MSI Afterburner Türkçe İndir – Oyun PC’leri için Ücretsiz Hız Aşırtma Programı

MSI Afterburner, oyun PC’leri için bir overclock/hız aşırtma yapmaya yardımcı programları içinde barındıran ücretsiz ve Türkçe araç setidir. Oyun donanımının sınırlarını zorlamak ve PC’yi aşırı donanım limitlerinde çalıştırmak için ihtiyaç duyacağınız her şeye sahiptir. Ayrıca, bu yardımcı programı kullanarak sisteminizin donanımıyla ilgili ayrıntılı bilgileri de görüntüleyebilirsiniz. Buna ek olarak, fan profillerini özelleştirme, ölçüt araçlarını ve video kaydetme gibi bazı ek özelliklerle birlikte gelir. Yani anlayacağınız hız aşırtma programından beklediğinizden daha fazla seçenek bulacaksınız. Gerçekten başarılı bir program olduğunu söylemek gerekir.

MSI Afterburner, çoğunlukla MSI oyun dizüstü bilgisayarları için geliştirilmiş olmasına rağmen, tüm markalardan gelen grafik kartlarıyla kullanılabilir ve tüm oyun bilgisayarları için çalışır.

Bilgisayarınızı mümkün olan maksimum sınıra zorlamak istiyorsanız, MSI Afterburner’ı Windows PC’nize kurun ve en yeni oyunlar için bilgisayarınızın performansını iyileştirmek için bir konuma sahip olabilirsiniz. Ancak, MSI Afterburner programını bilgisayarınıza kurmadan önce, GPU/Ekran kartının hız aşırtma özelliğini desteklediğinden emin olmalısınız. Çünkü ekran kartınız hız aşırtmayı desteklemiyorsa, hız aşırtma programını kurmanın bir anlamı yoktur. Hız aşırtma denetimleri yalnızca GPU hız aşırtma özelliklerini destekliyorsa etkinleşir.

MSI Afterburner: Ekran kartı hız aşırtma programı

MSI Afterburner indir

MSI Afterburner, ekran kartları veya grafik kartları üzerinden tam kontrol imkanı sağlayan en tanınmış ve en yaygın kullanılan ekran kartı/grafik kartı hız aşırtmaya yardımcı programdır. PC donanım detaylarını öğrenmeye yardımcı olmanın yanı sıra karşılaştırma ve video kaydı gibi bazı ek özellikler sağlar.

MSI Afterburner tamamen ücretsizdir ve tüm markaların ekran kartlarıyla kullanılabilir.

MSI Afterburner ücretsiz olarak indirin, kolay kurulumdan sonra çalıştırın. Ana arayüzde donanımınız ile ilgili önemli bilgileri görüntüler. Ayrıca, her bir seçenek üzerine geldiğinizde detaylı bir bilgi görüntüler. Bu sayede, her şeyi daha kolay anlayabilir ve uygulayabilirsiniz.

Hız aşırtma/overlock araçları sağlıyor

Ekran kartının sınırlarını zorlamak bazılarımız için korkutucu gelebilir, ancak aslında düşündüğünüzden daha kolay ve sorunsuzdur. MSI Afterburner Hız aşırtma araçları, video kartı ayarlarına kolay bir şekilde erişme imkanı sağlar.

Ekran kartının veya grafik kartının saat frekansını ve voltajını arttırırken, fan hızı kontrolünü kullanarak performans ve sıcaklık arasındaki mükemmel dengeyi bulmanızı sağlar. Grafik kartının gerçek potansiyelini ortaya çıkarmanın ve donanımınız hakkında daha net bilgiye ulaşmanızı sağlar.

MSI Afterburner indir

Ekran kartı sıcaklığı ve voltaj seviyesini görüntüleme

MSI Afterburner ana penceresinde, GPU’nun (ekran kartı veya grafik kartı) güncel saat frekansını, hafızanın saat frekansını, mevcut sıcaklığı ve voltaj seviyesini görebilirsiniz. Ekran kartının saat frekansını, kendilerine sağlanan dairesel kontrolleri kullanarak çarpabilirsiniz. Hız aşırtma, grafik kartınızın sıcaklığını her zamankinden daha yüksek hale getirebilir – bu sıcaklığı MSI Afterburner penceresinden doğrudan izleyebilirsiniz.

MSI Afterburner indir

Oyun içi FPS sayacı içeriyor

Program overclock dışında, oyun ekranında FPS oranını da görüntüleyebilir. (PC oyunlarında FPS’yi arttırmak için ipuçları) Sistem ekranınızın ekranında gerçek zamanlı olarak size bilgi verir; böylece oyun oynarken hız aşırtma ayarlarınızın etkisini yakından takip edebilirsiniz. GPU’nun serin kalmasını sağlamak için, soğutma fanları için fan profillerini de ayarlayabilirsiniz.

MSI Afterburner Türkçe indir

MSI Afterburner ücretsiz hız aşırtma programı Windows 10, Windows 8, Windows 7 sistemlerle uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan programı indirebilirsiniz.

Windows için MSI Afterburner indir (38 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir