Android ekranın uyku moduna geçmesini engelleme uygulaması

Android cihazlarda varsayılan olarak 15 saniyeden 10 dakikaya kadar ekran boşta olduğunda kapanır, uyku moduna girer. Ekranın kapanma süresi ne kadar az olursa batarya daha uzun kullanılmaktadır. Ancak, özellikle video izlerken bu durum biraz can sıkıcı olabilir. Bu nedenle Android kullanıcıları telefonlarının uyku moduna geçmesini engellemek için çözüm aramaktadır.

Android telefon ekranının uyku moduna geçmesini engellemeye yardımcı olacak ücretsiz bir uygulama vardır. Bu yazımızda bu uygulama hakkında konuşacağız.

Android uyku modu engelleme uygulaması

Caffeine, otomatik olarak veya manuel olarak uyku, kilitleme veya ekran kararmasını önleyen Android cihazlar için ücretsiz bir uygulamadır.

Güç tasarrufu modları mobil cihazlarda önemlidir, çünkü bu modlar aktifken pili korurlar. Bu bir yandan çok kullanışlı, ancak başka durumlarda o kadar kullanışlı değil.

Örneğin WhatsApp veya Facebook Messenger gibi sohbet uygulamalarını kullanın. Bir dakika yazmazsanız, aygıtınız nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak güç tasarrufu durumuna girer.

Bir USB kablo kullanarak bir bilgisayara veya AC şarj cihazına bağladığınızda da aynı durum olabilir.

Caffeine

Caffeine, Android cihazların ekran kararması, uyku moduna geçmesi ve ekranın kilitlenmesi gibi sorunları çözmek için tasarlanmıştır. Bu ücretsiz uygulama, Android cihazlarda uyku modlarını manuel veya otomatik olarak engelleyebilir.

Belirli uygulamalar çalıştığında uyku modunu devre dışı bırakma

Otomatikleştirilmiş seçenekler ayrıca, cihazda belirli uygulamalar çalıştırıldığında ve cihaz bir USB kablosuyla bağlandığında uyku modunu devre dışı bırakmayı sağlar. Bu özelliği gerçekten kullanım açısından çok avantaj sağlar. Her durum için ekran kararmasını engellemek istemiyorsanız bu seçenek sizin için iyi olacaktır.

Muhtemelen Caffeine’in sunduğu en ilginç seçenek, bireysel uygulamalar için işlevsellik sağlayabilmenizdir. Bu, temel olarak, seçilen uygulamalardan biri etkin olmadığı sürece uyku modu eskisi gibi çalışacak demektir.

Bu durumda, Caffeine uyku modunu engeller, böylece uygulama kullanılırken cihazın kilidini açmak zorunda kalmazsınız.

Geliştiriciler diğer yandan USB modunu bundan çok daha fazla isteyebilir. Android cihaz bir USB kablosuyla bağlandığında mod, uyku işlevselliğini engeller. Cihaz varsayılan olarak bir bilgisayara veya bir AC şarj cihazına bağlandığında Caffeine bunu engeller. Programın kullanıcıları, yalnızca bir AC şarj cihazına veya bir bilgisayara bağlandığında devreye girecek şekilde varsayılanı değiştirebilir.

Otomatik veya manuel kullanın

Otomatik, kullanım kolaylığını önemli ölçüde artırır. Tam kontrol istiyorsanız, manuel modu kullanabilirsiniz.

Caffeine bildirim alanındaki işlevselliğini değiştirmek için kullanabileceğiniz bir denetim görüntüler. İsterseniz bir de widget var. Bu bir açma / kapama anahtarı gibi çalışır ve etkinleştirildiğinde güç durumunun değişmesini önler.

Caffeine uygulamasını indir

Caffeine, Android cihazların ekranlarının uyku moduna girmesini, kararmasını ve kilitlenmesini engellemek için yardımcı olan ücretsiz bir uygulamadır. Çok küçük boyuttadır ve kolay bir kullanım sağlar. Android ve üzeri sistemler ile uyumludur.

Android için Caffeine uygulamasını indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir