On1 Effects fotoğraf düzenleme ve efekt için olağanüstü bir araç

Fotoğraf düzenleme söz konusu olduğunda uygulamaların çoğu PhotoShop’a benzemektedir. Windows PC’deki ON1 Effects için de aynı şey söylenebilir. Ücretsiz ve ücretli bir hizmet olarak sunulan güçlü bir programdır. Bununla birlikte, temel olarak efektler ve filtreler üzerine kurulu bu programın ücretsiz sürümü hakkında konuşacağız.

Tam anlamıyla fotoğraf düzenleme için gelişmiş bir program istiyorsanız tavsiye edebileceğimiz bir uygulama değildir. Özellikle geniş çapta fotoğraf filtreleri ve efektleri üzerine kurulu bir programdır. Zaten yükleme boyutunun büyük olmasından bu durumu anlayacaksınız.

On1 Effects fotoğraf düzenleme ve efekt programı

ON1 Effects ücretsiz olarak indirin. Anca sağlam bir bağlantı üzerinden indirmenizi tavsiye ederiz. Yükleme boyutu büyük olduğu için sorun yaşamayın.

ON1 Effects’i başlattığında temel bir tasarıma sahiptir ve arayüzü gördükten sonra bu program işe yaramaz diyebilirsiniz. Ancak PhotoShop ve LightRoom için bağımsız bir program veya eklenti olarak iyi çalıştığı için durum böyle değildir.

Karmaşıklıktan uzak, diğer özelliklerin yanı sıra fotoğraflara efektleri hızlı bir şekilde eklemek isteyenler için On1 Effects kullanmak keyifli olacaktır. Unutmayın, iyi bir ücrete satın alınacak programı şimdi ücretsiz.

Başlamadan önce, programın indirme boyutu yaklaşık olarak 400 MB olduğunu belirtmek isteriz. Hızlı bir bağlantınız varsa, bilgisayarınıza bağlamak çok uzun sürmemelidir.

Şimdi, yazılımı bir kez çalıştırdıktan sonra ekranda görünmesi gereken ilk şey basit bir ekran. Diyor ki, “.” Kullanıcı resmi sürükleyebilir veya “Aç” düğmesine tıklayarak görüntüyü bulabilirsiniz. Görüntüyü ekledikten sonra, birkaç seçenek içeren bir kutu açılır.

Burada, resmin bir kopyasını veya orijinali düzenleyebilirsiniz. Orijinalin düzenlenmesinin, iş kaydedildiğinde her defasında, düzenlenen eserin orijinal dosyanın üzerine yazacağı anlamına geldiğini unutmayın.

Kullanıcı arayüzü mükemmel görünüyor, değil mi? Katılıyoruz. Şimdi, sol bölmeden farklı efektlerle resim düzenlemeye yönelik birkaç hazır ayar olduğunu görebiliyoruz. Tercih edilen efekti tıklayın ve değişiklikler hemen gerçekleşir. Aynı Filtreler ile yapılabilir, bu nedenle dik bir öğrenme eğrisi yoktur.

Daha fazla araç istiyorsanız, ayarlar penceresine erişme seçeneğiyle birlikte sol üstte bulunurlar. Ayarlarla yapılması gereken çok şey yok; Bu nedenle, pek konuşmayacağız.

Tüm filtreler eklendikten sonra alt taraftaki sağdaki bölmeden Save (Kaydet) düğmesine basarsanız, yeni bir görüntü gözükür. İsterseniz, resmi varsayılan durumuna geri döndürmek için Reset (Sıfırla) düğmesini tıklayın.

On1 Effects’in temel sorunu, özellikle eski donanımlardaki yavaş performansıdır. Photoshop kadar zengin özelliklere sahip değil, ancak Adobe yazılımı çok daha iyi performans gösteriyor. Umarım, geliştiriciler bu uzun süren sorunu çözmenin bir yolunu bulurlar. Aşağıdaki bağlantıdan programı indirebilirsiniz.

On1 Effects programını indirin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir