XnConvert: Windows için ücretsiz toplu görüntü işleme ve dönüştürme programı

XnConvert, sezgisel sürükle ve bırak kontrolleriyle 500’den fazla görüntü formatını dönüştürmeyi sağlayan, Windows için ücretsiz ve Türkçe toplu görüntü işleme programıdır. Aynı anda çok sayıda fotoğrafı tek seferde dönüştürmekle kalmaz aynı zamanda düzenlemeyi de mümkün kılan XnConvert, inanılmaz derecede güçlü ve kullanışlı bir araç haline geliyor.

Kullanması ve çalıştırması çok kolay olan hepsi-bir-arada bir resim dönüştürme aracıdır. Aynı zamanda, kırpma, yeniden boyutlandırma, döndürme ve benzeri gibi temel düzenleme özellikleri sağlamasının yanı sıra süzgeç ve kenarlık gibi efektler eklemenize izin verir.

XnConvert

Windows için XnConvert ile tüm resimlerinizi bir çok formatta aynı anda ve uygulayabilecekleri çeşitli işlemlerle değiştirmek mümkündür. Kolay bir arayüzü olan adım adım bir araçtır.

XnConvert kullanımı bazı kullanıcılar için karışık gelebilir ancak, son derece kolay kullanım sunar. Sadece neyi nasıl yapacağını öğrenmeniz yeterlidir. Bizde bu konuda size yardımcı olması için kullanımı ile ilgili bazı detaylar belirtmek istedik..

XnConvert Kullanımı: İlk Sekme

XnConvert ücretsiz olarak indirin ve çalıştırın. Sürekli kullanmayacaksınız Portable/Taşınabilir sürümü kullanmanızı tavsiye ederiz. Bilgisayara kurulum yapmadan doğrudan çalıştıracağınız sürümüdür.

Program ilk açıldığında, İlk sekmede bulunacaksınız. Girdi:Dosya sekmesinde, düzenlemek ve dönüştürmek istediğiniz resimleri / fotoğrafları ekleyebilirsiniz. Aynı anda birden fazla dosya ekleyebilir veya işlemek istediğiniz görüntülerin olduğu klasörü seçebilirsiniz.

XnConvert Kullanımı: İkinci Sekme

İkinci sekmede yani Görevler sekmesinde gerçekleştirilecek ve işleme listesindeki görüntülere uygulanacak çeşitli görevleri ekleyebilirsiniz. ‘Görev Ekle‘ düğmesini tıklayarak bir görev ekleyebilirsiniz. Eklenebilecek dört görev türü vardır: Resim, Harita, Filtre ve Genel.

Resim görevlerinde; Ayna, döndürme, filigran ekleme, ICC dönüştürme, kırpma, maske ekleme, renk değiştirme, resim boyutlandırma ve daha bir çok seçenek mevcuttur.

Harita görevinde; Doygunluk, eşitleme, gölge-vurgu, negatif, normalleştirme, pozlama, posterleştirme ve daha bir çok seçenek mevcuttur.

Filtre görevinde; Bulanık, kesinlik, ortalama, parazit, yumuşatma ve daha bir çok seçenek mevcuttur.

Genel görevinde ise; 3D kenarlık, bant, dalgalar, kenarlık, lens, mozaik, retro, simetri, yağlı boya ve daha bir çok seçenek mevcuttur.

Ne yapmak istediklerinizi seçin. Görevlerden herhangi birini seçtikten sonra sağ kısımda uygulanacak resim görüntülenir ve sol kısımda o görev ile ilgili çeşitli ayarlama seçenekleri vardır. Yapacağını her değişiklik resim üzerinde görünecektir. Birden fazla görevi aynı anda uygulayabilirsiniz.

XnConvert Kullanımı: Üçüncü Sekme

Resimler/fotoğraflar üzerinde yapacağını düzenlemeler yani görevler bittikten sonra, Çıktı sekmesi olan üçüncü sekmeye gidebilirsiniz. Burada çıktı ayarlarını seçebilirsiniz. Çıkış dizinini, çıktı biçimini, dosya adlarını ve dosyaların çıkışı ile ilgili diğer ilgili bilgileri seçebilirsiniz.

Ayrıca çoklu sayfa dosyaları ile ilgili de, bir kaç seçenek belirleyebilirsiniz.

XnConvert Kullanımı: Dördüncü Sekme

Çıktı ayarları da belirledikten sonra, işlem yapılacak dördüncü sekmeye yani Durum sekmesine geçin. Buraya geçtikten sonra tek yapmanız gereken tüm işlemlerin uygulanması için Dönüştür düğmesine tıklayın.

Dönüştür düğmesine tıklayarak tüm düzenlemeleri uygulayabilirsiniz.

XnConvert Türkçe indir

XnConvert ücretsiz ve Türkçe toplu görüntü işleme programı, Windows, Mac OS X ve Linux sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan XnConvert sürümü indirin.

Windows 32-Bit için XnConvert indir (13MB)

Windows 64-Bit için XnConvert indir (15MB)

Windows 32-Bit için XnConvert Portable indir (17MB)

Windows 64-Bit için XnConvert Portable indir (19MB)

Mac OS X için XnConvert indir (17MB)

Mac OS X için XnConvert indir (App Store)

Linux RPM 32-Bit için XnConvert indir (28MB)

Linux RPM 64-Bit için XnConvert indir (27MB)

Linux DEB 32-Bit için XnConvert indir (28MB)

Linux DEB 64-Bit için XnConvert indir (27MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir