4K ve 5K Videoları İzlemeyi Sağlayan Ücretsiz Medya Oynatıcı

Daha öncede 720p veya 1080p kalitesinden korkardık. Çünkü bu kaliteli videoları açabilen pek program yoktu. Ama şimdi, 8K’ya kadar yüksek çözünürlüklü içerikler oluşturuluyor. 8K içeriğin tüm cihazlarda ana biçim olması biraz zaman alsa da, 4K ve 5K içerik yavaş yavaş norm haline geliyor.

Artık üst düzey dizüstü bilgisayarların çoğunun daha yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olması nedeniyle, kaliteli içeriklerin kullanımı da artmaktadır. Ayrıca, içeriği kolayca işleyecek güçlü bir işlemci ve medya oynatıcıya ihtiyaç vardır. Son teknoloji ürünleri zaten bunu sağlamaktadır geriye sadece yardımcı bir medya oynatıcı kalıyor. 5KPlayer, 4K ve 5K kalitesindeki videoları açma yeteneği olan en iyi medya oynatıcılardan biridir.

5KPlayer

Sadece bu değil, ayrıca radyo ve DVD oynatma desteği, dahili Airplay gönderici / alıcısı ve çeşitli dosya formatlarını desteklemenin yanı sıra bir çok başka özelliği de bir araya getiriyor. Dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarda video ve ses içeriklerini kullanma şeklinizi de arttıracaktır. Yazılım hem Mac hem de Windows için mevcuttur ve şimdi özelliklerine bakalım.

Medya oynatıcı adından da anlaşılacağı üzere, video içeriğini 5K’ya kadar kolaylıkla oynatma yeteneğine odaklanır. Bununla birlikte, istediğiniz gibi içeriğin tadını çıkarabilmeniz için uyumlu bir donanıma ve ekrana ihtiyacınız olacağını da unutmayın. Uyumlu donanıma sahipseniz, bu program sizin için en iyisi yapmaya yardımcı olacaktır.

4K ve 5K medya dosyalarını oynatma yeteneğine sahiptir

En belirgin özelliği olan 5K medya oynatma içeriğini desteklemesini ele alalım. Videoları düzgün bir şekilde oynatıyor ve herhangi bir sorun yaşatmıyor. 4K ve 5K videoları oynattığınızda hızlı bir şekilde ileri ve geri sarmak istediğiniz de bile kasma olmaz. Dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızda 5K içerik izlerken bu oynatıcıdan yana sorun yaşamazsınız.

Dahili AirPlay desteği var

Bir iPhone veya Mac cihazınız varsa, bu özelliği çok seveceksiniz. 5KPlayer, Apple’ın AirPlay özelliği için dahili bir destek sunuyor. Güzel olan tarafı bir AirPlay gönderici olarak değil, aynı zamanda bir alıcı olarak davranmasıdır. iOS 10’da çalışan bir iPhone, iPad veya iPod’dan akış alabilirsiniz. Aynı işlemi yapmak için Apple Watch’inizi bile kullanabilirsiniz. Bir AirPlay göndericisi olarak hareket etme söz konusu olduğunda, uygulama diğerleri arasında MP4, MOV, M4V, MP3 ve AAC dosyalarını Apple TV 4 ve AirPlay özellikli hoparlörlere kablosuz olarak göndermenizi sağlar.

Ses dosyalarını destekler

5KPlayer, video dosyalarının yanı sıra ses dosyalarını da destekler. Sadece filmleri ve TV şovlarını izlemek için değil, aynı zamanda en sevdiğiniz müzikleri çalmak için de kullanılabilir. MP3 müzik, DTS çok kanallı surround ses, AAC, AC3, WMA ve FLAC ve ALAC kayıpsız ses dosyaları da dahil olmak üzere çok çeşitli ses dosyalarını destekler. Yazılım, sesli dinleme deneyiminizi geliştirmek için TrueTheater teknolojisini kullandığını iddia ediyor.

Dahili Radyo oynatıcı var

Video veya ses akışlarını kayıttan yürütmeyi desteklemenin yanı sıra, uygulamanın sağındaki radyoyu dinlemenize yardımcı olacak uydu radyosunu da alabilirsiniz. Önceden ayarlanmış olan radyo istasyonlarını uygulama ile dinlemeyi seçebilir veya kendi radyo URL’nizi ekleyebilir ve dinleyebilirsiniz. Önceden ayarlanmış radyo istasyonlarından bazıları arasında BBC, NBC, XFM, Kiss ve Chill bulunur.

Bu ana özelliklerin yanı sıra bir çok diğer özellikler de var. Örneğin, uygulamanın içinde tüm video ve ses dosyalarınızı yönetmek için kullanabileceğiniz bir kütüphane bölümü bulunur. İnternet’ten video indirmenize yardımcı olabilecek dahili bir İnternet indirme yöneticisi var. Ayrıca videoları bir biçimden diğerine dönüştürebilirsiniz. Dediğim gibi, uygulama kullanırken keyfine varacaksınız bir çok serin özellikle birlikte geliyor.

Kullanım kolaylığı sağlıyor

5KPlayer’ı sadece bir video oynatıcı (ana işlevi) olarak kullanırsanız, kullanıcı arayüzü açısından tartışacak bir şey yoktur. Uygulama, başka iyi bir video oynatıcı gibi çalışıyor. Tüm çalma denetimlerine sahiptir ve hepsi sorunsuz çalışır. Bununla birlikte, videoyu oynatırken ses ve altyazı parçalarını değiştirme geçişlerini seveceksiniz. Bu, büyük video oynatıcının çoğunun ayar katmanları altında saklandığı çok şık bir özelliktir. 5KPlayer, uygulamanın sağ üst köşesinde geçiş yaparak bu özelliklere kolay erişim sağlar.

Uygulama son oynatılan şarkıların ve videolarınızın tümünü saklayan bir kitaplık tutar. Yerel müzik kütüphanesinin tamamına erişmek için “+” simgesini tıklayın ve eklemek için yerel dosyaları seçin. Ayrıca bir şarkı listesinden herhangi bir şarkıyı veya videoyu kaldırabilir veya “-” simgesini kullanarak bir çalma listesini tamamen kaldırabilirsiniz.

“+ New List” simgesini tıklayarak bir çalma listesi ekleyebilir, oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Eklenen çalma listesini silmek için, fare imlecini çalma listesine koyun ve bir “X” simgesi görünecektir, onu tıklayın.

Fiyatlandırma ve kullanılabilirlik

5KPlayer hem Mac hem de Windows için mevcuttur ve aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz. En iyi yanı, uygulamanın sonsuza dek ücretsiz kullanılmasıdır. Ayrıca, kullanımınızı etkileyecek herhangi bir reklam yok. Uygulamayı ilk kez başlattığınızda, ülke, ad ve e-posta kimliği gibi birkaç ayrıntı isteyecektir. Gerekli bilgiyi girdiğinizde, uygulama, tam uygulamanın kilidini açmak ve ücretsiz olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir kayıt kodu gönderir.

4K ve 5K videoları kolaylıkla oynatın

5KPlayer, iddia ettiği özellikleri sağlamanın yanı sıra, aynı zaman bir çok hoş özellikler getiriyor.  5K oynatma hiç olmadığı kadar pürüzsüz ve kasma yok. Müzik ve radyo çalar çok hoş bir ek özelliktir. Ses ve video dosyalarının çoğunu destekler ve aynı zamanda videoları bir dosya türünden diğerine dönüştürmenize izin verir. Video oynatma yazılımı arıyorsanız, kesinlikle 5KPlayer’ı denemelisiniz.

Windows için 5KPlayer indir (38MB)Mac OS X için 5KPlayer indir (38MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir