Xonotic oyunu için yeni harita indirme ve ekleme nasıl yapılır?

Xonotic oyununa yeni harita indirme ve harita yükleme nasıl yapılır göstereceğiz. Half Life sevenlerin beğenerek oynadığı oyunlardan birisi haline gelen Xonotic oyunu, yeni özellik eklemeleri ile, daha da ileri gitmektedir.

Xonotic oyununa yeni haritalar eklemeden önce, oyunun son sürümü yüklediğinizden emin olun. Oyunun son sürümünü indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Xonotic oyunu indir

 

Xonotic haritaları nereden indirebilirim?

Xonotic oyununa binlerce harita indirmeniz mümkündür. Oyunun kendi harita sayfasından indirebilirsiniz.

Xonotic harita sayfasına gidin ve hoşunuza giden haritaları indirin. Her sayfada 25 tane harita var ve en son 508 sayfa görmüştüm. Buda 12.000’den fazla harita demek oluyor. Gerçekten şaşırtıcı bir rakam. Evet sizlerde binlerce harita arasından istediğinizi indirin.

Xonotic oyununa yeni harita yükleme

Xonotic haritaları genellikle .pk3 dosyası olarak gönderilir. Tek yapmanız gereken bu dosyayı <config klasörü>/data/ dizinine kopyalamaktır.

Oyun sırasında bir sunucudan indirilen harita paketi, <config klasörünüz>/data/dlcache/’de sona erer ve yalnızca Xonotic’ten çıkana kadar kullanılır. Onları yerel olarak oynamak ya da kendi sunucularınızı kurmak için kullanmak istiyorsanız, paketleri bir üst üste taşıyarak kabul edebilirsiniz (config.cfg dosyanızın hemen yanında.)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir