RePicvid Free Photo Recovery Kullanımı: Fotoğrafları Kurtarma

RePicvid Free Photo Recovery kullanımı ile ilgili yardımcı olacağız. RePicvid Free Photo Recovery, yanlış silme, biçimlendirme, virüs saldırısı ve diğer nedenlerden dolayı kaybolan veya silinen fotoğrafları kurtarmaya yardımcı olur.  Bu ücretsiz fotoğraf kurtarma programı, sabit disk, USB sürücü, SD Kart, vb gibi çeşitli depolama cihazlarından kaybolan veya silinen fotoğrafları kurtarmanız için en iyi ücretsiz çözüm olabilir.

Not: Kullanmaya başlamadan önce, şunu yapmanız tavsiye edilir. Verilerin üzerine yazılmasını ve hasar görmesini önlemek için kopyalama veya yeni dosyalar oluşturma gibi resimlerin kaybolduğu sabit sürücüyü kullanmayın. Ayrıca, geçici dosya üretmemeleri için çalışan diğer yazılımları kapatın. Yani anlayacağınız, bilgisayarınızda sadece RePicvid Free Photo Recovery programı çalışsın.

RePicvid Free Photo Recovery Kullanımı

Eğer bilgisayarınızda RePicvid Free Photo Recovery programı yüklü değilse, ilk önce aşağıdaki bağlantıdan programı indirin.

RePicvid Free Photo Recovery indir

Programı indirip, bilgisayar kurduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Adım: Fotoğraf kaybolduğu depolama cihazını seçin

Windows veya Mac bilgisayarında RePicvid programını çalıştırın ve fotoğraf kurtarma seçeneğini seçin, ardından depolama diskleri programın arayüzünde görüntülenecektir. (Taşınabilir depolama cihazlarının görünmesi için, önce bilgisayara bağlamanız gerekir.) Kayıp ya da silinen fotoğraflarınızın bulunduğu depolama aygıtını seçin.

2. Adım: Fotoğraf dosya türünü seçin

Advanced Settings” seçeneğine tıklayın ve daha hızlı tarama için belirli fotoğraf türlerini seçin, ardından “OK” tıklayın. Kaybolan görüntülerin formatı hakkında herhangi bir fikriniz yoksa, taramak için “Select All” seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

3. Adım: Kaybolan veya silinen dosyaları tarayın

Her şey hazır olduktan sonra “Scan” düğmesine tıklayın, silinen veya kaybolan fotoğraflar için tüm depolama aygıtını otomatik olarak tarar. Tarama işlemi, depolama aygıtının boyutuna ve durumuna bağlı olarak biraz zaman alabilir.

4. Adım: Kaybedilen veya silinen resimleri önizleme ve kurtarma

Tarama işlemi tamamlandığında, tüm kurtarılabilir dosyalar kategoriler halinde listelenir. Bunları ayrıntılarıyla önizleyebilir ve geri yüklemek istediğiniz resimleri kontrol edebilirsiniz. Sonunda, “Recover” düğmesine tıklayın ve kurtarılan resimleri kaydetmek için başka bir yer seçin.

RePicvid Free Photo Recovery kullanımı konusu yardımcı oldu mu?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir