ReIcon ile Masaüstü Simge Düzenini Kaydetme, Yedekleme ve Geri Yükleme

ReIcon, Windows PC’de masaüstü simgelerini yeniden düzenleme ve geri yükleme imkanı sağlayan ücretsiz ve Türkçe bir programdır. Masaüstü simgeleri, bilgisayarda sürekli kullandığımız tüm programların veya sık sık açmamız gereken belgelerin kısayollarıdır.

Çoğunlukla bilgisayarın çözünürlüğünü herhangi bir nedenden dolayı değiştirdiğiniz ve orijinal çözünürlüğü tekrar kullanmak istediğinizde simgeler karışık hale gelir ve masaüstü dağınık bir şekilde gözükür. ReIcon ücretsiz programı sayesinde, masaüstü simge düzenini kaydedebilir ve herhangi bir karışık durumda, aynı düzeni tekrar geri yükleyebilirsiniz.

ReIcon, masaüstü düzenini geri getirecek ücretsiz taşınabilir bir programdır. Bu araç ile, mevcut masaüstü düzeninizi kaydedebilir ve gerektiğinde geri yükleyebilirsiniz. Çok basit ve temiz bir araçtır ve onu kullanmak için bir şey bilmenize gerek yoktur.

Masaüstü Simge Düzenini Kaydetme, Yedekleme ve Geri Yükleme

Program sıkıştırılmış bir arşiv dosyası olarak gelir ve bilgisayarınıza indirmek için birkaç saniye alır. Diğer ZIP dosyaları gibi açın, dosyaları ayıklayın ve programı çalıştırın.

Tek bir pencerede dört düğme vardır. Simge düzenini kaydetme, simge düzenini geri yükleme, simge düzenini silme ve hakkında.

Simge düzenini kaydetme

Geçerli masaüstü simge düzenini kaydetmek için, Simge Düzenini Kaydet simgesine tıklayın. Boş pencerede, simgeler sayısı, geçerli çözünürlük, kaydedildiğinde tarih ve saat ve kullanıcı adınız gibi ayrıntılarla kaydedilmiş bir düzen göreceksiniz. Mümkün olduğu kadar çok düzeni kaydedebilirsiniz ve gerekli tüm detaylarla listeye eklenir. Düzenler varsayılan olarak ‘Yeni Simge Düzeni‘ adıyla kaydedilir, ancak istediğiniz zaman yeniden adlandırabilirsiniz. Kaydedilen yerleşimi sağ tıklayın ve açılan listeden Yeniden Adlandır seçeneğini seçin.

Simge düzenini geri yükleme

Herhangi bir simge düzenini geri yüklemek istediğinizde, sadece belirli düzeni seçin ve Sistem Düzenini Geri Yükle simgesine tıklayın. Düzeni doğrudan listeden geri yükleyebilirsiniz. Tercih ettiğiniz düzeni seçin, sağ tıklayın ve Geri Yükle’yi seçin.

Simge düzenini silme

Listeden herhangi bir düzeni kaldırmak istediğinizde, sadece bir düzen seçin ve Simge Düzenini Sil düğmesine tıklayın veya seçilen düzende sağ tıklayın ve Sil üzerine tıklayın.

ReIcon kısayolunu Windows Başlangıç ​​Klasörüne ekleme

ReIcon’u kısayolunu Windows Başlangıç Klasörüne ekleyerek otomatik başlatılacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Düzen menüsüne gidin ve ‘Kısayolu Başlangıca Ekle‘ seçeneğini seçin. İstediğiniz zaman, Düzen menüsünden ‘Kısayolu Başlangıçtan Sil’ seçeneğini seçerek istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz.

Diğer seçenekler

Seçenekler menüsünden simgeleri hizalama, gizli dosyaları ve uzantıyı göstermek veya gizlemek ve otomatik yeniden adlandırma vb. eklemenizi sağlar. “Simgeleri Otomatik Düzenleyi Kapat” seçeneğinin seçili kaldığından (varsayılan olarak öyle) emin olun, aksi takdirde simge düzenini geri yükleme özelliği düzgün çalışmayabilir.

Seçenekler sekmesinden, Simge düzeni dosyasını ve Konfigürasyon dosyasını da açabilirsiniz. Seçenekler sekmesinden sağ tuş menüsüne Sadece Geri Yükleme seçeneğini ekleyebilirsiniz. Sadece seçin ve ardından ‘Bilgisayarım’ veya ‘Masaüstü’nü seçin.

ReIcon Türkçe indir

ReIcon, her çözünürlük için favori simge düzenlerini kaydeden ve istediğimiz zaman kolayca geri yükleme imkanı sağlayan basit ve kullanışlı bir araçtır. İstediğiniz sayıda düzen kaydedebiliriz. Taşınabilir ve kurulum gerektirmez.

Windows 10, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan programı indirebilirsiniz.

Windows için ReIcon indir (1 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir