Instagram, Facebook ve Twitter için videoları yeniden boyutlandırma

Kapwing’in Resize Video aracı, Instagram, Facebook ve Twitter popüler hizmetler için optimize edilmiş videolar oluşturmayı sağlayan ücretsiz online video boyutlandırma hizmetidir. Bilgisayarına program yüklemek istemeyenler için güzel haber, online bir hizmettir.

Bilgisayarınızda hazırladığınız bir videoyu veya herhangi bir yerden yakaladığınız videoları bu hizmetlere yüklerken, videonun bir kısmı kesilebiliyor. Genelde, videoları bu hizmetlere yükledikten sonra mevcut videonun farklı şekilde olduğunu görürsünüz. Yüklendikten sonra, görünür olmayan siyah çubuklar görebilirsiniz.

Online video boyutlandırma hizmetinin kullanımı kolaydır. Sadece üç adımda kolayca videoları yükleyebilir ve yeniden boyutlandırma yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz.

Instagram, Facebook ve Twitter için videoları yeniden boyutlandırma

Kapwing’in Resize Video düzenleyici sayfasını ziyaret edin. Bilgisayarınızda bulunan videoyu yüklemek için Upload düğmesine tıklayın veya YouTube gibi video sitelerinden video URL’sini yapıştırabilirsiniz. Desteklenen dosya türleri veya maksimum video boyutu hakkında herhangi bir bilgi yoktur. Ancak, 25MB’dan daha büyük videoları yükleme çalıştığınızda hata mesajı alırsınız.

Sadece aşağıdaki hizmetlerden birini seçebilirsiniz:

  • Instagram – oran: 1:1
  • Instagram Hikaye – oran: 9:16
  • Youtube – oran: 16:9
  • Facebook veya Twitter Portre – 4:5
  • Facebook veya Twitter Manzara – 5:4

Kullanılabilir hazır ayarlardan birini seçtiğinizde önizleme otomatik olarak değişir. Bunun yerine, varsayılan Fit seçeneğinden Crop seçeneğine de geçiş yapabilirsiniz. Crop (Kırpma), videonun siyah çubuksuz olmasını sağlar, ancak bazıları işlem sırasında kaldırılabilir.

Uygun seçeneği kullanmaya devam ederseniz, görüntü için ayrıca siyah veya beyaz bir arka plan seçebilirsiniz.

Hoşunuza giden seçeneği belirledikten sonra, sol alt kısımdaki Create Video düğmesi üzerine tıklayın. Bu, işleme ilerlemesini gerçek zamanlı olarak vurgulayan başka bir sayfa açar.

İşlemin akışı hızlı gibi gözükse de, sanki biraz uzun sürdü. Ben YouTube üzerinden bir video URL’si ekledim. Hem sayfaya yüklenmesi, hemde boyutun ayarlanması bana göre biraz uzun sürdür.

Uygulama videoyu indirmek veya doğrudan tarayıcıda açmak için seçenekleri görüntüler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir