio indir

CamStudio ücretsiz ekran kaydetme programı Windows 10, Windows 8, Windows 7 sistemlerle uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan programın son sürümünü indirin.

Windows için CamStudio indir (11 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir