Agnitio konuşma tanıma programı ile bilgisayarı sesle kontrol etme

Konuşma tanıma yazılımının küresel pazardaki payının önümüzdeki yıllarda çeşitlilik kazanacağı tahmin edilmektedir. Otomatik konuşma tanıma sistemlerinin doğruluğunun ince ayarında kullanılan Computational Linguistics-Hesaplamalı Dilbilim (hesaplamalı bir perspektiften bilimsel bir çalışma) gelişmeleri ve bunun sonucu olarak çeşitli işletmelerdeki uygulamaları bulmasıyla ortaya çıkacak gibi görünüyor. Bununla birlikte, ücretsiz olarak düzinelerce yazılımın mevcut olduğunu, ancak yalnızca birkaçı Windows ortamında kolaylıkla dolaştığını söyleyebiliriz Bunlardan biri Agnitio Speech Recognition Software programıdır.

Bilgisayarı sesle kontrol etmek için veya bir başka değişle bilgisayarda gezinmek, uygulamaları ve programları açmak, bilgisayarı kapatmak veya yeniden başlatmak ve daha bir çok şeyi sesli söyleyerek yaptırabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır.

Agnitio ile bilgisayarı sesle yönetme

Agnitio konuşma tanıma yazılımı, Not Defteri, Komut İstemi, Disk Temizleme, Olay Görüntüleyicisi gibi programları açma ve kullanma görevini kısaltıyor. Kısacası, Windows kullanıcılarının sıkça kullanılan sistem işlevleri arasında gezinmelerine alternatif bir yol sunuyor. Örneğin, birden çok tarayıcı oturumunu açabilir ve en sevdiğiniz arama motoruna erişebilirsiniz.

Bu işlevi etkinleştirmek için tek ön şart, bilgisayarınıza bağlı çalışan bir mikrofona sahip olmanız ve ses tanımanın sisteminizde etkinleştirildiğinden emin olmanızdır.

Programı ilk indirdiğinizde, kurulumu tamamlamak için bir dil seçin. İşlem tamamlandığında, program size komutların listesini gösteren bir ekran görüntüler.

Ana ekranın sağ üst köşesine doğru, erişmek için üç seçenek vardır.  S düğmesine tıklayarak ayarlara göz atabilirsiniz.

Başka bir bölüm, program için bir ses seçmenizi sağlar. Varsayılan olarak bir kadın sesi seçilir ancak seçeneği işaretli onay kutusunu tıklayarak ‘Male voice’ seçebilirsiniz.

Bununla birlikte, yapacağınız değişikliklerin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecek. Agnitio, ses komutuyla çeşitli uygulamaları açarak iş akışınızı düzene sokmak için tasarlanmış hafif bir yardımcı programdır.

Agnitio 2.1 indir

Agnitio, ses komutu ile çeşitli uygulamaları açarak iş akışınızı kolaylaştırmak için tasarlanmış hafif bir yardımcı programdır. Windows 10, 8 ve 7 sistemleri ile uyumludur.

Windows 32-Bit için Agnitio indir (15MB)

Windows 64-Bit için Agnitio indir (11MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir