GimpPhoto İndir – Ücretsiz Photoshop alternatifi fotoğraf düzenleme programı

GIMP, en iyi ücretsiz açık kaynak fotoğraf ve resim düzenleme programlarından biridir. Fakat bazı kullanıcılar, GIMP’in fotoğraf düzenleme ihtiyaçlarına tam bir çözüm olmadığını göz önünde bulundurarak, geliştirilmiş özellikler ve seçeneklerle GIMP’in değiştirilmiş bir sürümünü tasarlandı ve ona GIMPHOTO adını koydular. GimPhoto, yararlı eklentileri ve kaynakları yüklü GIMP ile birlikte gelir.

GimPhoto yazılımına daha gelişmiş ve geliştirilmiştir GIMP diyebiliriz. Fotoğraf düzenleme adına ücretsiz gelişmiş program isteyenler için ideal bir program olduğunu düşünüyorum. Sizde deneyip görebilirsiniz.

GimpPhoto – Ücretsiz fotoğraf düzenleyici

GIMPHOTO indir

GIMPHOTO, diğer geliştiriciler tarafından tasarlanmıştır ve Gimp eklentileri ile birlikte gelir. Bu eklentiler, bir görüntüyü düzenlerken özellikleri genişletip daha fazla seçenek eklemenize yardımcı olabilir. Bu ücretsiz Photoshop alternatif programının göze çarpan özelliklerinden bazılarına göz atalım.

Kullanıcı arayüzü

Gimphoto, arayüzünü oluşturmak için Clearlooks GTK motorunu kullanmaktadır. Arayüz neredeyse aynı, ancak denetim görünümünde değişiklikler fark edebilirsiniz. Clearlooks motoru sayesinde daha pürüzsüzdür. GimPhoto, diğer GTK temalarını kullanmanıza ve arayüzü daha kolay kişiselleştirmenize olanak tanıyan bir araç da içerir.

Menü Konvansiyonu

Menü yapısında birkaç değişiklik yapılmıştır. Bununla birlikte, isimlendirme kuralı aynı kalır, böylece GIMP eğitimlerini daha önce olduğu gibi takip edebilirsiniz. Sağ tıklama menüsü, kolayca erişilebilecek şekilde daha fazla araç eklemek için değiştirildi.

Ek Eklentiler

Bu bölüm, Gimphoto ile önceden kurulan ek eklentileri kapsar.

Web için kaydetme eklentisi

Bu eklenti, optimize edilmiş kalitede web için görüntü kaydetmenizi sağlar. Disk alanı bu günlerde pahalı bir kaynak olduğundan, boyutları küçük görüntüler oluşturabilirsiniz. Bu seçenek ‘Dosya’ menüsüne eklendi.

David’s Batch Processing

Bu eklenti, yeni bir script dili öğrenmeden görüntüleri toplu modda kolayca yönetmenizi sağlar. Döndürme, yeniden boyutlandırma, renk, bulanıklaştırma, kırpma ve yeniden adlandırma gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu oldukça şık bir eklentidir ve toplu işlemleri kullanırsanız size çok yardımcı olabilir.

Separate+

Bu eklenti, GIMP’e gerçekten kullanışlı bazı renk yönetimi özelliklerini ekler. Gimphoto, RGB’den CMYK’ye dönüşüm için bu eklentiyi kullanıyor. Bu özellik çoğunlukla profesyoneller tarafından gereklidir ve dijital görüntüleme konusunda derinlemesine bilgi gerektirir. Bu eklentiyi ‘Image’ > ‘Mode’ başlığı altında bulabilirsiniz.

GIMPHOTO indir

LayerEffects

Bu script, görüntünün ayrı katmanlarına bazı efektler eklemenize izin verir. Kenarlık, degrade, parlaklık ve gölge efektleri ekleyebilirsiniz.

Bu eklentilerin dışında birkaç ekleme yapılmıştır. Yeni ve gelişmiş bir fırça seti bulacaksınız. Yeni ve değiştirilmiş bir fırça seti varsayılanın yerini aldı ve geliştirici onu daha da geliştirmek ve daha fazla fırça eklemek için belirtti.

Varsayılan eğimler kümesi değiştirildi ve Web 2.0 tasarım stili için düğme, sembol veya grafik oluşturmak için yaklaşık 30 yeni derece eklendi.

Sonuç olarak, GimPhoto, resim düzenleme ihtiyaçlarının çoğunu işleyebilen eksiksiz bir fotoğraf editörüdür.

Ayrıca, GimPhoto güncellemeleri GIMP güncellemeleri ile birlikte geliyor. Bu nedenle GimPhoto’nun son sürümü şimdi GIMP kararlı sürümü üzerinde çalışırken, GIMP bu arada 2.8’e güncellendi ve tek pencere modu, vb. gibi tüm yeni GIMP özelliğiyle yeni bir GimPhoto güncellemesi bekliyoruz. Bu araçla, Tüm GIMP işlevselliğini ve daha fazla özelliği bulacaksınız.

Gimphoto, özellik açısından zengin resim düzenleme programıdır. PhotoShop’un ücretini karşılayamayanlara bir PhotoShop alternatif yazılımı olarak hizmet verebilir. Kullanıcı arayüzü çok kolay anlaşılır, görüntü merkezdedir ve araç kutusu ve diğer alt pencereler etrafında hizalıdır. GimPhoto’da basit ve karmaşık görevleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

GimPhoto indir

GimPhoto, ücretsiz Photoshop alternatifi fotoğraf düzenleme programı Windows, Mac OS X ve Linux sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan sisteminize uygun olan GimPhoto sürümü indirin.

Windows için GimPhoto indir (exe 26MB)

Windows için GimPhoto indir (zip 22MB)

Mac OS X için GimPhoto indir (69MB)

Linux Ubuntu 32-Bit için GimPhoto indir (17MB DEB Package)

Linux Ubuntu 64-Bit için GimPhoto indir (17MB DEB Package)

Linux için GimPhoto indir (22MB Universal Installer)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir