ComboFix: Ücretsiz zararlı ve casus yazılım kaldırma programı

ComboFix, bir bilgisayarın kötü amaçlı yazılım ve diğer sorunların temizlenmesine yardımcı olmak için geliştirilmiş ücretsiz bir araçtır. ComboFix, bazı diğer antivirüs ve sistem temizleyicilerinin aksine, iç açıcı bir görüntüye sahip değildir. Canlı bir arayüzü yoktur, ancak iş yaptığı sürece bunun pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Windows 10 için ComboFix yüklemesi şuan mevcut değil. Windows 10’un dışında tüm sistemlerle uyumludur.

ComboFix’in yaptığı şeylerin çoğu basit bir konsol panosudur. Bu, bir grafik kullanıcı ara birimi veya sihirbaz tarafından yönlendirilmekte kullanılan birisi için programı kullanmanızı zor ve kafa karıştırıcı gelebilir. Komple bir kullanıcı ara biriminin olmamasına rağmen, ComboFix, kötücül yazılımlarla ilgili sorunları tespit etmek, analiz etmek ve kaldırmak için en etkili programlardan biridir.

ComboFix zararlı yazılım koruma programı

ComboFix aslında bilgisayar teknisyenleri tarafından diğer antivirüs programlarının onaramadığı sorunları giderme konusunda devreye giriyordu. ComboFix, işletim sisteminde düşük seviyeli bir bilgisayarı kontrol eden rootkit kötü amaçlı yazılımları kaldırmak için kullanılan popüler bir çözümdür. Program küçük sorunlar için genel bir tarama yapmaz. Herhangi bir anahtar dosyaya virüs bulaşmış, hasar görmüş veya kötücül yazılımlarla değiştirilip değiştirilmediğini belirlemek için farklı imzalara özellikle benziyor. Bir bilgisayarda kötü amaçlı yazılım varsa, virüslü dosyalara erişmek için ComboFix’i güvenli modda çalıştırmak gerekebilir.

ComboFix, aslında bilgisayarın dışında, harici disklerden gelen zararlı yazılımları algılama konusunda çok yeteneklidir. Flashdisk, USB diskler veya CD’lerden bulaşan amvo.exe zararlı yazılımı silme konusundan etkileyici bir güvenlik programıdır.

ComboFix çalıştırma konusunda dikkat edin

Anlaşılması gereken ilk şey, ComboFix’in rahat bir çözüm olmadığıdır. Program, güvenlik tamponu olmadan kritik sistem kaynaklarına erişimi sağlayan düşük seviyede çalışır. Bilgisayarların ve yazılımın teknik yönlerini anlamayan herkesin, bir teknisyen yardımı olmadan çalıştırması tavsiye edilmiyor. Yanlış seçenekler seçilirse veya yanlış eylemler yapılırsa, program işletim sistemine zarar verebilir. Buna ek olarak, ComboFix’in sağladığı bilgilerin birçoğu, olanlardan habersiz birisine yanıltıcı gibi görünebilir.

Kötü amaçlı yazılımları tarama ve kaldırma

ComboFix, birkaç yedek kayıt defteri ve diğer sistem dosyalarını oluşturarak başlar. Daha sonra otomatik olarak geçici sistem klasörleri ve ortak önbellek konumlarındaki olası sorun dosyalarını silmeye başlar. Program devam eder ve daha sonra bir tarama başlatır. Ne yazık ki, bilgisayar, donma veya çökmesine neden olabileceğinden tarama sırasında kullanılamaz veya dokunulamaz. Özellikle sorunlar keşfedilirse taramanın biraz zaman alması mümkündür. Kötü amaçlı yazılım bir bilgisayarın içinde bulunursa, ComboFix bir sonraki aşamayı başlatır ve sistemi otomatik olarak kaldırmaya veya onarmaya çalışır.

ComboFix etkili bir programdır. Bununla birlikte, bir bilgisayara zarar verebileceği uyarısı doğrudur. Bu nedenle ComboFix bir tanı modu içerir. Bu, programın bilgisayarı taramasına ve önemli teknik verilerin bir metin dosyasına kaydedilmesine neden olur. Bu metin dosyası, ComboFix’in çalışıp çalışmadığının bir bilgisayar için en iyi seçenek olup olmadığını görmek için bir profesyonel veya teknisyen tarafından kullanılabilir. ComboFix, doğru kullanıldığında bir bilgisayarı kötü amaçlı yazılımdan kurtarabilir.

ComboFix indir

ComboFix ücretsiz kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma programı Windows 8, Windows 8, Windows 7, Vista ve XP sistemler ile uyumludur.

Windows için ComboFix indir (5.4 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir