Chrome ve Firefox tüm açık sekmeleri Yer İşaretleri olarak kaydetme

Çoğumuz, web tarayıcımızla İnternete göz atarken bir veya iki sayfayı Sık Kullanılanlar olarak kaydetmek isteriz. Bizde bu yazımızda, Chrome, Firefox tarayıcılarından tüm açık sekmeleri veya sayfaları Yer İşaretleri veya Sık Kullanılan olarak nasıl kaydedileceğini göstereceğiz.

Chrome’da tüm açık sekmeleri Yer İşareti olarak kaydetme

Google Chrome tarayıcısında tüm açık sekmeleri yer işareti olarak kaydetmek çok kolaydır ve herhangi bir uzantı kullanmaya gerek yoktur. Bununla birlikte, tarayıcının farklı bir penceresinde açılan sayfalara yer imi uygulayamazsınız. Örneğin, iki ayrı pencere açmışsınızdır. Bu adımları izlerseniz, o belirli penceredeki açık tüm sekmelere yer imi koyabilirsiniz. Açılan sekme o listeye dahil edilmez.

1.Adım: Öncelikle, yer işaretleri olarak kaydetmek istediğiniz tüm sekmeleri veya sayfaları açın. Ardından, Ctrl + Shift + D tuşlarına basın veya herhangi bir sekmeyi sağ tıklayın ve Tüm sekmelere yer işareti koy seçeneğini seçin.

Chrome tüm açık sekmeleri Yer İşaretleri olarak kaydetme
Chrome tarayıcısında tüm açık sekmeleri yer imi olarak kaydetme

Birden çok sayfa olduğu için Chrome, bu sekmeler için ayrı bir klasör oluşturmanıza izin verir. Yer İşaretleri çubuğunda görünecek bir klasör adı girebileceğiniz bir açılır pencere göreceksiniz.

Chrome tüm açık sekmeleri Yer İşaretleri olarak kaydetme
Chrome tarayıcısında tüm açık sekmeleri yer işaretleri olarak kaydetme

2.Adım: Klasör adını girin ve ardından Kaydet düğmesine tıklayın.

Firefox’da tüm açık sekmeleri Yer İşareti olarak kaydetme

Mozilla Firefox tarayıcısında tüm açık sekmeleri yer işareti olarak kaydetmek Chrome’daki yönteme oldukça benzemektedir. Chrome gibi, tüm sayfaları aynı anda Firefox’ta yer imlerine ekleyebilirsiniz.

1.Adım: Yer imi koymak istediğiniz tüm sayfaları açın. Sekme üzerine sağ tıklayın ve Tüm sekmeleri yer imlerine ekle seçeneğini seçin. Alternatif olarak, Ctrl + Shift + D tuşlarına birlikte basabilirsiniz.

Firefox tüm açık sekmeleri Yer İşaretleri olarak kaydetme
Firefox tarayıcısında tüm açık sekmeleri yer imi olarak kaydetme

2.Adım: Yeni yer imi klasörü adınızı veya grup adınızı girebileceğiniz bir pencere açılır. Ayrıca, sayfaları kaydetmek istediğiniz mevcut bir klasörü ve konumu seçebilirsiniz. Her şeyi doğru seçip Yer imlerini ekle düğmesine basın.

Firefox tüm açık sekmeleri Yer İşaretleri olarak kaydetme
Firefox tarayıcısında tüm açık sekmeleri yer işaretleri olarak kaydetme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir