Xpadder İndir – Oyun Konsolunu Fare ve Klavye İle Eşitleme Programı

Bilgisayarda oyun oynamak için klavye veya fare yerine oyun konsolları kullanmak için, oyun denetleyici düğmelerini klavye ve fare ile eşleştirmek gerekir. Xpadder, dahili destek olsun veya olmasın herhangi bir uygulamayla her gamepad / oyun konsolunu kullanmayı ve özelleştirmeyi sağlayan bir Windows programıdır.

Xpadder, gamepad / oyun konsolu veya oyun denetleyicisine sahip olan herhangi bir Windows kullanıcısının araç kutusuna yerleştirilen yardımcı bir programdır. Windows, tüm denetleyicilere ve özellikle güncellenmiş sürücüleri almayan eski denetleyicilere karşı iyi bir sonuç vermez. Ayrıca, Windows’un belirli bir aygıtı desteklemesine karşın birçok programda ve hatta oyunlarda gamepad desteği yoktur. Xpadder, bu sorunların her ikisi içinde iyi bir çözümdür ve çok çeşitli hazır ayarlar ve özelleştirme seçenekleri sunar.

Xpadder ile oyun kontrollerini klavye ve fare ile eşleştirme

Xpadder uygulamasının en iyi yönü ise kurulum yapmadan doğrudan zip arşiv dosyasından başlatılmasıdır. Uygulamayı, USB flash sürücü veya SD kartta taşıyabilir ve oynadığınız her yere götürebilirsiniz. Taşınabilir arşiv, oluşturduğunuz tüm özel verileri içerecektir. Program birçok dili de destekliyor ve arşivde istediğiniz herhangi bir dil dosyasına sahip olabilirsiniz.

Xpadder, herhangi bir gamepad’ı destekleyen tam klavye ve fare emülasyonu desteği sağlar. Program, gamepad hareketlerini ve olaylarını fare hareketi, fare tıklaması, klavye düğmesi basımı vb. haritalandırır. Dolayısıyla, bir program gamepad’leri desteklemese bile, Xpadder desteklediği kullanıcı girdileri sağlar. Bu, taklit oyunlar, DOS oyunları ve web tabanlı oyunlarda bile gamepad desteğini sağlar. Hatta olmayan oyunlar için destek sağlar. Sunum yazılımı, video oynatıcılar, internette dolaşma, elektronik çizelgeler ve hayal edebileceğiniz diğer şeyler için bir denetleyici kullanın.

Oyun konsolu olaylarının klavye ve fare olaylarına eşlenmesi profillerde saklanır. Profiller oluşturabilir, kaydedebilir ve yükleyebilirsiniz. Denetleyiciler ve oyunlar için birden çok profil var. Xpadder, bilinen denetleyiciler için geniş bir profil veritabanı ile birlikte gelir. Adını bilmiyorsanız gamepad’ınızı bir görüntüyle eşleştirebilmeniz için bu denetleyicilerin tümü için bile resmi var. Özel bir profil oluşturun. Profilinizi başkalarının kullanabileceği şekilde paylaşın veya başkasının paylaştığı profili indirin.

Xpadder, oyun denetleyicinizin herhangi bir yönünü farenizin veya klavyenizin herhangi bir yönüne eşlemeyi kolaylaştıran bir denetleyicinin eşleme öğeleri için görsel bir kılavuz sağlar. Düğmeleri çoklu ortam denetimlerine eşleyebilirsiniz; böylece, örneğin bir oyun oynarken anında müzik ses seviyesini ayarlayabilirsiniz. Gelişmiş ayar seçenekleri bile desteklenmektedir ve uygulama, gerçek bir oyunda profili kullanmadan önce davranışını değerlendirebileceğiniz bir test alanına sahiptir.

Xpadder’in en büyük sorunu, Windows 10 için güncellenmediği. Bu, çalışmadığı anlamına gelmiyor. Uyumluluk modu üzerinden yapılır, ancak bu gereksiz bir adımdır. Ek olarak, UI estetiği yeni görünüme iyi uyum göstermez ve UI’nın büyük kısmı özel olduğundan güncelleme çok uzak olabilir.

Xpadder indir

Xpadder oyun denetleyicisi, kendi web sitesinde Windows 10 Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Vista ve XP sistemleri ile uyumlu olduğunu belirtmekte, ancak Windows 10 üzerinde denedim açılmadı.

Windows için Xpadder indir (426 KB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir