Microsoft Edge Android ve iOS’a Geldi!

Microsoft, Windows 10 ile başlattığı Microsoft Edge tarayıcısını Android ve iOS mobil cihazlara getirdi. Şuan, Avrupa ve Amerika ülkelerinde kullanımda, ancak Türkiye’de şuan kullanılamıyor. Yakın zamanda, ülkemizde de kullanıma sunulmasını bekliyoruz.

Microsoft Edge kullanıcılarının tarama işlemlerini PC’de, telefonda veya başka yerde senkronize etmelerini kolaylaştırmak için, şimdi iOS ve Android için yayınladı. Özellikle Windows 10 ile Android ve iOS cihazlar arasında Edge kullanımını senkronize etmesi, tüm kullanıcıları Edge’ye yöneltmektedir. Elbette, diğer popüler tarayıcılarda aynı işlevi sunmaktadır. Eski Internet Explorer yerine geliştirilen ve Windows 10 kullanıcılarının beğenisini alan Edge tarayıcıyı artık mobil cihazlarda kullanabilirsiniz.

“Windows 10 bilgisayarlarınızın telefonunuzla mükemmel çalışması için çalışmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz, “diyen Microsoft’un blog yazısını okuyabilirsiniz.

Microsoft, Windows PC’nin Android ve iOS akıllı telefonlarla daha iyi çalışması için çalışmalarına devam ediyor ve Microsoft Edge ve Başlatıcı’yı bu amaçla tasarlamıştır.

Microsoft Edge ve Microsoft Başlatıcı çalıştıran aygıtlar arasındaki senkronizasyon, yalnızca 17 Ekim 2017’de Windows 10 Fall Creators Update güncellemesi ile kullanılacaktır.

iOS ve Android için Microsoft Edge, Sık Kullanılanlar, Okuma Listesi, Yeni Sekme Sayfası ve Okuma Görünümü gibi özellikleri bilgisayarınızdan ve telefonunuzdan getiriyor. Böylece, cihaz ne olursa olsun, göz atma geçmişinize kolayca devam edersiniz.

Ancak Microsoft Edge’i gerçekten ön plana çıkaran şey, PC’nizde devam ettirme yeteneğidir; bu da, doğrudan baktığınız sayfayı PC’nizde açmanızı veya daha sonra üzerinde çalışmaya devam etmenizi sağlar.

Android ve iOS için Microsoft Edge uygulamasını indir

Google Play Store ve Apple App Store üzerinde Microsoft Edge uygulaması mevcuttur, ancak daha öncede söylediğim gibi şuan ülkemiz desteklenmemektedir. Aşağıdaki bağlantılardan uygulama mağazalarına gittiğinizde ülkemiz için destek olmadığı söylenecektir. En kısa zamanda, ülkemizde de kullanıma sunulmasını bekliyoruz ve kullanıma sunulduktan sonra yine aşağıdaki bağlantıları kullanarak Edge tarayıcısını Android ve iOS cihazlara yükleyebilirsiniz.

iOS için Microsoft Edge indir (App Store)

Android için Microsoft Edge indir (Play Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir