OBS Studio Türkçe İndir – Ücretsiz Bilgisayardan Canlı Yayın Yapma Programı

Open Broadcaster Software (OBS) Studio, çoklu platform desteği, geliştirilmiş özellik kümeleri ve çok daha güçlü bir API içeren açık kaynaklı video ve canlı akış sağlayan bir yazılımdır. OBS Studio, hayal gücünüzü veya yayınlamak istediğiniz her şeyi dünyayla hızlı bir şekilde paylaşmayı sağlayan başarılı bir uygulamadır.

Web kamerasından yayın akışı yaşamak ve video kaydetmek için birden fazla kaynak kullanarak ihtiyacınız olan her şeyi sağlayan OBS Studio tamamen ücretsiz ve Türkçe olarak kullanılmaktadır. Çok fazla gözükmeyebilir, kullanımı ile ilgili pek fazla şey ifade etmeyebilir, ancak bu, canlı yayın için olağanüstü güçlü bir araçtır.

OBS Studio

OBS Studio indir

YouTube, herkese bir yayıncı olma fırsatı verir, ancak başlamak için içeriğinizi karıştırmak için bir çeşit yazılıma ihtiyacınız olacak. Kameradan düz bir video kaydetmek yerine, çoklu kaynaklardan daha ilgili çekici ve karmaşık videolar oluşturmak isteyebilirsiniz.

OBS Studio’yu kullanarak doğrudan web kameranızdan ve mikrofonunuzdan kayıt yapamazsınız, ayrıca oyunlardan görüntüler ekleyebilir, mevcut videolara ve hareketsiz görüntülere ekleyebilir, ekranın pencere veya bölümünü yakalayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Çoklu kaynaklardan sorunsuz canlı yayın yapın

OBS Studio çoklu kaynaklarla çalışmanızı ve sorunsuz bir yayın oluşturmanızı sağlar. Bu, kayıt videosu biçimini alabilir, yanlışları geri alma ve düzeltme fırsatı isterseniz veya sadece bir şeyi kontrol ettirmek isterseniz iyi bir seçenektir. Twitch, YouTube, hitbox.tv, DailyMotion, beam.tv, Livecoding.tv, Facebook Live veya Restream.io desteğiyle ana akış hizmetlerinin çoğu karşılanmaktadır.

OBS Studio indir

Yayın yapmadan denemeler yapın

Başlangıçta OBS Stüdyosu biraz gizemli hissi veriyor. İlk önce ne yapmanız gerektiğine ilişkin çok az rehberlik veya ipucu var ve bu tür yazılımlara alışkın değilseniz kullanıma başlamak için deneme yapmaya başlayın.

Canlı yayın yaparken kaynakları karıştırmak korkutucu olabilir, bu nedenle, birkaç test videosu kaydederek işlerin nasıl ilerlediğine bakın. İş akışı tamamen sezgisel olmadığı için alışmak biraz zaman ayarlıyor, ancak hiçbir şey kullanılamayacak kadar karmaşık değildir.

OBS Studio 20.1.3 indir

OBS Studio ücretsiz ve Türkçe bilgisayardan canlı yayın yapma programı Windows 7, 8, 8.1 ve 10 ile uyumludur. Mac OS X 10.9 ve üzeri ile uyumludur.

Windows için OBS Studio indir (exe 98 MB)

Windows için OBS Studio indir (zip 142 MB)

Windows için OBS Studio indir (Torrent)

Mac OS X için OBS Studio indir (85 MB)


1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir