Agaue Eye: PC Donanım İzleme ve GPU Overclock Programı

Agaue Eye, Windows için ücretsiz donanım izleme ve ekran kartı overclock programı. CPU, grafik kartı, RAM, anakart, sabit sürücü ve diğer donanım bileşenlerin durumunu izlemek için kullanılabilir.

Program masaüstündeki durumun yanı sıra bilgisayar oyunları ekranlarında yer paylaşımı şeklinde görüntülemek için kullanılabilir. Bu, belirli bir bilgisayar oyunu yapılandırması için donanımınızın performansını denetlemek ve donanımın en iyi performansı elde etmek için ayarları değiştirmek için kullanışlıdır.

Ekran kartı overclock/hız aşırtma yapmak isteyenler içinde yardımcı olacak. Bilgisayarın donanımını test etmek ve izlemek istiyorsanız denemenizi tavsiye ederim. Yapacağınız testlerde hangi donanımın değiştirilmesi gerektiğini de anlayabilirsiniz.

Agaue Eye

Agaue Eye” ücretsiz izleme aracı ile grafik kartınızı overclock edebilir ve sisteminizi izleyebilirsiniz. Özellikle oyun oynayanlar için büyük fırsatlar sunuyor. Ağır ve kaliteli oyunlar PC sınırlarını aşabilir. “Agaue Eye” ile sorun çıkarak donanım bileşeniyle ilgili bilgi sağlayacaktır. Yani anlayacağınız bilgisayarınızda akıcılığı etkileyen sorunlu donanımı tespit etme imkanı sunuyor.

Program, binlerce popüler bilgisayar oyununu destekliyor. Donanımın yer paylaşımı durumunu görüntülemenin yanı sıra GPU’nun yani ekran kartının hız aşırtma işlemi için de kullanılabilir. Bunun için, “Agaue Eye” sistem tepsisi simgesini sağ tıklamanız ve Bring to top seçeneğini seçmeniz gerekir. Ardından, ortaya çıkan pencerede GPU Overclock‘u seçin ve oradan GPU hız frekansını, bellek boyutunu ve güç sınırını artırabilirsiniz. Her GPU için seçenekler farklı olacaktır. Belki de bazı GPU hızaşırtmaya izin vermediğinden, “GPU Overclock” bölümünü bile göremezsiniz.

“Agaue Eye” gelişmiş ayarları (bildirim alanındaki simgeye erişebilirsiniz) bölümünde, katlama türünü (metin, grafik veya gizli) seçebilirsiniz; ekranda yer paylaşımı konumunu ve kaplamayı görüntülemek için kullanılan yazı tipi rengini seçebilirsiniz. Yer paylaşımında gösterilen kare hızının rengini ve arka plan rengini seçebilirsiniz. Ekran görüntüsünü yakalamak için kısayol tuşlarını da seçebilir veya kapatabilirsiniz. Ayrıca, Windows’la otomatik başlatılmasını sağlayan bir seçenek de var.

Agaue Eye: İzleme aracını ücretsiz indirme

Ücretsiz araç olan “Agaue Eye” özellikle oyun severler için tasarlanmıştır. Programla donanımınızın kullanımını ve sıcaklığını (örneğin grafik kartı veya işlemci) kontrol edebilirsiniz. Kaplama fonksiyonu sayesinde, en önemli veriyi oyuna doğrudan görüntüler. İstek üzerine, daha fazla bilgi sekmesini açarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunlar oyun ekranının yanında görüntülenir.

“Agaue Eye” ile grafik kartınızı hız aşırtma yapacağınız zaman dikkatli olun. Hızaşırtma sırasında yanlış ayarı seçme, grafik kartınızı etkileyebilir.

Program şu anda geliştirme aşamasındadır. Sonuç olarak, tüm özellikler düzgün çalışmayabilir. Şu ana kadar “Agaue Eye” popüler grafik motorlarını DirectX 8-12 ve OpenGL’yi zaten destekliyor. 3.000’den fazla oyunda overlay fonksiyonuyla donanım izleme mümkündür.

Agaue Eye, Windows için çok gelişmiş donanım kaynakları monitörüdür. Windows’un tüm sürümleri ile iyi çalışır ve çok sayıda oyun desteklemektedir. Steam, GOG, Uplay vb. Gibi dijital oyun dağıtım müşterileri ile birlikte çalışabilir.

Agaue Eye indir

Agaue Eye ücretsiz donanım izleme ve ekran kartı hız aşırtma programı Windows 10, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Popüler grafik motorlarını destekler (DirectX 8,9,10,11,12 ve OpenGL).

Windows için Agaue Eye indir (23 MB)


2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir