Lessmsi ile MSI Installer dosyasının içeriğini ayıklayın ve görüntüleyin

Bir yükleyicinin gerçekten nasıl çalıştığını ve bir dosyayı tek bir dosyadan mucizevi bir şekilde nasıl yüklediğini merak ettiniz mi? Windows Installer (.msi), diğer dosyaların sıkıştırıldığı bir zip dosyasına benzer dosyalardan başka bir şey değildir. Bu dosyaların yanı sıra, kuruculara yapılandırmalarını ve diğer ayrıntılarını ayarlamalarında yardımcı olan başka bazı dosyalar da var.

Bir uygulamayı yüklemeden önce bir yükleyiciye dikkatli bir şekilde bakabilirsiniz? Veya yükleyici dosyasını çalıştırmadan önce içeriğini ayıklayabilirsiniz. Gerçekten çalıştırmadan bir MSI dosyasını açma, içeriğini ayıklama ve görüntülemeye izin veren lessmsi adlı harika aracı kullanabilirsiniz.

Bir “.msi” dosyasının içeriğini çıkarma ve görüntüleme

Less MSI veya lessmsi bir MSI yükleyici paketinin içeriğini görüntülemek ve çıkarmak için ücretsiz bir araçtır. Çoğu MSI dosyasında kusursuz bir şekilde çalışır ve bu aracı kullanarak uygulamaları ayıklayabilir ve çalıştırabilirsiniz.

En sevdiğiniz araçlardan birini taşınabilir bir araca dönüştürmek istiyorsanız, lessmsi mükemmel ortağınız olacaktır. Veya bir uygulamayı yalnızca bilgisayarınızın ayarlarıyla ilişkilendirmeden çalıştırmak isterseniz, dosyalarını ayıklayarak bunu yapabilirsiniz.

Lessmsi indir
Windows Installer (.msi) dosyalarını açma ve görüntüleme programı

Aracın kullanımı oldukça basittir. Taşınabilir bir biçimde gelir ve hem komut satırı hem de arrayüzden kullanabilirsiniz. Ayrıca, Windows Gezgini’nde sağ tıklama menüsünde bu aracın kısayolunu eklemek için bir seçenek var. Kısayol eklemek için, düzenleme menüsüne gidin ve Preferences (Tercihler) seçin. Şimdi ilk seçeneği seçin ve kısayol eklenecektir. Kısayolu sağ tıklama menüsünden kaldırmak için benzer adımları takip edebilirsiniz. Arayüzünü açarsanız, düzgün bir şekilde hizalanmış tüm özelliklere sahip, basit ve anlaşılması kolay bir arayüz ile karşılaşacaksınız.

Başlamak için bir MSI yükleyici dosyası seçmeniz ve programın içeriğini yüklemesini beklemeniz gerekecektir. Yolları olan tüm dosyalar listeye yüklenecek. Ayıklanacak dosyaları ve kenara bırakılacak dosyaları seçebilirsiniz. Ayrıca, hepsini bir seferde seçip kaldırmak için düğmeleri vardır. Dosyalarınızı seçtikten sonra, Extract (Çıkart) düğmesine tıklayın. Yükleyicinin içeriğini ayıklayacağınız klasörü seçebileceğiniz başka bir iletişim kutusunu kapatılacaktır.

Ayıklamadan önce, bakabileceğiniz birkaç ayrıntı daha var. Tablo görünümü, MSI dosyalarının dayandığı veritabanındaki tabloları görmenizi sağlar. Tablolar çok önemli bilgileri gösterebilir. Özet sekmesi, yükleyici ve temel uygulama dosyaları hakkında bazı temel ve diğer bilgileri tekrar ortaya koyar.

Lessmsi, meraklılar için harika bir araçtır. Bir MSI paketi içeriğini ayıklamak için mükemmel bir araçtır. Ayrıca, yalnızca bir yükleyicinin içine bakmak için harika bir programdır. Belirli dosyaları bir yükleyici’den ayıklamanıza veya uygulamanızı taşınabilir bir dosyaya dönüştürmenize yardımcı olabilir.

Less MSI veya lessmsi indir

Lessmsi, Windows Installer (.msi) dosya içeriğini ayıklama ve görüntüleme programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan indirin.

Windows için Less MSI veya lessmsi indir (1MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir