Adaware Antivirus Free İndir

Adaware Antivirus Free (eski adıyla Lavasoft), Windows bilgisayarı İnternet üzerinden gelen tehditlere karşı koruyan ücretsiz antivirüs programı.

Virüslerin, fidye yazılımların, casus yazılımların ve diğer zararlı yazılım türlerinin bilgisayara bulaşmasını engelleyen ve bu tür saldırıları durduran etkileyici güvenlik özelliklerine sahiptir.

Gizlilik önleme ve casus yazılım önleme yazılımlarının öncülerinden olan Adaware (eski adıyla Lavasoft), 1999 yılından bu yana birçok ödülün sahibi olmuş bir güvenlik programıdır. Her yıl, Adaware antivirüs test için bağımsız laboratuarlara gönderilir ve her türlü kötücül yazılımlara karşı koruma sağlamak için sürekli yüzde 99’luk bir skorla puan almıştır. Sonuç olarak, Adaware pazardaki en iyi ve en kararlı anti-malware programlarından biri olarak kabul edilmektedir.

Adaware Antivirus Free

Bilgisayara virüs bulaşmaları, en çok indirmeler üzerinden gelmektedir. Güvenli olmayan sitelerden yapacağınız indirmeler, büyük riskler taşımaktadır. Ya da, bilmediğiniz programı, oyunu veya herhangi bir dosyayı indirmekte tehdit içermektedir. İndirme koruyucu özelliği sayesinde bilgisayarınıza zarar vermeden önce tüm indirmeleri tarar ve zararlı içerik barındırıyorsa, indirmeyi engeller.

Adaware Antivirus Free indir

Gerçek zamanlı koruma desteği sayesinde, anlık olarak kötü amaçlı işlemleri ve virüs bulaşmış dosyaları engeller. Gerçek zamanlı koruma, her an güvende olmanız anlamına gelir. Virüs bulaştıktan sonra değilde, daha en başta virüs bulaşma tehlikesini algılayarak bilgisayara enfekte olmasını engeller.

İsteğe bağlı tarama imkanı

İsteğe bağlı tarama, kullanıcılara antivirüs taraması için birden fazla seçenek sunar. Hızlı Tarama, kötü amaçlı etkinliği algılamak için bilgisayarınızın etkin işlemlerinin temel bir taramasını gerçekleştirir. Tam Tarama, bilgisayarınızın tüm süreçlerini ve dosyalarını iyice kontrol eder. Özel Tarama, bilgisayarınızdaki hangi konumların kötü amaçlı etkinlik için tarandığına karar vermenizi sağlar. Otomatik tarama, sıklıkla tarama türü ve günün saati dahil olmak üzere antivirüs tarayıcınızı zamanlamanıza göre çalışacak şekilde zamanlamanıza izin verir.

Otomatik tanım güncellemeleri, en son tehditlere karşı koruma sağlamak için en son kötü amaçlı yazılım bilgilerini indirir. Program her saat yeni tanım dosyaları denetler, ancak frekans sistem ve ağ kaynaklarını korumak için ayarlanabilir.

Adaware Antivirus Free indir

Gerçek zamanlı koruma

Gerçek Zamanlı Koruma, çalışırken bilgisayarınızı korumak, olası zararlı etkinlikler için dosyaları taramak için arka planda çalışır. Dahili akıllı tarama teknolojisi, sistem kaynaklarını korumak için önceden taranan dosyaları daha az frekansla denetler.

Aktif virüs kontrolü

Aktif Virüs Kontrol özelliği, kötü amaçlı işlemleri gerçek zamanlı olarak tarar ve önler. Olası kötü amaçlı yazılım faaliyetlerini tanımlamak için işlem düzeyindeki uygulamaların eylemlerini izler.

E-posta koruması

E-posta koruması özelliği, Microsoft Outlook gibi masaüstü e-posta istemcilerini kullanan ve e-postaları yerel bilgisayarda depolayan kullanıcılar içindir. Bu özellik, gelen ve giden tüm e-postaları kötü amaçlı yazılımlardan ödün verilmemesini sağlamak için tarar ve kullanıcıları buna göre korur, bilgisayarınıza bulaşmadan önce kötü amaçlı ekleri günlüğe kaydetme ve silmeye yarar. Ayrıca, bu özellik spam mesajları kullanıcılara bildirir. E-posta Koruması özelliği etkinleştirildiğinde, e-postalar, bir üstbilgi ile işaretlenir ve bunlar, adwareware virüsü tarafından tarandıklarını gösterir.

Web koruması

Web koruma özelliği, ziyaret etmeye çalıştığınız sitenin kimlik avına yönelik veya kötü amaçlı yazılımlardan şüphelendiğinde sizi uyarır. Bu, web tarayıcınızın dahili savunmalarının ötesinde ek bir koruma katmanı sağlar. Web koruma özelliği, en yeni çevrimiçi tehditlere karşı güncel koruma sağlamak için en yeni kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım bağlantıları için birden fazla veritabanla görüşür.

Ağ koruması

Ağ koruması, bilgisayar korsanlarının ev ağınıza sızmalarını ve dosyalarınıza erişmesini engelleyen bir güvenlik duvarı sağlar. Varsayılan ağ koruma modu, ev ağınıza sızmak için olası giriş noktaları olan bağlantı noktalarını kapatır. Ek seçenekler, adware virüsten koruma programının, kötü amaçlı programlar tarafından yapılan değişiklikler için ağınızdaki tüm işlem değişikliklerini ve bağdaştırıcılarını izlemesine izin verir. İsteğe bağlı gizlilik modu, PC’nizin ağında görünmez olmasını sağlar.

Ebeveyn kontrolü

Ebeveyn kontrolü, ebeveynlerin çevrimiçi içeriği çocuğun yaşına ve benzersiz ihtiyaçlarına göre filtrelemesini sağlayan web koruma özelliğinin bir uzantısıdır. Ebeveynler, yasaklanmış web sitelerinin önceden belirlenmiş gruplarını çocuğun yaş aralığına dayanarak kullanmalarını sağlayan kategorilere ayrılmış bir listeye başvurabilir. Alternatif olarak, ebeveynler, özel bir filtreyi engellemek ve başlatmak için kendi web siteleri kategorilerini oluşturabilir.

Adaware Antivirus Free indir

Adaware Antivirus Free ücretsiz antivirüs programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan indirin.

Windows için Adaware Antivirus Free indir (3 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir