Android için En İyi Ücretsiz FLAC Ses Oynatıcı Uygulamalar

Android telefondan FLAC ses dosyalarını çalmak için kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz uygulamaları sıraladık. Eğer akıllı cihazınızda .flac uzantılı ses dosyalar varsa, bu ses oynatıcı uygulamaları kullanarak oynayabilirsiniz.

Akıllı telefonlar, taşınabilir müzik çalarlar olarak kullanılmaktadır. Ekstra bir müzik çalar kullanmak yerine, akıllı telefonlarınızı bir müzik oynatıcı olarak kullanabilirsiniz. Bugün bile, telefondan arama ve İnternet’e erişme dışındaki birincil önceliğimiz hakkında konuşursak, müzik çalma ve eğlence en başta gelir. Müzik çalma konusunda günümüzün akıllı telefonları, yüksek çözünürlüklü müzik çalarlar için uygulamaların yardımıyla güçlü bir rakip olabiliyor. Bu uygulamalar, FLAC gibi sıkıştırılmamış ses formatlarını desteklemektedir. Yüksek çözünürlüklü ses formatları desteği ile kullanıcılar, Mp3’lere kıyasla daha geniş bir ses dinleme deneyimi yaşar.

Bu yazımızda FLAC formatını destekleyen Android telefonlar için bu 5 harika müzik çalar uygulaması hakkında konuşacağız. Bir çok özellikli ücretli uygulamalar mevcut olsa da, neredeyse benzer işlevsellik sunan ücretsiz uygulamalara da odaklandık. Ayrıca, başlamadan önce FLAC dosya formatı hakkında bilgi vermek istedik.

FLAC Nedir?

FLAC veya Free Lossless Audio Codec, MP3’lerin popüler bir alternatifidir. Sıkıştırılmış ses dosyalarıdır. Sıkıştırılmamış ses dosyalarını kullanırsanız, depolama alanında önemli farkın olduğunu görürsünüz. FLAC kullanırken, aynı ses kalitesinde herhangi bir kayıp olmaksızın, önemli ölçüde depolama alanından tasarruf sağlayabilirsiniz.

Android telefonlar için FLAC destekleyen 5 ücretsiz uygulama hakkında konuşmaya başlayalım.

1. VLC for Android

VLC veya video lan istemcisi hem masaüstü hem de mobil platformlar için en popüler ses / video oynatma yazılımlarından biridir. Popüler olmasının sebepleri ise, basit arayüz, düşük kaynak tüketimi ve her şeyden önce en popüler medya formatlarını destekliyor olmasıdır. Tüm codec bileşenleri oynatıcıya entegre edilmiştir ve oynatıcıdan başka bir şey indirmeniz gerekmez.

En zengin özelliklere sahip müzik çalar olmayabilir, ancak kesinlikle en faydalı uygulamaların başında gelir. Çalma listelerini destekler, çok kullanışlı bir grafik ekolayzer/ekolayzır‘a sahiptir ve çevrimiçi ve çevrimdışı çeşitli kaynaklardan medya yürütmeyi destekleyebilir.

Ücretsiz uygulamalar genelde reklamlar tarafından desteklenirken, VLC uygulaması reklamsız gelmektedir. Hem ses hem de video oynatma desteği ile Android telefonunuz için bir uygulamaya sahip olmalısınız.

Android için VLC indir (Google Play Store)

2. AIMP

Bir diğer popüler ve ücretsiz uygulama AIMP’dir. Tasarımı ve sorunsuz işlevselliği ile en iyi müzik çalar uygulamalardan biridir. FLAC dışında, sıkıştırılmamış müzik formatlarının pek çoğunu desteklemektedir.

Kolay özelleştirme seçenekleri arıyorsanız, AIMP, açık ve koyu temalarla gelirken, özel temalar için de destek bulunmaktadır. Yüksek çözünürlüklü ses kayıttan çalma ile birlikte, bu müzik çalar uygulaması İnternet radyo oynatma ve canlı yayın da destekliyor.

VLC oynatıcıya benzer şekilde, AIMP de çok hafif bir kurulum paketine sahiptir ve iyi çalışması için birçok kaynağa ihtiyaç duymaz.

Android için AIMP indir (Google Play Store)

3. Pi Music Player

Hafif ve zengin özelliklere sahip, FLAC müzikleri oynatma desteği sunan bir müzik çalar arıyorsanız, Pi Music Player sizin için uygundur. Materyal tasarımına dayalı sezgisel ve duyarlı bir kullanıcı arayüzü vardır. Çoğu ses formatını destekleyen bu oynatıcı, ayrıca 3D ses kontrolü ile birlikte gelir. Bu kullanıcıların harika bir müzik dinleme deneyimi için yankı ve aralığı kontrol edebilirsiniz.

Pi Music Player’ın bir başka ilginç özelliği, dosyaları İnternet üzerinden paylaşma sağlamasıdır. Herhangi bir sınırlama olmaksızın dosyaları indirebilir ve herkes tarafından korunan bir dosyayı paylaşabilirsiniz.

Bu oynatıcıyla, parçalarınızdaki eksik bilgileri de güncelleyebilir ve birçok ücretli uygulamaya benzer şekilde, tam ekran albüm kapağı ile kilit ekranlı ortam oynatma denetimini de destekler.

Android için Pi Music Player indir (Google Play Store)

4. Pulsar Music Player

VLC oynatıcıya benzeyen Pulsar, sıkıştırılmamış, kayıpsız müzik çalmayı tamamen destekleyen, mükemmel bir reklamsız müzik çalar uygulamasıdır. Sunduğu özelliklerin miktarı, ücretli uygulamaların sunduğu özelliklere çok benzer. Müzik çalarken, eksik albüm kapağını otomatik olarak indirebilir. Materyal tasarımına dayalı kullanıcı arayüzü ile kullanımı çok basittir.

Android otomatik desteği ile gelir, araç oyuncu tarafından destekleniyorsa, yerel müzik çalma uygulaması haline gelir. Ayrıca, Google Chromecast’i kullanırsanız, müziğinizi size bağlı TV veya müzik çalara kolayca aktarabilirsiniz.

Pulsar’ın bir başka ilginç özelliği entegre uyku zamanlayıcısıdır. Bunu kullanarak, oynatıcıya belirli bir süre sonra müzik çalmayı kapatmasını ayarlayabilirsiniz. Yatmadan önce müzik dinleme alışkanlığınız varsa, bu özellik çok faydalıdır.

Android için Pulsar Music Player İndir (Google Play Store)

5. PowerAMP

Her ne kadar PowerAMP ücretli bir uygulama olsa da, sınırlı bir günlük deneme sunmakta ve güçlü bir ses çalar arıyorsanız, bunu kesinlikle denemelisiniz.

Tüm ses formatlarını destekler ve bir çok özelleştirme seçeneği vardır. Tamamen kişiselleştirilebilen 4 widget ile birlikte gelir ve hatta kilit ekranı oynatma ekranı bir ölçüde kişiselleştirilebilir.

3D ses genişletme özelliğine sahip 10 bantlı grafik ekolayzır ve eksik albüm kapakları için otomatik indirmeyi destekliyor. En sevdiğim özelliklerden biri, kablolu veya kablosuz kulaklıklarınızı tekrar bağladığınızda, ortam yürütmeyi devam ettirme özelliğidir.

Android için PowerAMP indir (Google Play Store)

FLAC Dosyalarını Nereden Bulabilirim?

FLAC müzik dosyalarını satan ve dağıtan birkaç web sitesi vardır. Hoşunuza gidebilir, çünkü kalite bakımından belirgin bir fark var. HD Tracks, yüksek çözünürlüklü müziklerle dolu bir liste sağlar. Yabancı müzik sevenlerin tercih edeceği bir sitedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir