Shotcut Türkçe İndir – Tamamen ücretsiz video düzenleyici

Shotcut, birinci sınıf bir video düzenleyicisine para harcamaya gerek olmadığını kanıtlayan Windows, Mac ve Linux sistemler için ücretsiz açık kaynaklı video düzenleme programıdır. Ayrıca herhangi bir gizlenmiş reklam ve yazılım barındırmayan temiz kurulum sağlayan tamamen ücretsiz ve Türkçe dil desteği vardır.

Windows Movie Maker veya benzeri programların yerini alabilecek ücretsiz bir video düzenleyicisi arıyorsanız, Shotcut iyi bir seçim olabilir. Bu açık kaynaklı uygulama, bildiğiniz ve Microsoft’un klasik video düzenleme yazılımından çok hoşunuza giden tüm araçları ve fazlasını içeriyor.

Shotcut – ücretsiz video düzenleyici

Shotcut Türkçe İndir

Shotcut ücretsiz olarak indirin ve çalıştırın. Koyu temalı bir kullanıcı arayüzü ile karşılıyor. Önizleme bölmesinde açılan hızlı başlama kılavuzu ile kullanımı ile ilgili yardımcı bilgi alabilirsiniz.

Shotcut’un Görünüm menüsü, ana ekranda hangi özelliklerin ve ekranın görünmesini kontrol etmenizi sağlar. Örneğin, filtre ve kodlayıcı gibi panelleri kapatarak daha büyük bir video penceresini ortaya koyabilirsiniz. Hızlı başlatma kılavuzunda, çeşitli tuşlara dokunarak video oynatma hızını, yönünü, girişi ve diğer özelliklerini kontrol etme yeteneği anlatılıyor. Dosyaları Shotcut’a sürükleyip bırakabilirsiniz.

Shotcut ile yapılan temel düzenleme, benzer araçlara çok benzer: Kesme, kopyalama veya düzenleme yapmak istediğiniz bölümün başında ve sonunda işaretçileri yerleştirin. Shotcut, işaretçilerin her iki tarafındaki video ve zamanlayıcı bölümlerini kaldırarak klibinin boyut ve içeriğini net bir görsel gösterge ile saklar.

Video kesme

Sadece birkaç kolay adımda, Shotcut’u seçerek seçtiğiniz bir formata dönüştürmeden önce video çekiminizi belirli bir uzunluğa kestirebilirsiniz. Ayrıca, bir dizi filtre ve efekt ile projelerinizi düzenleyebilirsiniz.

Shotcut ayrıca web kamerasından görüntü kaydetmenizi ve düzenlemenizi sağlayan bir kayıt fonksiyonu içerir ve HTTP, HLS, RTMP, RTSP, MMS ve UDP formatlarında akış gerçekleştirebilir.

Shotcut İndir - Ücretsiz açık kaynaklı video düzenleyici

Videodan ses ve fotoğraf alma

Video klipleri, ses ve görüntüleri alma işlemi tanıdık bir işlemdir. Medya dosyalarınızı seçin, ardından ekranın altındaki zaman çizelgesine sürükleyin. Ses, video ve koparma gibi kullanışlı araçlar için birden fazla parça oluşturabilirsiniz, klipleri birbirine düzgün biçimde birleştirmeyi kolaylaştırır.

Video bölme ve birleştirme

Video bölme klipsi oynatma kafasını konumlandırmak, daha sonra bir düğmeyi tıklamak kadar kolaydır. Kırpma klipsleri de bölüm kesme ve değiştirmeye yönelik kopyalama ve yapıştırma araçları bulunmaktadır. Geçmiş zaman çizelgesi, değişiklikleri izlemeyi kolaylaştırır ve yalnızca silme tuşuna dokunarak herhangi bir değişiklik geri alabilirsiniz.

Videoya filtre ve efekt uygulama

Bununla birlikte, Shotcut’ın en iyi özelliği, tamamen özelleştirilebilir ve katmanlanabilir ve ilginç yollarla bir araya getirilebilen video ve ses filtreleridir. Uygulamak için bir filtre seçin ve artı simgesini tıklayın, daha sonra basit onay kutusu ve kaydırıcı sistemini kullanarak ayarlamalar yapın. Bu, gelişmiş efektleri bile anlamak için kolaylaştıran parlak bir sistemdir.

Shotcut indir

Shotcut ücretsiz video düzenleyici Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 32 bit / 64 bit sistemler, Mac OS X 10.8 ve üzeri sistemler ile uyumludur. Ayrıca Linux (Mint 17+, Ubuntu 14.04+, Debian 8+, Fedora 21+, Arch/Manjaro) ile de uyumludur.

Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan Shotcut sürümü indirin.

Windows 32Bit için Shotcut indir (72MB)

Windows 32Bit için Shotcut Portable indir (101MB)

Windows 64Bit için Shotcut indir (184MB)

Windows 64Bit için Shotcut Portable indir (257MB)

Mac OS X için Shotcut indir (61MB)

Linux 64Bit için Shotcut Portable indir (60MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir