GIMP Türkçe İndir – En popüler ücretsiz fotoğraf düzenleme programı

GIMP, Windows, Mac ve Linux sistemler için en popüler açık kaynaklı ücretsiz ve Türkçe fotoğraf düzenleme programıdır. GIMP (GNU Image Manipulation Program) Adobe Photoshop’a mükemmel bir ücretsiz alternatiftir, görüntüleri ve fotoğrafları ince ayarlamak ve sıfırdan kendi resiminizi oluşturmak için çok sayıda profesyonel kalitede işlev sunar.

GIMP, sıradan ve ileri düzey kullanıcılar için doğru dengeyi bulan bir görüntü düzenleme araç kutusudur. GIMP, her türdeki görüntüleri oluşturmak ve değiştirmek için kullanılmaktadır. GIMP, Windows da dahil olmak üzere birçok farklı platformu destekleyen açık kaynaklı ücretsiz bir yazılımdır. Bu yaklaşımın kolaylığı, GIMP’i kullandığınız her platformda aynı kullanıcı deneyimine sahip olmanızdır. Ayrıca, telif ücretleri ve diğer telif hakkı konularında endişeleriniz olmaksızın programı kullanabilirsiniz.

GIMP – Ücretsiz fotoğraf düzenleyici

GIMP yeni bir program değildir. Programın çekirdeği her zaman güncellenmekte ve yeni özellikler eklenmektedir. GIMP, fotoğraf düzenleme alanında ücretli programlar ile rekabet edecek güce sahiptir. GIMP geliştiricileri de kullanıcı arayüzüne yoğun şekilde odaklanmaktadır. Bu, her zaman, alıp kullanması kolay görüntü programlarından biri olarak bilinir.

GIMP İndir - En popüler ücretsiz fotoğraf düzenleme programı
GIMP, en popüler fotoğraf düzenleme programı.

GIMP ile çeşitli kalem boyutları, küçük ve büyük hava fırçaları, klonlama teknikleri, gradyanlar vb. kullanarak harika görüntüler elde edebilirsiniz. Kendi kalemlerinizi, fırçalarınızı ve diğer nesnelerinizi bile oluşturabilir ve onları GIMP’i her çalıştırdığınızda kullanabileceğiniz şekilde saklayabilirsiniz. Program, daha önce oluşturulan görüntüleri değiştirebilmeniz için içe aktarmayı da desteklemektedir. Bir görüntüyü kırpma, yeniden boyutlandırma, katmanları manipüle etme, metin ekleme vb. GIMP, görüntüleri canlandırmak ve kişisel bir fotoğraf koleksiyonu oluşturmak için mükemmel bir yönetim paketi sunar.

Kolay kullanımlı arayüz

GIMP varsayılan olarak birden çok pencereye sahiptir. Her şey ana ekranda yer almaktadır: üzerinde çalıştığınız kanvas, özel bir araç kutusu, referans vb. Bu durumda tek pencere modu daha geleneksel bir yaklaşım sağlar. Bir pencere modunda resimlerin yan yana verilmesine izin vermemesi biraz sinir bozucu olmaktadır.

Popüler fotoğraf biçimleri içe aktarma ve düzenleme

Bu uygulama, açık kaynaklı ve kullanımı ücretsiz olan XCF özel bir resim formatı kullanıyor. BMP, GIF ve JPEG de dahil olmak üzere en popüler biçimleri içe aktarabilir ve bu biçimlerden en çoğuna dışa aktarabilirsiniz. Ayrıca, daha az kullanılan biçimleri de destekliyor.

Hedeflerinize bağlı olarak, bu görüntüleri kendi biçimlerinde çalışabilir veya XCF’ye dönüştürebilirsiniz. GIMP, birçok gelişmiş özelliği sağlayan bir grafik kitaplığı olan GEGL’e tamamen taşındı.

Belki de GIMP’in en büyük sorunu, profesyonel süitlerin sahip olduğu otomasyon araçlarından yoksun olmasıdır. Bu, ortalama bir kullanıcı için büyük olasılıkla bir sorun oluşturmaz, ancak GIMP’i profesyonelce kullananlar için, bu özellikleri sağlamak için onun yanında başka bir program kullanmalarını gerektirebilir.

Katmanları, son derece özelleştirilebilir fırçaları, filtreleri ve otomatik görüntü geliştirme araçlarını ve çok sayıda eklentiyi (önceden kurulmuş ve ayrı olarak indirilebilen diğerleri) desteklemektedir.

GIMP İndir - En popüler ücretsiz fotoğraf düzenleme programı
GIMP, en popüler fotoğraf düzenleme programı.

Adobe Photoshop alternatifi

GIMP, Photoshop’a kendi başına sahip olduğu daha özgür bir alternatiftir. Ancak ücretsiz olmasından dolayı GIMP’in özelliklerinden yoksun olduğunu düşünmeyin; Adobe’nin görüntüleme devine gerçekten benzeyebilecek kadar yetenekler içermektedir.

GIMP etkileyici seçim ve montaj özellikleri, resimlerinizi düzeltmek için çeşitli yollar, kırpma, gürültü azaltma ve renk ayarlama araçları, özelleştirilebilir fırçalar, gradyanlar ve çok daha fazlası ile birlikte geliyor.

GIMP indir

GIMP ücretsiz ve Türkçe fotoğraf düzenleme programı Windows, Mac, Linux sistemler ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan GIMP sürümü indirin.

Windows için GIMP 2.8.22 indir (86MB)

Windows için GIMP 2.8.22 indir (Torrent)

Mac OS X için GIMP 2.8.22 indir (56MB)

Mac OS X için GIMP 2.8.22 indir (Torrent)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir