Ücretsiz en iyi çizim ve boyama programları

Boyama programları, son yıllarda çok yol kat etti ve sulu boya, yağlı boya, pastel boya, kara kalem ve daha fazlası için gerçekçi bir simülasyon sunan mükemmel programları hazırlamak istedik. Bu uygulamaların hepsi ücretsiz ve çoğu Türkçe dil desteği sunuyor.

Bu ücretsiz araçlar bir fare ile iyi çalışır, ancak sanal fırçalarınızı ve kalemlerinizi doğrudan kontrol etmek için kalem veya dokunmatik ekranla daha da iyi sonuçlar verir.

En son boyama yazılımlarından bazıları, kendi modellerinizi oluşturup kendi dokularınızı ve boya efektlerinizi uygulayarak üç boyutlu çalışmanızı sağlar. Bunları, sahneler oluşturmak için 2D çizilmiş unsurlarla birleştirebilir ve hatta bunları 3D olarak basabilirsiniz.

En iyi ücretsiz çizim ve boyama programları

Burada, Windows sistemler için ücretsiz en iyi çizim ve boyama programlarını seçtik. Bu araçlardan bazıları ciddi illüstratörler için tasarlanmışken, diğerleri çocuklar için tasarlanmış başarılı uygulamalardandır. Herkes için bir program olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sadece hayal gücünüzü çizim ve boyama araçları ile birleştirmeniz gerekir.


1. Krita

En kaliteli ücretsiz boya programlarından biridir ve tüm sanatçılar için tamamen ücretsizdir.

Krita, herkesin erişebileceği birinci sınıf yaratıcı araçların asil amacı ile bir grup sanatçı tarafından yaratılan, profesyonel kalitede boyama yazılımıdır.

Krita indir
Krita, çizgi roman sanatçıları düşünülerek tasarlanan ve geniş bir profesyonel kalitede özellik seti sunan en iyi ve kaliteli boyama programlarından biridir.

Krita’yı her türlü çizim ve illüstrasyon için kullanabilirsiniz, ancak çizgi roman ve manga için özellikle harikadır. Normal fırçalar, dolgular ve kalemlere ek olarak panel şablonları, yarı ton filtreler ve perspektif araçları bulunur. Her fırça tamamen özelleştirilebilir ve daha sonra tekrar kullanmak için fırçalarınızı kaydedebilirsiniz.

Krita’daki kanvasın herhangi bir yerine sağ tıklayarak, yeni bir araç seçmenizi ve saniyeler içinde bir renk seçmenizi sağlayan bir seçim tekerleği getirilir – menüleri ve ayarları taramaktan çok daha kolay bir sistemdir.

Sanatçılar tarafından tasarlanan Krita, büyük tabloların yaratılmasını kolaylaştıran düzinelerce dikkatli küçük dokunuşlarla gösteriliyor. Düz çizgiler, kaybolan noktalar ve pürüzsüz şekiller oluşturmak için kullanışlı çizim araçları vardır. Katmanlar, maskeler, çeşitli dönüştürme araçları, HDR desteği ve gelişmiş seçim işlevleri de elde edersiniz.

Krita inanılmaz derecede güçlü bir boyama programıdır. İndirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir.

İncelemek ve indirmek için: Krita


2. Artweaver Free

Gerçekçi geleneksel medya, büyük bir fırça seçkisi ile kaliteli bir boyama programı. Artweaver Free, fare, kalem veya dokunmatik ekranlı bir bilgisayarınız varsa, ekrana dokunmak gibi hissettiğiniz her şeyden – ve ultra gerçekçi fırça efektleri uygulayarak – girdisi alarak güzel gerçekçi dijital tablolar oluşturmanızı sağlar.

Artweaver Free indir
Artweaver Free, mükemmel bir fırça, boya ve diğer araçlar seçenekleriyle gerçekçi ortamlar sunan en iyi çizim ve boyama programlarından biridir.

Conte fırçaları, kalem kalemleri ve hava fırçaları gibi tanıdık fırçalara ek olarak, en az çaba ile çok karmaşık görüntüler üretmenizi sağlayan çok sayıda model ve kalem de elde edersiniz. Katman temelli, böylece herhangi bir şeyi değiştirme kabiliyetini kaybetmeden başyapıtınızı katmanlar halinde oluşturabilirsiniz.

Artweaver Free Her yaştaki sanatçı için tasarlandı, ancak özellikle çocuklar için yararlı bulduk. Çocuklar, tüm farklı fırçaları denemeye bayılıyor.

İncelemek ve indirmek için: Artweaver Free


3. Microsoft Paint 3D

3D modeller yapmak ve boyamak için çocuk dostu sanat programı. Microsoft Paint 3D, Windows 10 Creator’ın Güncelleştirmesinin bir parçası olarak tanıtıldı, ancak Windows Mağazasından ayrıca yüklenebilir.

Paint 3D, Microsoft Paint’in klasik sürümü gibi çizim araçları sunar. Ancak, gerçek eğlence, 3B Nesneler düğmesini tıkladığınızda gerçekleşir. İçe aktarmak için bir model seçebilirsiniz (mevcut seçimler insan ve hayvanları içerir) veya daha iyisi, kendi şeklinizi çizip onu farklı açılardan döndürülebilen ve izlenebilen üç boyutlu bir modele dönüştürmek mümkündür.

Microsoft Paint 3D indir
Microsoft Paint 3D, karalamaları boyanabilir ve döndürülebilen üç boyutlu modellere dönüştürmelerine izin vererek çocuklar için çok eğlenceli olan boyama uygulaması.

Şekiliniz için bir yüzey seçebilirsiniz (mat, parlak, donuk metal ve parlatılmış metal seçenekleri bulunur), yüzeyini boyayın ve aydınlatma efektleri uygulayın. 3D efekti kalınlığını kontrol etmenin hiçbir yolu yoktur, bu nedenle nesne her zaman Puff Boyalar ile oluşturulmuş bir şey gibi görünse de, her yaştan çocuk için çok eğlencelidir.

Birden fazla model, farklı derinliklerde konumlandırılabilir ve bir sahne oluşturmak için birleştirilebilir ve bir 3D yazıcınıza erişiminiz varsa hazırladıklarınızı gerçek dünyaya getirebilirsiniz.

İndirmek için: Microsoft Paint 3D (Windows Mağaza)


4. Microsoft Fresh Paint

Fresh Paint, Microsoft’un başka bir sanat uygulamasıdır. Fırça, kalem, sulu boya veya yağlı boya ile yapma uygulamaları içermektedir.

Arayüz, sanal fırçanıza daldığınızda sıçrayacak, şu anda kullandığınız gölgeyi gösteren ve hoşa giden bir sıçrama gösteren plastik bir renk paleti vardır. Farklı bir renk seçmeden önce fırçayı bir bardak suyla yıkayabilir veya fırça üzerinde bir araya getirmek için birbiri ardına bir fırça kullanabilirsiniz.

Microsoft Fresh Paint indir
Fresh Paint, genç sanatçıların parmak uçlarını kullanarak boyayabileceği bir tablette zekice çalışan başarılı bir boyama uygulamasıdır.

Fresh Paint suluboya, guaj boyaları ve diğer her türlü malzemeyi taklit edebilir. Tuval üzerine renkler karıştırarak eserinizle etkileşim kurabilirsiniz. Deneyimli sanatçılar, gerçek hayatta olan meslektaşları gibi davranan araçlar ile mükemmel sonuçlar alabilirken, çocuklar ve acemiler için eşit derecede gerçekçi bir karmaşa yaratacaktır.

İncelemek ve indirmek için: Microsoft Fresh Paint (Türkçe)


5. MyPaint

MyPaint, ciddi sanatçılar için başarılı bir boyama aracıdır. MyPaint, bir grafik tableti ile kullanıldığında en iyi sonucu verir ancak dokunmatik ekranlar da dahil olmak üzere diğer herhangi bir cihazla da kullanabilirsiniz.

MyPaint indir
MyPaint inanılmaz derecede esnek olan, profesyonel düzeyde bir boyama programıdır.

Özelleştirilebilir fırçaların olağan seçimi, katmanlar için destek, eskiz oluşturmak için kullanışlı bir çizik arkalığı var. Ayrıca, diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan ek fırça paketlerini indirebilir ve kurabilirsiniz; bu, kaynak kodu halka açık bir şekilde kullanılabilir durumdadır.

İncelemek ve indirmek için: MyPaint (Türkçe)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir