Chrome her sekmesi için ayrı ses ayarı yapmayı sağlayan uzantı

Windows’un bir ses mikseri var. Ses seviyesini bir uygulama bazında kontrol etmenizi sağlar. Doğru ses sürücüleri yüklüyse, sisteminizin hoparlörlerini ve kulaklık jakını ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz. Belli bir uygulama veya sistem bildirimleri için ses düzeyini diğer uygulamalardan etkilenmeden sessizleştirebilir veya azaltabilirsiniz. Volume Master, Chrome sekmeleri için size benzer bir ses mikseri veren bir Chrome uzantısıdır. Oynayan bir şey olması koşuluyla, Chrome’daki tek tek sekmeler için ses düzeyini ayarlayabilirsiniz.

Google Chrome tarayıcısı üzerinde bir çok sekme ile çalışmaktayız. Her sekmede farklı medya ortamları olabilir veya çok kısık bir sesle müzik dinlerken diğer sekmede yaptığınız işlemlerle ilgili daha yüksek ses duymak isteyebilirsiniz. Ya da herhangi bir durum için her Chrome sekme ses ayarı yapmanızı sağlayan bu ücretsiz eklenti, ayrıca ses seviyesini çok fazla artırmayı sağlar.

Chrome tarayıcısının her sekmesinde farklı ses ayarları yapın

Volume Master yükleyin ve bir video veya ses dosyasını Chrome’da açın. Bir YouTube videosu açabilirsiniz ve bu da aynı şekilde işe yarayacaktır.

Ses çalan sekmeyi seçin. Sesi kapatırsanız, uzantı sesi algılayamayacaktır. Seçili sekme ile Ses Düzeyi simgesini tıklayın ve ses düzeyini değiştirmek için ses düzeyi kaydırıcısını kullanın.

Ses seviyesini ayarladıktan sonra farklı bir sekmeye geçebilirsiniz. Sesi değiştirmek için onu kullandıktan sonra, Birim Yöneticisi simgesi bir sekmeye eklenir.

Bir sekmeyi yenilerseniz, Volume Master bunun için belirlediğiniz ses seviyesini hatırlar, ancak bir sekmeyi kapatırsanız, çoğaltırsanız veya tarama geçmişinizden tekrar açarsanız, uzantı, ayarladığınız ses seviyesini hatırlamaz.

Ses Seviyesi Amplifikatörü

Volume Master, tek tek sekmeler için sadece ses düzeyini kontrol etmez. Ayrıca bir ses yükselticidir. Sesi, sisteminizin kapasitesinin ötesinde sesi artırabilir. Yalnız bu konuda dikkat etmenizi tavsiye ederiz; ses düzeyini sisteminizin kapasitesinin ötesinde artırmak, hoparlörlerinize zarar verebilir.

VLC player, ses seviyesini %123 artıran benzer bir özelliğe sahiptir. Volume Master, ses seviyesinin çok ötesinde artırabilir. Varsayılan hacmin ses seviyesini %600’e kadar artırabilir.

Sınırlama

Bir sekmenin sesini sıfırlamanın bir yolu yoktur. İdeal olarak kullanıcılar, sesi herhangi bir sekmeden uzantının simgesiyle varsayılan düzeyine sıfırlayabilmelidir. Ses seviyesini% 100 sıfırlamak için kaydırıcıyı kullanabilirsiniz, ancak yinede, ses seviyesini değiştirmek veya sıfırlamak için bir sekmeye geçmeniz gerekir. Sesi %100 sıfırlamak, uzantının simgesini sekmeden kaldırmaz. Bir sekmenin sesini değiştirdiğinizde, Chrome’daki varsayılan ‘Sesi Kapat’ seçeneği artık çalışmıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir