Rainmeter Türkçe İndir – Widget ve skinler ile masaüstünü özelleştirme programı

Windows’un önceki sürümlerinde masaüstü araçları çok sevdiniz değil mi? Bir çoğunu çok sevdik ve gerçekten çok faydalıydılar. Peki, widget’ları tekrar Windows 10‘a getirmek ister misiniz? Tam olarak masaüstü araçları olmasa da, Rainmeter ile neredeyse benzer ya da daha iyi bir deneyime sahip olabilirsiniz. Rainmeter, masaüstüne widget’lar ve skinler ekleme imkanı sağlayan ücretsiz bir açık kaynaklı masaüstü özelleştirme aracıdır.

Rainmeter nasıl kullanılır?

En popüler arayüz özelleştirme araçlarından biri olan Rainmeter, herkes tarafından çok fazla ilgi görüyor. Araç, kendi skinlerinizi oluşturup uygulayabileceğiniz temel skinlerin modeli üzerinde çalışır. Veya başka biri tarafından oluşturulan skinleri/kaplamaları indirebilirsiniz. Çevrimiçi olarak çok sayıda iyi skinler bulabilirsiniz. Rainmeter topluluğundan insanlar genellikle çalışmalarını ücretsiz olarak dağıtıyorlar.

Rainmeter indir

En sevdiğiniz skini indirip yükledikten sonra, özelleştirme işlemine başlayabilirsiniz. Masaüstünüzde herhangi bir yere bir skin yerleştirebilir ve konumunu kilitleyebilirsiniz. Göz önüne almanız gereken temel skinlerden bazıları zaman / saat skinleri, hava durumu skini, yapılacaklar listesi ve donanım durumudur.

Bir skin, hava durumunu gösteren veya bir müzik çalar veya yapılacaklar uygulaması kadar etkili bir hava widgeti kadar basit olabilir. Binlerce seçenek ve milyonlarca kombinasyonunuz var. Çok sayıda farklı skinleri indirebilir ve sonsuz olanaklara sahip olmak için çeşitli öğeleri kombinasyon halinde kullanabilirsiniz.

Rainmeter ayrıca düzenleri destekler, daha sonra kullanmak için düzenleri kaydetmeyi sağlar. Düzenler, masaüstünüzde farklı skinlerin çeşitli ayarlarını ve göreli konumlarını depolar.

Rainmeter skinleri bulma

Çeşitli geliştiriciler tarafından en son skinleri bulmak için Rainmeter ‘Discover‘ bölümüne gidin. Ayrıca, kendi skininizi hazırlamak için başlayabileceğiniz temel bir skin de bulunmaktadır. DevianArt, Rainmeter skinlerinin en büyük deposudur ve bu aslında istediğiniz şeyi bulabileceğiniz bir yerdir.

Ayrıca, bilgisayarınız için skinleri alabileceğiniz diğer web siteleri de vardır. Bir skinin düzenlenmesi de mümkündür, yapmanız gereken tek şey skine sağ tıklamak ve ‘Edit Skin’ seçeneğini seçmek. Bu, o skin için kodu kolayca görüntüleyip düzenleyebileceğiniz yeni bir not defteri penceresi açar.

Rainmeter skinlerini kendiniz yapın

Rainmeter, bilgisayarınızı özelleştirme ile ilgilidir ve tam anlamıyla sıfırdan yapmaya başlayabilirsiniz. Rainmeter, skinleri geliştirmede size yardımcı olacak eksiksiz bir el kitabı sağlar. İhtiyacınız olan tek şey Rainmeter’in bilgisayarınıza yüklenmiş iyi bir metin editörüdür. Bu el kitabı, temel bilgilerden Rainmeter’in tüm gelişmiş konseptlerine kadar size yol gösterir. Ayrıca, el kitabı DevianArt ve benzeri diğer web sitelerinde skininizi bir paket olarak yayınlamaya yönelik öğreticiler içerir.

Rainmeter indir

Rainmeter, aktif bir topluluğun desteğiyle harika bir masaüstü özelleştirme programıdır. Birkaç skin üzerinde çalışan meraklıları bulabilir ve masaüstlerinde daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Bir tasarımcı iseniz veya arayüz tasarımında ve geliştirilmesinde bir şeyler denemek istiyorsanız, Rainmeter iyi bir başlangıç olabilir.

Rainmeter Türkçe indir

Rainmeter ücretsiz ve Türkçe masaüstü özelleştirme programı Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Sürekli olarak güncelleme yapılmaktadır. Masaüstünüzü özelleştirmek çeşitli masaüstü araçları eklemek isteyenler için çok iyi bir programdır.

Kurulum aşamasında taşınabilir kurulum seçeneğini seçerek, herhangi bir kurulum yapmadan doğrudan çalıştırmayı sağlar. Ayrıca, işi bilmeyenlerin bu seçeneği seçmesi tavsiye edilmiyor.

Windows için Rainmeter indir (2.3 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir