WhatsApp, Windows Phone ve BlackBerry Desteğini Sonlandırıyor!

Eski işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa, artık yeni bir sürüme geçmenin zamanı gelmiştir. Çünkü, WhatsApp artık BlackBerry OS, BlackBerry 10 ve Windows Phone 8.0’ı desteklemiyor. Bu sistemleri kullananların sayısının az olması, herhalde her şeyi daha net açıklıyor.

Android ve iOS artık yeni akıllı telefonların yüzde 99,6’sını güçlendiriyor. Ve Android her 10 kişiden 9’unu oluşturuyor. Windows Phone ve BlackBerry gibi küçük, neredeyse var olmayan kullanıcı tabanlarının bulacağı uygulamalar daha da azalmaktadır.

WhatsApp daha eski işletim sistemlerinden el çekiyor!

WhatsApp bazı eski işletim sistemlerinden desteğini kaldıran en yeni uygulamadır. En popüler mesajlaşma uygulaması daha önce Android 2.3.3, Windows Phone 7, iOS 6 ve Nokia Symbian S60 desteklemeyi durdurmuştu. Ve şimdi bu listeye BlackBerry OS, BlackBerry 10 ve Windows Phone 8’de ekleniyor.

Ayrıca, WhatsApp daha sonra hangi mobil işletim sistemlerden desteğini kaldıracağını da belirtti. Nokia S40 kullanıcıları 31 Aralık 2018 tarihine kadar ve Android 2.3.7 kullananlar 1 Şubat 2020‘ye kadar WhatsApp uygulamasına sahip olabilecekler. Aslına bakarsanız, bu çok cömertçe görünüyor. WhatsApp bunu destek sayfasında dile getiriyor:

“Bu platformlar, uygulamanızın özelliklerini gelecekte genişletmek için ihtiyaç duyduğumuz yetenekleri sunmuyor. Bu etkilenen mobil cihazlardan birini kullanırsanız, WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilmeniz için daha yeni bir OS sürümüne veya Android 4.0+, iPhone iOS 7+ veya Windows Phone 8.1+ çalıştıran yeni sürüme yükseltmenizi öneririz. “

Şu an itibariyle, bu platformlarda WhatsApp üzerinde “artık yeni hesaplar oluşturamazsınız, mevcut hesapları yeniden doğrulayamazsınız” diyebilirsiniz. Bununla birlikte, WhatsApp, bu eski mobil işletim sistemlerinde, kullanıcılara yeni sürüme geçme şansı verdiği için çok kısa bir süre çalışmaya devam edecek.

WhatsApp’ın desteklemesini durdurduğu eski işletim sistemlerinden birini hala kullanıyor musunuz? Bundan dolayı yeni bir telefon almayı düşünüyor musunuz? Yoksa WhatsApp olmadan da yaşayabilir misiniz? Windows Phone ve / veya BlackBerry’den memnun muydunuz, yoksa bunu fırsat bilerek yeni bir mobil sisteme geçmeyi düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir