On1 Effects Free: Profesyonel fotoğraf filtre ve efekt programı

On1 Effects Free, Microsoft Windows ve Apple Mac OS X cihazları için profesyonel sınıf fotoğraf efektleri ve filtreleme programının ücretsiz sürümüdür.

Uygulamanın ücretsiz sürümü, fotoğraflara (veya başka herhangi bir görüntüye) filtre, hazır ayar, kenarlıklar ve dokular uygulamak için seçenekler, fotoğraf düzenleme araçları ile hızlı ayarlamalar yapabilir ve daha pek çok şey sunar.

On1 Effects Free ücretsizdir, ancak indirmeden önce geliştirici web sitesinde bir form doldurmanız istenir. Sizden adınızı, e-posta adresinizi girmeniz istenir ve bunu yaparsanız yalnızca programı indirebilirsiniz.

Program, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 sürümleri ve Mac OS X’in 10.6’dan başlayarak Mac OS X’in tüm sürümleri ile uyumludur.

On1 Effects, Adobe Photoshop, Adobe Elements, Adobe Lightroom ve Apple Photos’a entegre edilebilir.

On1 Effects Free

On1 Effects Free indir

On1 Effects Free ücretsiz olarak indirin. Kurulum basittir ve herhangi bir ekstra yazılım yüklemeye çalışmaz. Programı yükledikten sonra çalıştırın, arayüze bir fotoğraf yüklemek için seçenekler alabilirsiniz.

On1 Effects, düzenlemek istediğiniz bir fotoğrafı seçtiğinizde bir istem görüntüler. Orijinal fotoğrafı veya bir kopyayı düzenlemek isteyip istemediğinizi (varsayılan olarak kopya seçili) mi yoksa varsayılan seçimi koruduğunuzda kopya seçeneklerini tanımlamak için kullanım sunar.

On1 Effects, düzenlemek istediğiniz bir fotoğrafı seçtiğinizde bir istem görüntüler. Orijinal fotoğrafı veya bir kopyayı düzenlemek isteyip istemediğinizi (varsayılan olarak kopya seçili) mi yoksa varsayılan seçimi koruduğunuzda kopya seçeneklerini tanımlamak için bunu kullanın.

Popüler görüntü formatlarını destekler

250’den fazla kamera ile PSD ve PSB, TIFF, JPG, PNG, RAW görüntülere efekt verme desteği vardır.

Ana arayüz, sol ve sağ kenar çubuklarına sahiptir; Fotoğraf bu iki kenar çubuğu arasında görüntülenir. Sol kenar çubuğu, fotoğrafa uygulayabileceğiniz filtreleri ve ön ayarları, seçilen filtrelerin doğru ayarlarını ve parametrelerini görüntüler. Birden fazla filtre ve ön ayar biriktirilebilir ve her biri mevcut özelleştirme seçeneklerini kullanarak özelleştirilebilir.

Filtreleri etkinleştirin

Bir filtre seçmek için filtreyi etkinleştirmeniz yeterlidir. Uygulama filtreyi hemen uygular ve daha sonra özelleştirme seçeneklerini kullanarak filtreyi ayarlayabilir veya başka bir filtre seçebilirsiniz. Insagram tarzı efektler uygulamak için en başarılı programlardan biridir.

Her süzgeç ve hazır ayarın, fotoğrafa ne yapacağını bilirsiniz, küçük bir önizleme olarak listelenmiştir. Çoğu, örneğin efekti ayarlamak için kullanabileceğiniz bir veya daha fazla kaydırıcıyı görüntüler.

On1 Effects Free indir

Hazır ayarlar oluşturun

Program, özel hazır ayarların oluşturulmasını destekler, eğer belirli bir filtre yapılandırmasını düzenli olarak kullanırsanız, her seferinde özelleştirme sürecine girmek zorunda kalmadan uygulayabileceğiniz gibi kullanışlı olursanız yararlıdır.

Orijinal fotoğrafı ve onun özelleştirilmiş sürümünü karşılaştırmanıza yardımcı olan yan yana önizleme seçeneği sağlanmaktadır.

Pek çok düzenleme araçları

On1 Effects, fotoğrafa hızlı düzenlemeler yapmak için çeşitli araçlar sunar. Hızlı Maske, örneğin, bir maske oluşturmak için bir alanı fırçalamanıza, bulanıklaştırmanın maske ve arka plan arasındaki geçişi yumuşatmasına ve keskilerin maskelerin kenarlarındaki haleleri ve saçakları kaldırmasına izin verir.

Dışa aktarma seçenekleri

Gerekli düzenlemeler bittikten sonra, fotoğrafı çeşitli şekillerde dışa aktarabilirsiniz. On1 Effects, fotoğrafları TIF, JPG, PNG veya PSD formatlarında kaydetmeyi sağlar. Yeniden boyutlandırma ve kırpma işlemlerini destekler, fotoğrafa filigran ekleyebilir veya fotoğrafı tuval üzerine yazdırmak ve ekstra dışa aktarma seçenekleri sunar.

Bu dışa aktarma seçenekleri önceden ayarlara kaydedilebilir, böylece onları tekrar kullanmak istediğinizde sadece ayarı seçmeniz yeterli olacaktır.

On1 Effects Free indir

On1 Effects Free, Windows ve Mac aygıtları için profesyonel bir sınıf fotoğraf düzenleme programıdır. Oldukça ekstra donanıma sahip olmakla birlikte, daha az güçlü olan cihazlarda da çalıştırılabilir (yükleme, filtre ve benzeri uygulama konusunda gözle görülür gecikmeler yaşanabilir).

Fotoğraflarla düzenli olarak çalışıyorsanız ve / veya işlevlerini bu uygulamalara entegre edebildiğiniz için desteklediği fotoğraf düzenleme araçları ile harika bir programdır.

On1 Effects Free indir (416MB) – Program sayfasından indirin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir