Windows 10 Masaüstü Ekranı Siyah Beyaz Yapma

Masaüstü ekranı ile uğraşmaktan hiçbir zaman bıkmayacağız. Duvar kağıtlarından temalara kadar her şeyi değiştirip bir farklılık oluşturmak isteriz. Mevsimlere göre masaüstü ekranınızı süsleyebilir veya özel günler için özel çalışmalar yapabilirsiniz.

Herkes Windows bilgisayarın masaüstü ekranını canlı renkler ile süslemek ister. Peki, siz bunlardan birisi değilseniz ve soluk renkleri daha çok seviyorsanız Windows 10 bilgisayarda iyi bir seçenek olduğunu söylemek gerekir.

Kullanıcılar, bilgisayardan biraz uzak durmak için farklı yöntemler geliştirmekteler. Gelin bugün sizin için daha farklı bir teknik kullanalım. Microsoft, Windows 10 ile özelleştirme seçeneklerini en üst seviyeye çıkarmaya çalışıyor. Her yeni güncellemesi ile yeni özellikler sağlamaktadır. Bu yazımızda Windows 10 masaüstü ekranını siyah beyaz yapmak için basit bir yol gideceğiz.

Windows 10 – Siyah Beyaz Ekran

Windows 10, dahili bir renk filtresi özelliğine sahiptir. Renk körlüğü çeken kullanıcılara yöneliktir ancak ekranınızı siyah beyaz gösterebilen bir gri tonlama seçeneğine sahiptir.

Windows 10 ekranı siyah beyaz yapmak için Ayarlar uygulamasını açın (Windows tuşu+I), Erişim Kolaylığı alanına gidin. Sol bölmede Renk ve yüksek karşıtlık sekmesine gedin ve Renk filtresi uygula anahtarını açık duruma getirin.

Bir filtre seç açılır listesinden Gri Tonlamalı seçeneğini seçin. Filtre hemen uygulanır ve sisteminizi yeniden başlatmanız veya oturumunuzu kapatmanız ve yeniden giriş yapmanız gerekmez. Kolayca kapatılabilir.

 

Yüksek karşıtlık renkleri severler için ilgi çekici bir özelliktir. Bana sorarsan çok gereksiz bir özellik olmuş. Ancak, yeşil renk körleri ve sarı mavi renk körleri için sağladığı seçenekleri takdir etmek gerekir.

Masaüstü ekranı siyah beyaz yapmanız yanı sıra, Yüksek karşıtlık seçeneği altında yer alan, Bir tema seç listesinden uygulayabileceğiniz temalar vardır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir