CCleaner İle Tüm Web Tarayıcılara Kayıtlı Şifreleri Silme Nasıl Yapılır?

Web tarayıcılar, İnternet’te gezinmeyi kolaylaştırmak ve sürekli kullanılan verileri kaydetmek için en iyi araçlardan biridir. Herhangi bir form doldurma şifresini kaydetmek için kullanılan en iyi yöntemlerden biridir.

Bir web hizmetine kayıt olmak istediğimizde veya giriş yapmak istediğimizde tarayıcılar bu giriş bilgileri kaydetmek ister ve bunun için size bir uyarı penceresi açar. Sonraki girişlerde tarayıcının bu giriş bilgilerini hatırlamasını sağlamak için kaydetme seçeneğini seçebilirsiniz, ancak asla kaydetmesini istemiyorsanız o zaman reddedebilirsiniz. Tarayıcılardaki ‘Şifreyi Kaydet’ seçeneğini devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

Web tarayıcılara daha öncede kayıtlı olan bir çok şifre olabilir. Bu şifreleri tarayıcılardan silmek isteyebilirsiniz. Her tarayıcıyı açarak şifre kayıtlarını tuttuğu alanı bulup silmeniz gerekir. Daha kolay bir yolu var mı derseniz, evet vardır.

CCleaner, bilgisayar ve tarayıcı geçmişini temizlemek, sisteminizden gereksiz dosyaları kaldırmak için kullanılan en harika temizleyici programlardan biridir. Birçok gelişmiş seçenekleri sahiptir, ancak bu yazımızda web tarayıcılarla ilgilenmek istiyorum. CCleaner ile tüm web tarayıcılara kayıtlı şifreleri silmek nasıl yapılır göreceğiz.

CCleaner İle Web Tarayıcılara Kayıtlı Şifreleri Silme

CCleaner, tarayıcı geçmişini ve tarayıcılara ait bir çok gereksiz veriyi silmeyi sağlar. Ayrıca seçiminize bağlı olarak, Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox, Opera, Google Chrome tarayıcılara kayıtlı şifreleri silmek mümkündür. Hemen adımlara geçelim.

1. Adım: CCleaner programını açın. Windows sekmesi altında Microsoft Edge ve Internet Explorer seçeneklerini göreceksiniz. Bu tarayıcıların altında Kayıtlı Şifreler seçeneğinin pasif olduğunu görürsünüz. Sadece, kayıtlı şifreleri silmek istiyorsanız, diğer tüm seçenekleri kaldırın. Eğer, diğer şeyleri de silmek istiyorsanız kalabilir. Kayıtlı Şifreler seçeneğine tıkladığınızda bir uyarı penceresi çıkacaktır. Tamam düğmesine tıklayın.

2. Adım: Uygulamalar sekmesi altında da, Firefox, Opera, Chrome tarayıcıları içinde Kayıtlı Şifreler seçeneğini aktif hale getirin.

3. Adım: Silmeden önce Analiz düğmesine tıklayarak, nelerin silineceğini önizleyebilirsiniz. Yada direkt Temizliğe Başla düğmesine tıklayarak, tüm tarayıcılara kayıtlı şifreleri silebilirsiniz.

Siz, web tarayıcılara kayıtlı şifreleri silmek için hangi yöntemi kullanıyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir