Xonotic oyun demosu nasıl kaydedilir?

Oyun videosu kaydetmek ve daha sonra arkadaşlarınızla birlikte izlemek herkesin hoşuna giden bir durumdur. Her oyuncunun yapmak istediği şeylerden biridir. Oyun videosu kaydetmek için pek çok program vardır. Xonotic oyununda böyle bir durum söz konusu değildir.

Xonotic oyun için görüntüleri video olarak kaydetmek için dahili bir araç içermektedir. Bu sayede, Xonotic oyun demoları kaydedebilir ve daha sonra izleyebilirsiniz. Bunun için, bilgisayarınızda Xonotic oyununun yüklü olması gerektiğini söylememe gerek yok herhalde. Xonotic oyunun son sürümünü indirmek için aşağıdaki bağlantıya gidebilirsiniz.

Xonotic oyunu indir

Xonotic oyun demosu kaydetme ve izleme

Oyun demoları, oynanan oyunların kayıtlarıdır. Xonotic oyunu, her oynadığınızda bir demoyu otomatik olarak kaydetme seçeneği içermektedir.

Xonotic oyununda, bir demoyu otomatik olarak kaydetmek için Multiplayer / Demos menüsündeki Record demos while playing (Oynarken demoları kaydedin) seçeneğini etkinleştirin. Veya sadece bazı eşleşmeler kaydetmek istiyorsanız konsolu açın ve oynamadan önce rec yazın. Bir oyuna başlamadan veya bir sunucuya bağlanmadan öncedir.

Demo dosyası daha sonra config klasörünüzde / data / demos / .dem’de saklanır. Bir demoyu indirdiyseniz, <config klasörünüzde>/data/demos/.dem adresine kopyalayın.

Daha önce hiç demo kaydetmediyseniz bu dizini oluşturmanız gerekebilir. Demoları izlemek için Multiplayer / Demos’da bir demo dosyası seçebilir ve oynat düğmesini tıklayabilirsiniz. Ayrıca konsoldaki demoları yazarak izleyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir