Ücretli fontlara alternatif ücretsiz yazı tipleri bulma siteleri

Bir web sitesi geliştiricisi iseniz, metin için iyi görünümlü ve okunması kolay bir yazı tipi seçmenin ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Kötü bir yazı tipi kullanan ve ziyaretçilerine kötü bir kullanıcı deneyimi kazandıran birçok web sitesi var. Bu nedenle, iyi bir web yazı tipi kullanmanız önemlidir. Bir web sitesi geliştiricisi iseniz veya web sitenizi oluşturuyorsanız, ilham almak için bazı siteleri kontrol etmiş olabilirsiniz. Fontu belirledikten sonra veya kullanmak istediğiniz ancak herhangi bir ücret ödemek istemediğiniz bir premium font-yazı tipi bulduysanız, ücretli fontlara ücretsiz alternatifler bulmak için Alternatype kullanabilirsiniz.

Alternatype, bazı popüler ticari yazı tiplerine en iyi alternatifleri bulmaya yardımcı olan ücretsiz bir web uygulamasıdır. Torrent sitelerinden indirilen yazı tiplerini kullanmak yasa dışı olduğu için ücretli yazı tiplerine ücretsiz alternatif kullanabilirsiniz. Bu web aracı, sonuç ekranında size ücretsiz alternatifler için bir indirme bağlantısı sağlar.

Ücretli yazı tiplerine ücretsiz alternatifler bulun

Aracı kullanmak çok kolaydır ve kullanmak için herhangi bir hesap oluşturmanız gerekmez. Alternatype web sitesine gidin ve bir yazı tipi adı girin. İstediğiniz yazı tipi veritabanında bulunuyorsa, bunu anlık arama sonucunda bulabilirsiniz. Verilen listeden fontu seçin. Yazı tipi anlık arama sonucunda listelenmiyorsa, işte bu çok kötü.

Sonuç sayfası şu şekilde görünüyor:

Buradan indirme bağlantısını edinebilir veya bir örneği kontrol edebilirsiniz.

Bu kadar basit. Bu araçla ilgili tek sorun, minimum bir veritabanına sahip olmasıdır. En yeni fontlardan bazılarına alternatifler bulamazsınız. Bununla birlikte, istenen yazı tipi çok modern ise, sonucun hemen alınması çok olasıdır.

Benzer yazı tipleri bulma araçları

Ücretli yazı tiplerine ücretsiz bir alternatif bulmak söz konusu olduğunda, Alternatype bu işte tek başına gibi görünüyor. Bununla birlikte, benzer yazı tiplerini – ücretli veya ücretsiz – bulmak istiyorsanız aşağıdaki araçları kullanabilirsiniz.

1] Identifont

Identifont, ücretli ticari yazı tiplerine benzer fontlar bulmalarını sağlayan harika bir web uygulamasıdır. Identifont veritabanı Alternatype’dan çok daha büyüktür. Her sorgulamaya dayanarak en az otuz benzer yazı tipi önerileri bulabilirsiniz. Öte yandan, bu aracı kullanmak da oldukça kolaydır. Ayrıca, görünüşten, isimden, benzerlikten, resimden ve tasarımcıdan yazı tipleri bulma seçenekleri vardır.

Identifont web sitesine gidin, yazı tipi adınızı girin ve giriş düğmesine basın. Sol tarafta benzer font önerileri bulmanız gerekir. Bu liste ücretli ve ücretsiz font önerileri içermelidir.

2] FontSquirrel Matcherator

Bu, görüntü metnine dayanan tam veya benzer yazı tipini bulmak için harika bir araçtır. Başka bir deyişle, istediğiniz fontu içeren bir resim yüklemeniz gerekir. FontSquirrel Matcherator, bazı arka plan kontrolleri yapar, indirmek veya satın almak istediğiniz yazı tipini bulmanıza izin verir.

FontSquirrel web sitesine gidin, resminizi yükleyin.

Metni seçin, Matcherate it butonuna tıklayın. Benzer font önerilerini hemen alacaksınız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir