Android Bilinmeyen Numaraları Engelleme Nasıl Yapılır? (Programsız)

Android telefondan programsız bilinmeyen numaraları engelleme nasıl yapılır göreceğiz. Telefona kayıtlı olmayan numaralardan gelen çağrıları engellemek için doğru yerdesiniz. Bilmediğim numaralardan veya reklam amaçlı gelen aramalardan artık bıktım. Hatta bazıları arsız bir şekilde sürekli aramakta. Bu nedenle tanımadığım numaraları açmamaya özen gösteriyordum ama bu defada bazen önemli kişilerden gelen aramaları kaçırıyordum. İşin içinden çıkmanın en iyi yolu, numaraları engellemektir.

Yada açıkçası sevmediğiniz kişilerden de herhangi bir arama gelmemesi için en iyi yöntem bu galiba. Numara engellemek için Google Play Store üzerinden pek çok uygulama var, ancak ben uygulamaların çoğuna güvenmiyorum. Bu nedenle her zaman, ekstra bir program veya uygulamaya gerek kalmadan işimi halletmeye çalışıyorum.

Bilinmeyen numaralardan gelen aramaları, tanıtım için gelen aramaları ve istemediğiniz numaraları engellemek için bu yazımız yardımcı olacaktır. Neyse, fazla uzatmadan hemen Android numara engelleme işlemine başlayalım.

Android bilinmeyen numaraları engelleme

Burada, herhangi bir uygulama kullanmadan, Android telefon ayarlarından bilinmeyen numaraları engellemenin nasıl yapılacağını göstereceğiz. Telefonunuza kayıt olmayan numaralardan gelen çağrılar da engellenecektir.

1. Adım: Telefon uygulamasını açın, yani arama geçmişine bakın. Burada Menü seçeneğine dokunun.

 

2. Adım:  Ardından çıkan menüden Kişi engelleme seçeneğine dokunun.

3. Adım: Sizi Taciz filtresi alanına götürecektir. Burada hemen sağdaki dişli çark, yani Ayarlar düğmesine dokunun.

4. Adım: Sonra, Ayarlar altındaki Engelleme kuralları seçeneğine dokunun.

5. Adım: Bilinmeyen numara engellemesi seçeneğini aktif hale getirin.

Evet, bundan sonra artık bilinmeyen numaralardan gelecek olan tüm aramalar engellenecektir. Ayrıca, Yabancı engellemesi seçeneğini de aktif hale getirerek, telefona kayıtlı olmayan numalaran gelen aramaları ve mesajları engelleme yapabilirsiniz. Hatta kafanızı mı dinlemek istiyorsunuz, Tümüne müdahale et seçeneğini seçerek, telefon kayıt olsun veya olmasın, bilinsin veya bilinmesi tüm aramaları ve mesajları engeller.

Bilinmeyen numaraları engelleme güzel de, banka, TTnet veya diğer hizmetlerden gelen aramalarda engellenecek, şimdi ne olacak diye bir soru sorabilirsiniz. Yapabileceğiniz en iyi şey, banka numaralarını ve kullandığınız hizmetlere ait telefon numaralarını kaydetmektir. Telefona kayıtlı olan numaralarda herhangi bir engelleme olmayacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir