MSVCR120.dll bilgisayarınızdan eksik hatasını düzeltin

Eksik dosyalar Windows bilgisayara bir çok oyun ve program yüklenmesinde sorunlar çıkarmaktadır. Eksik dosyalar genelde .dll dosyaları olarak adlandırılır ve dosyanın nasıl eksik olduğunu anlamazsınız. Bir DLL dosyası, işlevleri yerine getirecek bir kitaplık dosyasıdır veya belirli değişkenleri veya kaynakları içerebilir. Bu dosyalar, ait oldukları çerçevelerle ilişkilendirildiğinden ve uygulamalar belirli çerçevelerde oluşturulduğundan, sisteminizde olmayışı, bir DLL dosyasına bağımlı bir uygulamanın yüklenmesini veya çalışmasını engeller. Bu eksik dosya hatalarını düzeltmek zor değildir; Dosyayı sisteminize geri yüklemeniz yeterlidir. Windows’da bir EXE dosyasının yüklenmesi veya yürütülmesi sırasında ‘MSVCR120.dll bilgisayarınızdan eksik‘ hatası alıyorsanız, bunu nasıl düzeltebileceğinizi göstereceğiz.

MSVCR120.dll, Visual Studio 2013 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketlerine (Visual C++ Redistributable Packages) aittir. Bilgisayarınızda eksikse, bu paketi yüklerken bir şeyler ters gitmiştir. Bunu düzeltmenin en kolay yolu, paketleri Microsoft’tan indirmektir (bu yazının sonunda bağlantı verilmiştir) ve bunları çalıştırmanız yeterlidir.

Windows yüklemenize uygun olan dosyayı seçin, indirin ve çalıştırın. Vcredist_arm.exe dosyasını çalıştırdığınızda, düzgün şekilde çalışması için kullanmanız gereken bir onarım seçeneği görürsünüz.

Dikkatli olun; DLL dosyaları genellikle çeşitli siteler tarafından indirilebilir duruma getirilir. Özgün ve güvenilir bir site olduğundan emin değilseniz, DLL dosyalarını o sitelerden indirmeyin.

Microsoft’dan Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 indirin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir