Windows 10 açılış şifresini iptal etme nasıl yapılır?

Windows 10 açılışta şifresini sormasını istemiyor musunuz? Masaüstü bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza her giriş yaptığınızda Microsoft şifrenizi girmek istemiyor musunuz? Bu yazımızda Windows 10 şifre girişini nasıl kaldıracağınızı göstereceğiz.

Tabletlerin bu kadar popüler hale gelmesinin bir nedeni, Windows’un yüklenmesini beklemeksizin her zaman açık olmaları ve bunları kullanmak istediğiniz her seferinde şifrenizi girmek zorunda kalmamanızdır.

Tabletler harikadır, ancak eldeki duruma bağlı olarak bazen sadece bir PC’ye veya dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyarsınız. Ve yine de çabucak yüklenmesini istiyorsunuz.

Windows 10’da gereksiz başlangıç programlarını kaldırarak ilk önce yüklenme hızını artırabilirsiniz. İkinci bir adım – ve yalnızca bilgisayarınızın yanlış ellere düşmemesinden emin olduğunuz takdirde almanız gereken – Windows için bir şifre girmek zorunda olduğunuz ek aşamayı kaldırmaktır.

Windows şifre girişini kaldırmak, Kullanıcı Hesabı ayarlarındaki bir kutunun işaretini kaldırmak kadar basittir. İşlem, diğer sürümlerde benzer olsa da Windows 10’daki bu seçeneğe nasıl erişeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Kullanıcı Hesaplarında Windows kullanıcı giriş şifresi kaldırma

1.Adım: Arama çubuğuna netplwiz yazın, ardından komutu çalıştırmak için en üstteki sonuca tıklayın.

2.Adım:Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırın ve Uygula düğmesine tıklayın.

3.Adım: Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin, ardından şifrenizi tekrar girin. ‘Tamam’ı tıklayın.

4.Adım: Değişiklikleri kaydetmek için tekrar ‘Tamam’ı tıklayın.

Windows şifre girişini yeniden etkinleştirmek için bu ayarlar menüsüne dönün ve “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” kutusunun yanındaki kutuyu işaretleyin.

Evet, Windows 10 açılış şifresini iptal etmek bu kadar basit.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir