Mozilla Firefox İndir

Mozilla Firefox, Windows, Mac OS X, Linux, Android ve iOS sistemler için geliştirilen, ücretsiz, açık kaynaklı bir internet tarayıcısıdır. Firefox, kar amacı gütmeyen Mozilla grubu tarafından geliştirilen ve bakımını yapılan ve tüm modern web standartlarını destekleyen bir web tarayıcısıdır.

Firefox hızlı ve güvenli olabilmek için epey uğraş verse de, hala kullanıcıları tatmin edecek noktaya gelmiş değil. Firefox binlerce gönüllü tarafından desteklenirken, yüzlerce eklenti ve uygulama şeklinde tarayıcıda iyileşme sağlanıyor. Firefox’un açık doğası nedeniyle herkes katkıda bulunabilir, yani kullanıcıların kolayca erişebilecekleri sayısız eklenti mevcuttur.

Mozilla Firefox

Tüm platformlar üzerinde çalışabilecek, kullanımı kolay, kişiselleştirme seçenekleri ve özellikleri ile en çok tercih edilen web tarayıcılardan biridir.

Firefox temel web tarama, web geliştirme için ihtiyaç olup olmadığını belirli hedeflere desteklemek veya yönetmek için destek sağlar. Her kullanıcı kullanımına uyacak şekilde ayarlanabilir.

Firefox’un düzen motoru Gecko, tüm açık İnternet standartlarını desteklemek üzere her yönüyle tasarlanmıştır ve diğer çeşitli programlarda kullanılır. Web sayfalarını hızla yükler; Bununla birlikte, bağlantı hızı veya kullanıcıların beklemesi gereken zaman, tamamen İnternet hızlarına bağlıdır.

Firefox’un arayüzü, kullanıcıların düzenli olarak gereken her şeye kolaylıkla erişmesine izin vermektedir. Bir çok yönü ile Google Chrome ile eşdeğerdir. Varsayılan giriş sayfası, çeşitli ayarları değiştirmek için uygun bir yer sunar ve yeni sekme sayfası sık ziyaret edilen web sitelerine kolay erişim sunar.

Firefox’un en önemli sorunu pek çok eklenti kurmanın performansı yavaşlatmasıdır. Firefox’un Chrome tarayıcısına göre yavaş olmasının en büyük nedeni ise daha az bellek kullanmasıdır. Chrome tarayıcısı çok yüksek derece bellek tüketimi yapması nedeniyle o kadar hızlı olmaktadır. Aslında bu en büyük sorunlardan biridir ama kullanıcılar bunu pek fark etmemektedir.

Firefox’u sağlıklı bir şekilde kullanmak için eklentileri akıllıca ve kısıtlı olarak seçmek gerekir. Gereksiz yere kullanılan eklentiler hem sistemi hemde tarayıcı kullanımını etkilemektedir.

Mozilla Firefox 57 indir

Mozilla Firefox web tarayıcısı Windows, Mac OS X, Linux bilgisayar, Android ve iOS mobil sistemler için ayrı sürümler içermektedir. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan Mozilla Firefox sürümü indirin.

Android için Mozilla Firefox indir (Play Store)

iOS için Mozilla Firefox indir (Apple App Store)

Windows 32 Bit için Mozilla Firefox indir (34 MB)

Windows 64 Bit için Mozilla Firefox indir (37 MB)

Mac OS X için Mozilla Firefox indir (51MB)

Linux 32 Bit için Mozilla Firefox indir (54MB)

Linux 64 Bit için Mozilla Firefox indir (51MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir