WeCompress ile PDF, PowerPoint, Word, Excel, PNG ve JPEG Dosyalarını Sıkıştırma

Büyük dosyaların indirilmesi veya paylaşılması her zaman sorun oluşturmaktadır. Özellikle kendi web sitelerinde herhangi bir belge veya dosyayı paylaşmak isteyenler, depolama alanından tasarruf etmek için sıkıştırma programları kullanmaktadırlar. Ancak, bu alanda geliştirilen bir çok uygulama özellikle resimleri sıkıştırırken kalite kaybına neden olmaktadır. Ayrıca bilgisayarınıza bu programları yükleyip çalıştırmanız gerekir. Peki, herhangi bir program yüklemeden belgelerinizi veya resimlerinizi sıkıştırmak ister misiniz?

WeCompress, PDF, PowerPoint, Word, Excel, PNG ve JPEG dosyalarını ücretsiz olarak sıkıştırmayı sağlayan web uygulamasıdır. Bu online hizmet belgelerinize filigran eklemez ve e-posta kaydı gerektirmez. Tek yapmanız gerekene bu web sitesini ziyaret etmek, belgelerinizi veya resimlerinizi eklemek ve sıkıştırmak.

WeCompress ile belgeleri ve resimleri sıkıştırma

WeCompress aslında popüler masaüstü programı NxPowerLite‘ın çevrimiçi sürümüdür. WeCompress web uygulaması da masaüstü yazılımı gibi Adobe PDF, Microsoft PowerPoint, Microsoft Word, Microsoft Excel ve resim dosyaları (PNG ve JPEG) belgeleri de sıkıştırabilir. Aslında, birkaç belgeyi çabucak sıkıştırmak istiyorsanız WeCompress daha hızlıdır. Öte yandan, özel bilgiler içeren hassas belgeleriniz varsa, NxPowerLite gibi yerel bir masaüstü program kullanmak isteyebilirsiniz.

WeCompress’i kullanmak çok kolaydır. Yapmanız gereken tek şey WeCompress web sitesini ziyaret etmek, büyük dosya ekleme düğmesine tıklayarak dosyayı eklemek.

Dosya eklendikten sonra dosyaların boyutunu küçültmek için anında optimize etmeye başlayacaktır. Sıkıştırma gayet hızlıdır ve sıkıştırdıktan sonra dosyayı indirmek için indirme düğmesini göreceksiniz. Download düğmesine tıklayarak boyutu küçülmüş dosyayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Örneğin, benim yüklediğim dosya 22KB’dan 10KB’a kadar düşmüş.

WeCompress, desteklenen tüm belgeler veya dosyalar üzerinde hızlı çalışan bulut tabanlı bir belge sıkıştırma çözümüdür. Dezavantajı, toplu olarak dosyaları sıkıştırma yeteneğinin olmamasıdır. Tek seferde sadece bir dosyayı sıkıştırabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir