Firefox’u Varsayılan Tarayıcı Olarak Ayarlama | Windows 10

Windows 10’da, Firefox veya yeni ismi ile Firefox Quantum tarayıcısını varsayılan tarayıcı olarak ayarlamayı göstereceğiz. Zaten hangi tarayıcı bilgisayara yükleniyorsa varsayılan olarak ayarlama seçeneği sunmaktadır. Bunu kaçırdıysanız kolayca yapabileceğinizi de unutmayın.

Windows 10 sistemin varsayılan tarayıcısı Microsoft Edge’dir. Ancak, bilgisayarınızda bulunan tarayıcılardan istediğinizi varsayılan olarak ayarlamak isteyebilirsiniz. Özellikle Firefox Quantum ile Firefox popülerliği artmaktadır.

Çoğu bilgisayar kullanıcısı, Firefox’u varsayılan tarayıcı olarak nasıl ayarlayacağını biliyor, ancak bunu yapmakta sıkıntı yaşayan kullanıcılarda var. Eğer bunu yapmayan kullanıcılar arasında iseniz, artık nasıl yapıldığını merak etmenize veya tahmin etmenize gerek yoktur. Çünkü bu yazımızdan sonra, artık Firefox tarayıcısını varsayılan tarayıcı olarak ayarlayacaksınız.

Şimdi, beni takip edin, çünkü Firefox’u kullandığınız pencerelerden veya PC’den bağımsız olarak varsayılan tarayıcı olarak ayarlamayı adım adım göreceksiniz.

FireFox Varsayılan Tarayıcı Olarak Nasıl Ayarlanır?

Bu adımlara başlamadan önce, Firefox’un en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Emin değilseniz aşağıdaki bağlantıdan Firefox son sürümü olan Firefox Quantum’u yükleyebilirsiniz.

Firefox Quantum indir

1. Adım: Firefox tarayıcısını açın ve üst kısımdaki menü simgesine ve ardından Seçenekler‘e tıklayın.

2. Adım: Genel sekmesinde hemen en üst kısımda, Varsayılan yap düğmesini göreceksiniz ve buna tıklayın.

3. Adım: Windows 10 kullandığınız için, Firefox üzerinde Varsayılan yap düğmesine tıkladığınızda, Ayarlar uygulaması üzerinde Varsayılan uygulamalar bölümüne gideceksiniz. Web tarayıcısı bölümünü göreceksiniz.

4. Adım: Web tarayıcısı seçeneğine tıklayarak Firefox seçeneğini seçin. Evet yapacaklarınız bu kadar.

Evet, artık Windows 10 bilgisayarda Firefox varsayılan tarayıcı olarak ayarlanmıştır. Firefox’u Windows bilgisayarınızdaki varsayılan tarayıcı olarak yapmak, bu kadar kolaydır. Bu işlemi veya varsayılan tarayıcı olarak Firefox’u ayarlama yöntemi herhangi bir Windows sürümü için geçerli olmalıdır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir