Android Belleği Boşaltmak için RAM Bellek Temizleme Uygulaması

1GB veya daha düşük RAM’e sahip bir Android akıllı telefonunuz varsa iyi sonuçlar almazsınız. Android telefonunuzda yeterli RAM belek yoksa, uygulamaları göstermek veya başka işlemler yapmak biraz uzun sürebiliyor. Yeni bir uygulama yüklemek hızlı olabilir ama telefonunuzda yüklenmesi ve açılması çok zaman alabiliyor. Bunun nedeni, Android telefonda daha fazla uygulamayı başlatmak için yeterli RAM’in bulunmamasıdır.

RAM’i boşaltmak yani belleği kullanan uygulamalardan ve işlemlerden temizlemek diğer uygulamalar için kullanılabilir hale getirerek Android akıllı telefonlarda biraz daha iyi performans alabilirsiniz. J Kosa tarafından geliştirilen RAM Cleanup ücretsiz uygulaması kullanılarak yapılabilir. Bu RAM temizleme uygulaması küçük bir arayüze sahiptir ve temizlik animasyonunu gösterirken RAM’i boşaltır.

RAM Cleanup uygulamasını başlattığınızda, hemen telefonunuzdaki RAM belleği temizlemeye başlar. Birkaç saniye sonra, RAM’in temizlendiği veya boşaltıldığı RAM miktarı ile birlikte temizlendiği mesajı görüntülenir. İstediğiniz zaman RAM’i temizlemek için RAM Cleanup (RAM Temizleme) kutusuna dokunabilirsiniz.

RAM Cleanup ayarlarında, aşırı temizleme, hızlı başlatma, otomatik temizleme, animasyonu devre dışı bırakma, uygulamanın rengini değiştirme ve daha pek çok seçenekten birini seçebilirsiniz. Diğer bazı uygulamalardan farklı olarak, RAM Cleanup uygulamasındaki reklamları 8 saat boyunca devre dışı bırakmayı sağlayan bir video reklamı görüntüleyerek reklamsız modunu etkinleştirmek için seçenek vardır.

Hiper temizleme modu, bu uygulama tarafından sunulan gelişmiş bir özelliktir. Bu hiper temizleme modunda, uygulama düşük bellek durumuna erişene kadar uygulama daha fazla bellek tahsis etmeye devam eder. Bunu yaparak, diğer uygulamalar ve hizmetlerden Android sürüm belleği oluşturur. Sonuçta, uygulama tahsis edilen tüm belleği serbest bırakarak başkaları için kullanılabilir hale getiriyor.

RAM Cleanup, düşük RAM belleğe sahip Android akıllı telefonlarınızın biraz daha iyi performans sağlaması için yardımcı olan küçük bir uygulamadır. Android’in diğer uygulamalardan ve hizmetlerden bellek çıkmasına neden olan özel bir “hiper temizleme” özelliği ile birlikte gelir.

Android için RAM Cleanup uygulamasını indir (Google Play Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir