IrfanView İndir – Ücretsiz resim görüntüleme ve düzenleme programı

IrfanView basit bir resim görüntüleme aracı olmaktan öte dikkat çekici bir multimedya yönetimi ve düzenleme paketi haline geldi.

Düzenlenmesi, dönüştürülmesi ve rötuşlanması gereken fotoğraflarla dolu bir sabit diskiniz varsa, ihtiyacınız olan tek araç. Türkçe yama sayesinde IrfanView Türkçeleştirme yaparak, Türkçe arayüz kullanımı sağlar.

IrfanView (adını tasarımcısından alan Irfan Skiljan), resim görüntülemek için kullanılan en eski uygulamalardan biridir. 13 yıllık ömründe, bilgisayara yüklenecek en yararlı şeylerden biridir. Mükemmel bir resim görüntüleyici, ancak bundan daha fazlasını yapabilir.

IrfanView – Ücretsiz resim görüntüleyici ve düzenleyici

IrfanView indir

Resimlerinize hızlı bir şekilde göz atabilir veya bunları bir slayt gösterisi olarak izleyebilirsiniz. IrfanView ayrıca, özellik dolu fotoğraf editörü, toplu dosya dönüştürücü ve tarayıcı arayüzü içerir. Eğer sağladığı özellikler sizin için yeterli değilse, eklentilerle de genişletilebilir.

IrfanView, biraz modası geçmiş gibi duruyor ama yine de pratik arayüzü sayesinde kullanımı kolaydır. Günlük organizasyonu ve düzenleme görevlerini hızlandırmak için çokça klavye kısayolları vardır ve dizin görünümü, istediğiniz görüntüleri bulmak için klasörleri ayrıntılı bir şekilde incelemeyi kolaylaştırır.

IrfanView 64-bit sürümü, daha hızlı çalışması ve 25MB’den daha büyük görüntü dosyaları ile daha uyumlu olmasını garantilemektedir.

IrfanView indir

IrfanView, BMP, DIB, JPEG, GIF, animasyonlu GIF, PNG, PCX, çok sayfalı TIFF ve TGA da dahil olmak üzere tüm önemli grafik formatlarını destekleyen hızlı ve basit bir resim görüntüleyici ve editördür. Buna ek olarak, sürükleyip bırakma desteği, dizin görüntüleme, TWAIN desteği, slayt gösterileri, toplu dönüştürme ve renk derinliği, kırpma, bulanıklaştırma ve keskinleştirme gibi düzenleme araçları içermektedir.

Kullanımı ve kullanıcı arayüzü

IrfanView’ten yeni olanlar için bu sayfa menü seçeneklerine genel bir bakış sunar. Ortak görevler hakkında yardım için lütfen Rehberler bölümüne göz atın. Deneyimli bir kullanıcıysanız, gözden kaçırdığınız bazı yeni özellikleri keşfedeceğinizi umarız. Programı iyi bildiğinizi düşünüyorsanız, program klasöründeki i_options.txt dosyasına bakın. IrfanView için komut satırı parametrelerinin uzun bir listesini bulacaksınız.

IrfanView, kullandığı sistem kaynakları bakımından son derece küçük ve bu da inanılmaz derecede hızlı olduğu anlamına geliyor.

IrfanView, düşünebileceğiniz her tür resim dosyasını içe aktarmak mümkündür. Yalnızca fotoğrafları değil simgeler, PostScript, PSD, GIF ve daha pek çok şeyin yanı sıra müzik ve video dosyalarını işleme yeteneğine sahiptir.. Bu, her şeyi mükemmel bir görüntüleyici yapar.

Irfanview’ın etkileyici özelliklerinden biri de dönüşümdür. Hızlı yeniden adlandırma ve birden çok dosyanın dönüştürülmesi için toplu işleme vardır ve dönüştürme ayarları üzerinde tam kontrol ile en çok görüntü dosya formatlarına dönüşebilir.

IrfanView 4.44 indir

IrfanView ücretsiz resim görüntüleme ve düzenleme programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Vista ve XP sistemleri ile uyumludur.

Windows 32-Bit için IrfanView 4.44 indir (2MB)

Windows 64-Bit için IrfanView 4.44 indir (3MB)

IrfanView 32-Bit için Plugin paketi 4.44 indir (15MB)

IrfanView 64-Bit için Plugin paketi 4.44 indir (23MB)

IrfanView 4.44 Türkçe yama indir (195KB)

IrfanView Türkçe yama nasıl yapılır?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir